Przeskocz do treści

W ramach zbliżającej się uroczystości Dnia Niepodległości odbył się w naszej szkole turniej piłki halowej. Puchar wygrała klasa II Szkoły Branżowej w składzie: Dawid Miklasz, Sławomir Milhausen, Kamil Sikora i Mateusz Szulc (wych. Anna Ligman). Mecze odbyły się w dwóch grupach eliminacyjnych. Drugie miejsce wywalczyła klasa II technikum, a trzecie - klasa I technikum po gimnazjum. W rozgrywkach wzięło udział osiem klas. Turniej przebiegł bardzo sprawnie pod okiem nauczycieli wf-u pana Wiesława Jakubowskiego i pana Waldemara Woźniaka.

Tabela wyników:

Wyniki grupy A:
1. kl. III Technikum 7 punktów, bramki 17-3
2. kl. I Technikum po gimnazjum 5 pkt. bramki 8-4
3. kl. III Szkoła Branżowa 3 pkt. bramki 3-15
4. kl. IV Technikum 1 pkt. bramki 3-8
Wyniki grupy B:
1. kl. II Technikum 9 pkt. bramki 16-4
2. kl. II Szkoła Branżowa 6 pkt. bramki 13-4
3. kl. I Technikum po podstawówce 3 pkt. bramki 5-8
4. kl. I Szkoła Branżowa po gimnazjum 0 pkt. bramki 2-20

Półfinały grupa wygranych:
kl. III Technikum - Kl. II Szkoła Branżowa 3:6
kl. I Technikum (gim.) - kl. II Technikum 1:2
Mecze grupy przegranych:
kl. III Szkoła Branżowa - kl. I Szkoła Branżowa 2:1
kl. IV Technikum - kl. I Technikum (podst.) 2:4

FINAŁ
kl. II Szkoła Branżowa - kl. II Technikum 3:1
MECZ O III MIEJSCE
kl. I Technikum (gim.) i kl. III Technikum 3:2
MECZ O V MIEJSCE
kl. I Technikum (podst.) - kl. III Szkoła Branżowa 4:2
MECZ O VII MIEJSCE
Kl. IV Technikum - kl. I Szkoła Branżowa (gim.) 3:0

Oprac. Waldemar Woźniak

fot. Weronika Grzybowska (kl.II branżowa)

Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie zaprasza w dniu 7 listopada 2019 roku na spotkanie z firmą ARTAGRO, która zaprezentuje produkty zatrzymujące wodę w glebie z przeznaczeniem dla rolnictwa klasycznego, techniki pasowej, ogrodnictwa, leśnictwa. ARTAGRO jest jedynym producentem w Polsce i sprzedaje swoje opatentowane produkty w całym świecie. Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych  w Karolewie gmina Dobrcz   o godz. 12.00 w sali nr  23A, budynek nr 3. Problematyka, która zostanie zaprezentowana, kierowana jest do wszystkich zainteresowanych problemem suszy glebowej. Organizator zaprasza młodzież, rolników, leśników, pracowników służb doradczych, grupy producenckie i wszystkich zainteresowanych. SPOTKANIE MA CHARAKTER OTWARTY

Już po raz 44. organizowana jest w Polsce Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie ZSAE w Karolewie corocznie biorą udział w olimpijskich zmaganiach, uzyskując niejednokrotnie sukcesy nawet na szczeblu centralnym.

Wyniki etapu szkolnego:

blok tematyczny: agrobiznes

 1. Krzysztof Zalewski kl. III t
 2. Dawid Krasulak II t
 3. Dominik Szypryt I t i Łukasz Żydowicz II t

architektura krajobrazu

 1. Aleksandra Matuszewska II t
 2. Patryk Zagozdon II t

mechanizacja rolnictwa:

 1. Dawid Krasulak II t
 2. Łukasz Paliga III t
 3. Łukasz Żydowicz II t

technologia żywności:

 1. Sebastian Glazik I t
 2. Weronika Grucka III t
 3. Dominika Stec III t


Produkcja zwierzęca:

1. Daria Jaszkowska IV t
2. Jakub Kujawski I t
3. Michał Litkowski I t

Produkcja roślinna:
1. Stefania Padewska III t
2. Kacper Szmanda II t
3. Karol Saganowski II t

Weterynaria:
1. Stanisław Tomaszewski I t
2. Estera Kuczyńska I t
3. Gabriel Szopiński I t

Gastronomia:

 1. Dagmara Kamińska II t
 2. Krystian Zabłocki II t
 3. Dominika Szymczyk III t

Gratulujemy laureatom etapu szkolnego, a zwycięzcom poszczególnych bloków życzymy godnego reprezentowania szkoły na etapie okręgowym i awansu do zawodów szczebla centralnego.

