Przeskocz do treści

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy wchodzą w skład tzw. "trójek klasowych" na posiedzenie Rady Rodziców, które odbędzie się w poniedziałek 26 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie o godz. 18.00.
Głównym celem spotkania jest podsumowanie pracy szkoły w roku szkolnym 2016/2017 i wypracowanie wniosków na rok następny.

Jan Holtz - przewodniczący Rady Rodziców
Stanisław Buś - dyrektor Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych

Gratulacje dla naszego tegorocznego absolwenta Krzysztofa Rode, który zdobył I miejsce w V edycji Konkursu Wiedzy o Uprawie i Ochronie Integrowanej Roślin w Bydgoszczy! Gospodarzem finału 12 czerwca był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy. Tematem przewodnim jubileuszowej edycji - produkcja rzepaku. V miejsce zajął uczeń klasy II technikum rolniczego - Mateusz Chmiel. Gratulacje!

W piątek, 9 czerwca, klasa III zasadnicza, która w czerwcu zakończy edukację zawodową, wspólnie z wychowawcą panem Zbigniewem Dolnym wzięła udział w nietypowej godzinie wychowawczej. Uczniowie razem z nauczycielem spędzili ten ostatni wspólny piątek przy ognisku, które przygotowano na terenie szkoły. Część uczniów będzie kontynuować naukę w Karolewie w zaocznym liceum dla dorosłych. Przyszłym absolwentom życzymy powodzenia na egzaminach zawodowych.

Oprac. A. Ligman

30 maja 2017r. klasy II i III technikum żywienia i usług gastronomicznych wybrały się na wycieczkę do Bydgoszczy do Hotelu „ Bohema” na ulicę Konarskiego 9 oraz do Restauracji „Villa Secesja” przy ulicy Gdańskiej 18.

Hotel jest jedynym pięciogwiazdkowym w województwie kujawsko-pomorskim. Po hotelu oprowadzały nas trzy przemiłe panie z obsługi. Zobaczyliśmy kilka pokoi od środka. Ponieważ, jak nas poinformowano, hotel należy do grupy tzw. hoteli butikowych, czyli ekskluzywnych każdy pokój ma inny wystrój . Łączy je wyposażenie w meble i urządzenia z najwyższej półki. Oprócz pokoi zobaczyliśmy również apartamenty składające się z przynajmniej jednej sypialni, pokoju dziennego i łazienki. Mogliśmy zobaczyć od środka strefę SPA hotelu, taras na najwyższej kondygnacji z jacuzzi oraz restaurację hotelową.

Wychodziliśmy z „Bohemy” będąc pod wielkim wrażeniem smaku i luksusu.

Drugi obiekt gastronomiczny na naszej drodze to „Villa Secesja” , gdzie zostaliśmy przywitani przez dwoje młodych kelnerów. Oprowadzili nas oni po całym obiekcie, a następnie krótko przeszkolili w trudnej sztuce nakrywania stołu. Każdy z nas mógł sam spróbować sił jako kelner.

Drugą część naszego pobytu w tej restauracji zdominowały tematy kulinarne, w które wprowadzili nas dwaj kucharze. Mimo młodego wieku mają już na swoim koncie liczne sukcesy kulinarne i z powodzeniem „dopieszczają „ podniebienia klientów restauracji, serwując im zarówno proste potrawy kuchni polskiej  , jak i wyszukane potrawy z całego świata. My mogliśmy spróbować przepysznych „ wyczarowanych” wręcz w kilka minut szparagów.

Podsumowując – spędziliśmy wspaniale dzień we wspaniałych wnętrzach i towarzystwie osób nie tylko pracujących w gastronomii i usługach z nią związanych, ale wręcz tą pracą zafascynowanych i bardzo kompetentnych.

