Przeskocz do treści

Informuję, że do szkoły wpłynęło oficjalne pismo ze Związku Nauczycielstwa Polskiego informujące o zawieszeniu strajku w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie.

W związku z powyższym w poniedziałek 29 kwietnia br. odbędą się zajęcia lekcyjne zgodnie z planem.

Dyrektor szkoły Stanisław Buś

Serdecznie zapraszamy na uroczystość zakończenia nauki w Czteroletnim Technikum w Karolewie oraz w Liceum dla Dorosłych.

Uroczystość rozpocznie się w piątek 26 kwietnia 2019 r. o godz. 12.00 w sali nr 23a w budynku nr 3 naszej szkoły.

Informujemy, że w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie trwa nadal akcja strajkowa. Ponieważ strajkuje większość nauczycieli, zorganizowanie zajęć zgodnie z planem lekcji jest niemożliwe.

W oparciu o nauczycieli, którzy nie biorą udziału w akcji strajkowej zorganizowane będą od godz. 8.00 następujące zajęcia:

  • przygotowujące do matury z języka polskiego
  • przygotowujące do matury z matematyki
  • zajęcia z matematyki i języka polskiego dla chętnych uczniów z klas I-III
  • zajęcia przygotowujące do egzaminów zawodowych w kwalifikacjach rolniczych
  • zajęcia opiekuńczo-wychowawcze (czytelnia)

Jeżeli będzie zapotrzebowanie, uruchomione zostaną dyżury w internacie.

W stołówce można skorzystać z całodziennego wyżywienia.

Od lewej: Marta Grucka, Krzysztof Zalewski, Kacper Szmanda, Daria Jaszkowska, Szymon Szamrowicz, Aleksandra Matuszewska

Sześcioro reprezentantów ZSAE w Karolewie reprezentowało szkołę w zawodach okręgowych XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Olbrzymi sukces odniosła Daria Jaszkowska (kl. III T), która wygrała konkurs w bloku produkcja zwierzęca. Dzięki temu osiągnięciu Daria awansowała do finału centralnego Olimpiady.

Ceremonia wręczenia nagród.

Składamy serdeczne gratulacje Darii, jej Rodzicom oraz nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Życzymy powodzenia w finale krajowym.
Dziękujemy całej szóstce za godne reprezentowanie szkoły

Z okazji Świąt Wielkanocnych zapraszamy na okolicznościową wystawę, której otwarcie odbędzie się 13 kwietnia 2019 r. o godz. 14.00 w karolewskim szkolnym muzeum.

Na wystawie można zobaczyć:
rękodzieło słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSG filia Karolewo,
akcenty rzeźbiarskie Mariana Ciaciucha,
reprodukcje arcydzieł sztuki malarskiej.

Muzeum tego dnia otwarte do godz. 18.00

ZAPRASZAMY
Słuchaczki UTW i dyrektor szkoły


W związku z toczącymi się w mediach dyskusjami na temat ewentualnego zagrożenia udziału uczniów w egzaminach maturalnych spowodowanego brakiem klasyfikacji końcoworocznej, wyjaśniam że w obliczu zagrożenia strajkiem wystąpiłem do Rady Pedagogicznej o podjęcie uchwały dotyczącej klasyfikacji uczniów klas maturalnych w Czteroletnim Technikum i Liceum dla Dorosłych.

Informuję, że Rada Pedagogiczna ZSAE w Karolewie podjęła 4 kwietnia br. uchwałę o klasyfikowaniu ww. uczniów.

W związku z powyższym wszystkie osoby zgłoszone do egzaminów maturalnych mają prawo przystąpić do matury w maju br.

W piątek 12 kwietnia w Grubnie k. Chełmna odbędą się zmagania uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego w ramach 43. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Będzie to etap okręgowy, z którego najlepsi uczniowie uzyskają awans do finału centralnego. Naszą szkołę reprezentuje 6 uczniów.

Naszym reprezentantom życzymy powodzenia i upragnionego awansu do szczebla centralnego olimpiady.

Przypominamy, że wyjazd z opiekunem nastąpi w piątek 12 kwietnia już o 7.00

Informuję uczniów i rodziców, że akcja protestacyjna organizowana w szkole przez ZNP trwa nadal. W strajku bierze udział większość nauczycieli i jeden pracownik obsługi szkoły.

W środę 10 kwietnia sytuacja prawdopodobnie nie zmieni się. Większość planowanych zajęć nie odbędzie się, natomiast dla uczniów, którzy będą w szkole zorganizujemy szereg zajęć, m.in. zajęcia przedmaturalne z matematyki i języka polskiego.

Uczniowie mogą skorzystać z wyżywienia w stołówce, normalnie funkcjonuje internat.

Uczniów i Rodziców proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji.

W piątek 12 kwietnia w Grubnie sześcioro naszych uczniów wyjedzie na etap okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Wyjazd ze szkoły o godz. 7.00.

Z poważaniem
Stanisław Buś - Dyrektor ZSAE w Karolewie

Informujemy, że w poniedziałek 8 kwietnia br. w ZSEA Karolewie rozpocznie się akcja strajkowa organizowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Mimo to szkoła podczas trwania akcji zapewni każdemu chętnemu do przyjścia do szkoły uczniowi bezpieczny i ciekawy pobyt w szkole.

Dla obecnych w szkole uczniów będą zorganizowane zajęcia. Zapraszamy szczególnie uczniów klasy IV technikum na konsultacje przygotowujące do egzaminu maturalnego.

Na przyjęcie mieszkańców będzie przygotowany internat, normalnie będzie funkcjonowała stołówka szkolna z całodziennym wyżywieniem.

Za ewentualne problemy wynikające z zaistniałej sytuacji z góry przepraszam.

Z poważaniem
Stanisław Buś - dyrektor szkoły