V miejsce na Wojewódzkiej Olimpiadzie Obrony Cywilnej!

Naszą szkołę, a zarazem cały powiat bydgoski reprezentowali uczniowie: Adrian Marunowski (klasa III technikum) oraz Mariusz Mosiński (klasa II technikum). Olimpiada składa się z 3 konkurencji:
- bieg patrolowy z elementami pierwszej pomocy, obrony cywilnej i terenoznawstwa,
- strzelanie z broni pneumatycznej,
- test z wiedzy o OC.
Sędzią głównym olimpiady był Jerzy Gawęda. Na podsumowaniu olimpiady, puchary i nagrody rzeczowe wręczali z – ca dyr. Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lech Kubera, Starosta Nakielski Tomasz Miłowski, Burmistrz Szubina Artur Michalak i z-ca Burmistrza Krystyna Sichel. Drużyna z Karolewa zdobyła łącznie 158 pkt. i zajęła w końcowej klasyfikacji (na 18 drużyn) V miejsce w województwie kujawsko-pomorskim. Podziękowania od organizatorów otrzymali również opiekunowie grup.
Na zakończenie wszyscy wzięli udział we wspólnym obiedzie.

Oprac. W. Jakubowski (opiekun grupy z Karolewa)
fot.naklo24.pl