Mieszkańcy internatu Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych zorganizowali spotkanie poetycko-muzyczne. Do udziału zaprosili wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Wieczór z poezją odbył się 24 października w szkolnym muzeum. W refleksyjny nastrój wprowadzili wszystkich uczniowie prezentujący wiersze, czyli Aleksandra Strużewska (IV T), Stefania Padewska (III T), Roksana Grabarczyk (IT S), Estera Kuczyńska (ITG), Natalia Wiśniewska (IT S), a także Sebastian Glazik (ITG), Stanisław Tomaszewski (ITG), Gabriel Szopiński (ItG), Kacper Faleńczyk (IT S) i Krzysztof Zalewski (IIItr). Zdjęcia wykonał Radosław Sabiniarz (IIIT), a nad podkładem muzycznym czuwał Kamil Sikora (2 branżowa). W spotkaniu wzięli też udział: Tim Theil (III branżowa), Mikołaj Frąckowiak (I branżowa S), Emilia Klapczyńska (IIT), Klaudia Koralewska (ITG), Natalia Mosińska (ITS), Weronika Zygiert (I branżowa S) i Rafał Andrzejewski (III branżowa). Sala muzealna została udekorowana przez klasę 2 branżową w ramach zajęć rozwijających kreatywność (liście zebrała klasa I branżowa G). Podczas spotkania młodzież dowiedziała się także o różnych sposobach obchodzenia Święta Zmarłych na świecie. Każdy miał możliwość podzielenia się swoimi refleksjami lub spędzenia tego momentu w ciszy i zadumie. Koordynatorem spotkania była pani Anna Ligman.

Fot. Radosław Sabiniarz

Oprac. Anna Ligman


"Ślubujemy..." - uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Uroczyste spotkanie odbyło się 16 października - zorganizowała je klasa IV technikum pod okiem wychowawczyni pani Karoliny Jendrzejewskiej. Pan dyrektor Stanisław Buś z radością przywitał najmłodszych wychowanków, którym opowiedział o głęboko zakorzenionych tradycjach szkoły i jej absolwentach. Podniosłą chwilę umilił wszystkim debiutancki występ zespołu muzycznego, w skład którego wchodzi klasa pierwsza technikum po szkole podstawowej. Opiekunem grupy jest pan Romuald Graul.

Podczas spotkania prowadzący nawiązali do Dnia Edukacji Narodowej. Podziękowali nauczycielom za ich zaangażowanie i cierpliwość. Wszyscy pedagodzy otrzymali pocztówki z życzeniami zaprojektowanymi przez klasę pierwszą branżową po gimnazjum na zajęciach rozwijających kreatywność. Nie zabrakło wystąpienia samorządu uczniowskiego. Stefania Padewska i Emilia Gaweł (klasa III technikum) ogłosiły wyniki konkursu nauczycielskiego i wręczyły dyplomy wykonane przez klasę pierwszą branżową po szkole podstawowej. Wyróżnienie w kategorii najmodniejszy strój otrzymała pani Agnieszka Zalewska, najlepszy fryz, czyli złota lokówka przypadła pani Małgorzacie Kaźmierczak, najdowcipniejszym pedagogiem okazał się pan Wiesław Jakubowski, a za najszczerszy uśmiech wyróżniono panią Annę Ligman. Najbardziej wyluzowanym nauczycielem według uczniów jest pan Waldemar Woźniak, a bratnią duszą pani Magdalena Wanka. Góra miłości – to kategoria, w której wygrała pani Mirosława Kalitowska, natomiast pani Monika Wójcicka została najwybitniejszym nauczycielem. Za cierpliwość i wytrwałość doceniono panią Joannę Zielińską, a najbardziej zwariowana okazała się być pani Renata Gralik.

Dzień Edukacji Narodowej jest momentem, w którym pan dyrektor nagradza pracowników szkoły za szczególne osiągnięcia w ich codziennej pracy. Nagrody dyrektora Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w tym roku otrzymali następujący nauczyciele: pan Andrzej Dubielewski oraz panie: Aleksandra Górecka, Karolina Jendrzejewska, Renata Jurak-Muziewicz, Mirosława Kalitowska, Katarzyna Lewandowska, Beata Śniadowska, Magdalena Wanka, Monika Wójcicka i Anna Zamojdzin. Spośród pracowników niepedagogicznych wyróżnieni zostali: pani Lilianna Chmiel, pani Mariola Leśniewicz, pani Halina Różańska, a także panowie: Jerzy Bobowski, Józef Gibas i Jerzy Głowacki. Nagrodę Starosty Powiatu Bydgoskiego Pana Wojciecha Porzycha otrzymała nauczycielka języka polskiego pani Małgorzata Kaźmierczak. Z dniem 14 października pracę na stanowisku wicedyrektora Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych rozpoczęła pani Renata Jurak-Muziewicz.

