Klasa II technikum z Karolewa zintegrowana! Uczniowie z klasy pani Mirosławy Kalitowskiej wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Samociążka (Ośrodek Julia). Opiekę nad młodzieżą sprawowały także panie: Magdalena Wanka i Magdalena Grabowska. Pierwszą atrakcją, pomimo niesprzyjającej październikowej pogody, był spacer do pobliskiego Koronowa. Następnie młodzież miała okazję sprawdzić się w rozwiązywaniu testów socjometrycznych - śmiechu nie było końca! Wiele radości sprawiła także niespodzianka przygotowana przez uczniów dla wychowawczyni z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Poduszka i kubek z napisem "Jeszcze zrobię z was ludzi" mówią same za siebie...! Dzień zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz zorganizowana przez klasę dyskoteka. Drugi dzień rozpoczął się wizytą pana dyrektora Stanisława Busia, który przeprowadził z uczniami nietypową, terenową lekcję matematyki. Po tych zajęciach został jeszcze czas na gry i zabawy socjometryczne, pozwalające na  lepsze poznanie siebie. Było wspaniale! 

Oprac. Magdalena Wanka

Klasy technikum żywienia (pierwsza, druga, trzecia i czwarta) wzięły udział w wyjeździe na Międzynarodowe Targi Poznańskie Gastro 2019. Uczestnicy projektu "Inwestycje w zawodowców 2" pod czujnym okiem nauczycieli, czyli pań: Moniki Wójcickiej, Katarzyny Lewandowskiej i Mirosławy Kalitowskiej, zwiedzili wystawę dotyczącą nowinek technologicznych z branży gastronomicznej oraz hotelarskiej. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyło się stoisko przygotowane przez firmę produkującą lody metodą tradycyjną. Oprócz ciekawego wykładu przygotowanego przez przedstawiciela firmy młodzież mogła zdegustować lody o smaku czekoladowym. Po tym słodkim posiłku przyszedł czas na dobrą kawę przygotowaną przez wykwalifikowanych baristów oraz zapoznanie się z zasadami oceny sensorycznej zaparzonej kawy. Najważniejszym jednak punktem dla zwiedzających wystawę był konkurs "Kulinarny Mistrz Polski Gastro 2019". Uczniowie mogli obserwować jak przygotowują potrawy najlepsi z najlepszych kucharzy w Polsce, zobaczyć serwis potraw oraz w jaki sposób jurorzy kulinarni o randze międzynarodowej oceniają dania, wybierając te najlepsze. W drodze powrotnej uczestnicy wyprawy do Poznania zjedli smaczny obiadek w restauracji Saga w Zamościu koło Bydgoszczy. W dobrych nastrojach, ze śpiewem na ustach, wszyscy dotarli do Karolewa z obietnicą, że do Poznania powrócą w następnym roku.

SONY DSC
SONY DSC

Oprac. Mirosława Kalitowska

Młodzież ze szkoły z Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie odniosła sukces w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Bydgoskiego w Biegach Przełajowych, które odbyły się 2 października w Białych Błotach! Karolina Szymańska z kl. 1 Technikum Usług Gastronomicznych i Mateusz Nowicki z kl.1 Branżowej Szkoły I Stopnia zajęli III miejsca w swoich kategoriach biegowych dla szkół ponadpodstawowych i zdobyli tym samym brązowe medale! Karol Saganowski z kl.II Technikum Rolniczego uplasował się poza podium na czwartym miejscu. Zawody odbyły się w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Zimno i deszcz dały się we znaki wszystkim uczestnikom i organizatorom. 

Oprac./fot. i opieka: Waldemar Woźniak.

24 września przyszli weterynarze z Karolewa odwiedzili stajnię w Starym Jasińcu prowadzoną przez państwa Iwonę i Bartosza Michałek. Dzięki uprzejmości i wielkiemu zaangażowaniu gospodarzy uczniowie mieli okazję praktycznego zapoznania się z zasadami bezpiecznego obchodzenia się z końmi, metod ich pielęgnacji oraz podstawowych zabiegów zootechnicznych oraz weterynaryjnych. Zostaliśmy również poczęstowani przepysznym ciastem oraz ciepłą herbatą!

Oprac. opiekun grupy - Przemysław Wasilewski

Organizatorem pierwszego spotkania z cyklu "Narodowe czytanie " była klasa I branżowa po szkole podstawowej z wychowawczynią panią Magdaleną Wanką. Każdy z uczniów odczytał głośno wybrany fragment noweli Marii Konopnickiej pt. "Dym". Próby czytania odbywały się na lekcji języka polskiego pod kierunkiem pani Anny Ligman.

Oprac. Magdalena Wanka

Połączyli kulturę ze sportem! Mowa tutaj o klasie III technikum z Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie, która pod koniec września wzięła udział w kreatywnej wycieczce do Bydgoszczy! W programie wyjazdu znalazły się elementy historii, czyli spacer po Starym Rynku, gdzie wszyscy uczestnicy uhonorowali minutą ciszy pamięć ofiar wybuchu II wojny światowej. Młodzież poznała także zarys historyczny bydgoskiej "krwawej niedzieli". Doskonałą kontynuacją tych refleksji była wizyta w kinie na filmie "Legiony".

Po części kulturalnej i historycznej nadszedł czas na rozładowanie energii w parku Jumpinplace przy Dworcu PKP. Skakanie na trampolinach okazało się rewelacyjną alternatywą dla zajęć wychowania fizycznego oraz możliwością wypróbowania swojej sportowej kondycji! To był wyjazd pełen wrażeń! Klasa III technikum pracowała na te wszystkie atrakcje cały ubiegły rok - wycieczka była nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w akcji "Góra Grosza" oraz zwycięstwa w Turnieju klas. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Monika Wójcicka i Anna Zamojdzin.

Oprac. Anna Ligman


Na początku października odbył się w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły losowali karteczki z działaniami. Uczestnicy, którzy zdali egzamin otrzymywali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Większości się udało!! W rolę egzaminatorów wcieliły się uczennice klasy maturalnej, a nad całością czuwali szkolni matematycy: pan dyrektor Stanisław Buś oraz pani Joanna Zielińska. 

Oprac. Magdalena Wanka