Oprac. K. Lewandowska

W upalne majowe przedpołudnie Karolewo odwiedził gość z Anglii - pan John Cashman, który jest pasjonatem i samoukiem fotografowania krajobrazu. W wolnych chwilach stara się on uchwycić piękno i niepowtarzalność natury: Kiedy nie dokumentuję ślubów, często znajdziecie mnie "przechwytującego" obrazy na zewnątrz, zazwyczaj jest to dzika przyroda, tudzież miejsca spod znaku National Trust. Stourhead jest jednym z moich ulubionych, co więcej ten wspaniały ogród dogodnie zlokalizowany tuż za rogiem miejsca, które nazywam domem.

Młodzież klasy II i III technikum uczestniczyła w żywej lekcji języka angielskiego połączonej z prezentacją zdjęć. Gość opowiadał o swoich ulubionych fotografiach. Jest to jego pasja, którą starał się zainteresować młodych ludzi. Na koniec spotkania uczniowie mogli zadawać pytania w języku angielskim. Fotografie w prosty sposób reprezentują czas i to właśnie, czego dotyczy ten zbiór obrazów. Od pór roku, do zwiedzania miejsc o znaczeniu historycznym i podróżowania w przeszłość, oto niektóre z moich zdjęć z ostatnich kilku lat - dodaje pan Cashman.

oprac.A. Gwizdała

Rusza kolejna tura staży i praktyk dla uczniów z naszej szkoły. Będą odbywały się one w okresie wakacyjnym u pracodawców z terenu naszego województwa.

Mają za zadanie powiązanie zdobytej wiedzy w szkole z praktyką, zapoznanie się z nowoczesnymi  technologiami, a także uzyskanie atrakcyjnego stypendium.

Wszelkich informacji i zapisów udzielają:

p. Renata Jurak-Muziewicz (pedagog) i p. Beata Śniadowska (internat)

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych !!!

 

Naszą szkołę, a zarazem cały powiat bydgoski reprezentowali uczniowie: Adrian Marunowski (klasa III technikum) oraz Mariusz Mosiński (klasa II technikum). Olimpiada składa się z 3 konkurencji:
- bieg patrolowy z elementami pierwszej pomocy, obrony cywilnej i terenoznawstwa,
- strzelanie z broni pneumatycznej,
- test z wiedzy o OC.
Sędzią głównym olimpiady był Jerzy Gawęda. Na podsumowaniu olimpiady, puchary i nagrody rzeczowe wręczali z – ca dyr. Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lech Kubera, Starosta Nakielski Tomasz Miłowski, Burmistrz Szubina Artur Michalak i z-ca Burmistrza Krystyna Sichel. Drużyna z Karolewa zdobyła łącznie 158 pkt. i zajęła w końcowej klasyfikacji (na 18 drużyn) V miejsce w województwie kujawsko-pomorskim. Podziękowania od organizatorów otrzymali również opiekunowie grup.
Na zakończenie wszyscy wzięli udział we wspólnym obiedzie.

Oprac. W. Jakubowski (opiekun grupy z Karolewa)
fot.naklo24.pl

W dniach 2-3 czerwca 2017 r. odbyły się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie zawody finałowe XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Olimpiada odbywa się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i centralnym. Miło nam poinformować, że uczeń klasy III technikum w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie PAWEŁ KOWALSKI zajął VII miejsce w bloku mechanizacja rolnictwa i uzyskał tytuł LAUREATA. Dołączenie Pawła do elitarnego grona laureatów ogólnopolskich olimpiad dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych jest wielkim sukcesem ucznia, jego opiekuna (p. Andrzeja Dubielewskiego) i całej szkoły.
Uczniowie w Lublinie rywalizowali w następujących blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, ogrodnictwo, architektura krajobrazu, ochrona środowiska, mechanizacja rolnictwa, weterynaria, gastronomia, technologia żywności, leśnictwo i agrobiznes.
Warto nadmienić, że Paweł Kowalski wygrał tegoroczne zawody na szczeblu okręgu, a w ubiegłym roku został finalistą Olimpiady. ZSA-E w Karolewie jest z pewnością szkołą, gdzie zdolni uczniowie mogą liczyć na duże wsparcie w konkursach i olimpiadach i przeżyć fascynującą olimpijską przygodę.