Przeskocz do treści

Uczniowie klasy II technikum rolniczego z Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie brali udział w cyklu trzech wyjazdów studyjnych w ramach projektu unijnego "Inwestycje w zawodowców". Zajęcia odbyły się w gospodarstwie Wtelsad we Wtelnie i Gospodarstwie Rolnym Sliz w Szewnie. Podczas spotkań młodzież zdobyła nowe umiejętności, wiedzę oraz cenne certyfikaty. Opiekunami na wycieczkach byli: pani Anna Zamojdzin i pan Zbigniew Dolny.

Koordynator projektu - Katarzyna Lewandowska

W piątek 15 czerwca 2018 r. w Bydgoszczy odbyła się Gala Laureatów i Finalistów Ogólnopolskich Olimpiad. Bieżący rok był bardzo udany dla Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie. Aż trzech uczniów awansowało do wrocławskiego finału centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Dwóch uczniów uzyskało tytuł finalisty, a jeden laureata.

Podczas spotkania w Urzędzie Wojewódzkim wyróżnienia nauczycielom i uczniom wręczali Wojewoda Kujawsko-Pomorski p. Mikołaj Bogdanowicz i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty p. Marek Gralik.

Wyróżnienia otrzymali trzej nasi uczniowie:
Mariusz Mosiński - laureat Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych,
Adrian Marunowski - finalista Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
i Paweł Kowalski - finalista Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Listy gratulacyjne przyznane zostały również opiekunom uczniów, otrzymali je:
p. Zbigniew Dolny (opiekun laureata),
p. Anna Zamojdzin (opiekun finalisty)
p. Andrzej Dubielewski (opiekun finalisty).

W obiektach Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbył się  w dniach 6-8 czerwca finał krajowy XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Po pomyślnym przejściu przez eliminacje okręgowe ZSAE w Karolewie reprezentowany był  w stolicy Dolnego Śląska przez trzech uczniów: Adriana Marunowskiego, Pawła Kowalskiego i Mariusza Mosińskiego.

W wyniku olimpijskich zmagań najlepszych uczniów w Polsce nasi reprezentanci wywalczyli jeden tytuł laureata i dwa tytuły finalisty.

W bloku produkcja roślinna Mariusz Mosiński (n-l  Zbigniew Dolny) został laureatem Olimpiady.
W bloku produkcja zwierzęca Adrian Marunowski (n-le Zbigniew Dolny i Anna Zamojdzin) zdobył tytuł finalisty.

W bloku mechanizacja rolnictwa Paweł Kowalski (n-l Andrzej Dubielewski) wywalczył tytuł finalisty.

Gratulujemy sukcesów uczniom, nauczycielom i rodzicom.