Żywa lekcja języka angielskiego w Karolewie!

W upalne majowe przedpołudnie Karolewo odwiedził gość z Anglii - pan John Cashman, który jest pasjonatem i samoukiem fotografowania krajobrazu. W wolnych chwilach stara się on uchwycić piękno i niepowtarzalność natury: Kiedy nie dokumentuję ślubów, często znajdziecie mnie "przechwytującego" obrazy na zewnątrz, zazwyczaj jest to dzika przyroda, tudzież miejsca spod znaku National Trust. Stourhead jest jednym z moich ulubionych, co więcej ten wspaniały ogród dogodnie zlokalizowany tuż za rogiem miejsca, które nazywam domem.

Młodzież klasy II i III technikum uczestniczyła w żywej lekcji języka angielskiego połączonej z prezentacją zdjęć. Gość opowiadał o swoich ulubionych fotografiach. Jest to jego pasja, którą starał się zainteresować młodych ludzi. Na koniec spotkania uczniowie mogli zadawać pytania w języku angielskim. Fotografie w prosty sposób reprezentują czas i to właśnie, czego dotyczy ten zbiór obrazów. Od pór roku, do zwiedzania miejsc o znaczeniu historycznym i podróżowania w przeszłość, oto niektóre z moich zdjęć z ostatnich kilku lat - dodaje pan Cashman.

oprac.A. Gwizdała