Święto edukacji w Karolewie było znakomitą okazją do ogłoszenia wyników konkursu Tygodnia Języków Obcych. Organizatorzy, czyli panie: Agnieszka Gwizdała, Monika Wójcicka i Magdalena Wanka, docenili prace wszystkich klas, a w szczególności tych, których przedstawiciele wystąpili przed komisją w języku obcym. Pierwsze miejsce zdobyła klasa druga technikum, drugie przypadło klasom: drugiej branżowej oraz pierwszej technikum po gimnazjum. Komisja przydzieliła także wyróżnienie dla klasy pierwszej branżowej po szkole podstawowej. Wszystkie klasy, które brały udział w konkursie otrzymają punkty do Turnieju Klas. Gratulujemy zwycięzcom, a pierwszoklasistom - życzymy powodzenia!

Oprac. A. Ligman
Fot. Krzysztof Zalewski

Klasa II technikum z Karolewa zintegrowana! Uczniowie z klasy pani Mirosławy Kalitowskiej wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Samociążka (Ośrodek Julia). Opiekę nad młodzieżą sprawowały także panie: Magdalena Wanka i Magdalena Grabowska. Pierwszą atrakcją, pomimo niesprzyjającej październikowej pogody, był spacer do pobliskiego Koronowa. Następnie młodzież miała okazję sprawdzić się w rozwiązywaniu testów socjometrycznych - śmiechu nie było końca! Wiele radości sprawiła także niespodzianka przygotowana przez uczniów dla wychowawczyni z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Poduszka i kubek z napisem "Jeszcze zrobię z was ludzi" mówią same za siebie...! Dzień zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz zorganizowana przez klasę dyskoteka. Drugi dzień rozpoczął się wizytą pana dyrektora Stanisława Busia, który przeprowadził z uczniami nietypową, terenową lekcję matematyki. Po tych zajęciach został jeszcze czas na gry i zabawy socjometryczne, pozwalające na  lepsze poznanie siebie. Było wspaniale! 

Oprac. Magdalena Wanka

Klasy technikum żywienia (pierwsza, druga, trzecia i czwarta) wzięły udział w wyjeździe na Międzynarodowe Targi Poznańskie Gastro 2019. Uczestnicy projektu "Inwestycje w zawodowców 2" pod czujnym okiem nauczycieli, czyli pań: Moniki Wójcickiej, Katarzyny Lewandowskiej i Mirosławy Kalitowskiej, zwiedzili wystawę dotyczącą nowinek technologicznych z branży gastronomicznej oraz hotelarskiej. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyło się stoisko przygotowane przez firmę produkującą lody metodą tradycyjną. Oprócz ciekawego wykładu przygotowanego przez przedstawiciela firmy młodzież mogła zdegustować lody o smaku czekoladowym. Po tym słodkim posiłku przyszedł czas na dobrą kawę przygotowaną przez wykwalifikowanych baristów oraz zapoznanie się z zasadami oceny sensorycznej zaparzonej kawy. Najważniejszym jednak punktem dla zwiedzających wystawę był konkurs "Kulinarny Mistrz Polski Gastro 2019". Uczniowie mogli obserwować jak przygotowują potrawy najlepsi z najlepszych kucharzy w Polsce, zobaczyć serwis potraw oraz w jaki sposób jurorzy kulinarni o randze międzynarodowej oceniają dania, wybierając te najlepsze. W drodze powrotnej uczestnicy wyprawy do Poznania zjedli smaczny obiadek w restauracji Saga w Zamościu koło Bydgoszczy. W dobrych nastrojach, ze śpiewem na ustach, wszyscy dotarli do Karolewa z obietnicą, że do Poznania powrócą w następnym roku.

SONY DSC
SONY DSC

Oprac. Mirosława Kalitowska

Młodzież ze szkoły z Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie odniosła sukces w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Bydgoskiego w Biegach Przełajowych, które odbyły się 2 października w Białych Błotach! Karolina Szymańska z kl. 1 Technikum Usług Gastronomicznych i Mateusz Nowicki z kl.1 Branżowej Szkoły I Stopnia zajęli III miejsca w swoich kategoriach biegowych dla szkół ponadpodstawowych i zdobyli tym samym brązowe medale! Karol Saganowski z kl.II Technikum Rolniczego uplasował się poza podium na czwartym miejscu. Zawody odbyły się w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Zimno i deszcz dały się we znaki wszystkim uczestnikom i organizatorom. 

Oprac./fot. i opieka: Waldemar Woźniak.

24 września przyszli weterynarze z Karolewa odwiedzili stajnię w Starym Jasińcu prowadzoną przez państwa Iwonę i Bartosza Michałek. Dzięki uprzejmości i wielkiemu zaangażowaniu gospodarzy uczniowie mieli okazję praktycznego zapoznania się z zasadami bezpiecznego obchodzenia się z końmi, metod ich pielęgnacji oraz podstawowych zabiegów zootechnicznych oraz weterynaryjnych. Zostaliśmy również poczęstowani przepysznym ciastem oraz ciepłą herbatą!

Oprac. opiekun grupy - Przemysław Wasilewski