„Żywieniowcy” z Karolewa na wyjeździe!

30 maja 2017r. klasy II i III technikum żywienia i usług gastronomicznych wybrały się na wycieczkę do Bydgoszczy do Hotelu „ Bohema” na ulicę Konarskiego 9 oraz do Restauracji „Villa Secesja” przy ulicy Gdańskiej 18.

Hotel jest jedynym pięciogwiazdkowym w województwie kujawsko-pomorskim. Po hotelu oprowadzały nas trzy przemiłe panie z obsługi. Zobaczyliśmy kilka pokoi od środka. Ponieważ, jak nas poinformowano, hotel należy do grupy tzw. hoteli butikowych, czyli ekskluzywnych każdy pokój ma inny wystrój . Łączy je wyposażenie w meble i urządzenia z najwyższej półki. Oprócz pokoi zobaczyliśmy również apartamenty składające się z przynajmniej jednej sypialni, pokoju dziennego i łazienki. Mogliśmy zobaczyć od środka strefę SPA hotelu, taras na najwyższej kondygnacji z jacuzzi oraz restaurację hotelową.

Wychodziliśmy z „Bohemy” będąc pod wielkim wrażeniem smaku i luksusu.

Drugi obiekt gastronomiczny na naszej drodze to „Villa Secesja” , gdzie zostaliśmy przywitani przez dwoje młodych kelnerów. Oprowadzili nas oni po całym obiekcie, a następnie krótko przeszkolili w trudnej sztuce nakrywania stołu. Każdy z nas mógł sam spróbować sił jako kelner.

Drugą część naszego pobytu w tej restauracji zdominowały tematy kulinarne, w które wprowadzili nas dwaj kucharze. Mimo młodego wieku mają już na swoim koncie liczne sukcesy kulinarne i z powodzeniem „dopieszczają „ podniebienia klientów restauracji, serwując im zarówno proste potrawy kuchni polskiej  , jak i wyszukane potrawy z całego świata. My mogliśmy spróbować przepysznych „ wyczarowanych” wręcz w kilka minut szparagów.

Podsumowując – spędziliśmy wspaniale dzień we wspaniałych wnętrzach i towarzystwie osób nie tylko pracujących w gastronomii i usługach z nią związanych, ale wręcz tą pracą zafascynowanych i bardzo kompetentnych.

Oprac. K. Lewandowska