Przeskocz do treści

Patrycja Derka z klasy I technikum po szkole podstawowej najlepsza z języka angielskiego!!!

W ostatnim czasie odbyły się u nas w szkole kolejne konkursy językowe: dyktando i szkolne eliminacje olimpiady z języka angielskiego. W obydwóch konkurencjach wygrała Patrycja Derka! Serdecznie gratulujemy! Z dyktandem poradzili sobie także: Stanisław Tomaszewski (I technikum po gimnazjum) - II miejsce i Aleksandra Strużewska (IV technikum) - wyróżnienie. Pozostali uczestnicy (olimpiady i dyktanda) zdobyli punkty dla klas za udział w konkursach. Organizatorami przedsięwzięć były: pani Agnieszka Gwizdała i pani Magdalena Wanka. Życzymy powodzenia w następnych zmaganiach językowych! 

Oprac. Anna Ligman Fot. Krzysztof Zalewski (IIIT)

„Jest w duszy polskiej ukryty zakątek / Gdzie błądzą ciche lat umarłych cienie / Leży tam kamień grobowych pamiątek / A pod kamieniem krwawi się wspomnienie..." - tymi słowami rozpoczęliśmy uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Spotkanie urozmaiciły: Zespół Pieśni i Tańca "Karolaki" (opiekun pan Waldemar Woźniak) oraz klasa I technikum po szkole podstawowej, która pod okiem pana Romualda Graula przygotowała serię piosenek patriotycznych. O godzinie 11:11 cała szkoła uroczyście odśpiewała "Mazurek Dąbrowskiego". Komentarz historyczny przygotował nauczyciel historii pan Piotr Groll. W programie znalazło się także wręczenie nagród za szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, konkurs orki oraz dyktando i Olimpiadę z języka angielskiego. Dyplomy odebrali także przedstawiciele klas, które zajęły trzy pierwsze miejsca w Turnieju Piłki Halowej. Prowadzące uroczystość: Dagmara Kamińska (II technikum) i Anna Duzowska (III technikum), czyli członkinie nowego samorządu szkolnego, razem z przewodniczącym SU Łukaszem Żydowiczem (II technikum) oraz zastępcą - Radosławem Sabiniarzem (III technikum) - podziękowali pani Magdalenie Wance za ogromne zaangażowanie w pracę i opiekę nad samorządem. Słowa wdzięczności skierowano także w kierunku: Stefanii Padewskiej (IIIT), Emilii Gaweł (IIIT) i Krzysztofa Zalewskiego (IIIT), którzy przez cały poprzedni rok działali w samorządzie szkolnym.

Oprac.Anna Ligman Fot. pani Magdalena Wanka, Krzysztof Zalewski (IIIT), Weronika Grzybowska (IIbr)

Krzysztof Zalewski z klasy III technikum mistrzem w znajomości I tomu "Wiedźmina"!!! Konkurs odbył się pod koniec października. Zorganizowany był przez panie: Joannę Ryńską i Annę Ligman. Kolejne zmagania czytelnicze już wkrótce! fot. Sebastian Glazik (ITG)

PODWÓJNY SUKCES SZCZYPIORNISTÓW Z KAROLEWA W MISTRZOSTWACH POWIATU !!!

Szkolne reprezentacje z Karolewa wygrały zawody w piłkę ręczną w Mistrzostwach Powiatu Bydgoskiego w Solcu Kujawskim, które odbyły się 5 listopada. Panowie w finale pokonali ZSOiZ Solec Kuj. 8:5. W meczu o 1 miejsce dziewcząt II reprezentacja ZSA-E Karolewo pokonała I reprezentacje ZSA-E 5:3. Królem strzelców został Dawid Krasulak. Opiekunami byli nauczyciele wf-u pan Wiesław Jakubowski i pan Waldemar Woźniak.

Fotorelacja W. Woźniak

W minionym tygodniu w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie odbył się konkurs orki zorganizowany przez pana Andrzeja Noskow.
Przedstawiciele każdej klasy Technikum Rolniczego wzięli udział w dwóch konkurencjach: orka pługiem obracalnym 3 skibowym oraz orka pługiem zagonowym. Nauczyciele przedmiotów zawodowych wraz z wybranymi uczniami ocenili uczestników w obu konkurencjach.

Wyniki ukształtowały się następująco:

Pług obrotowy
I Kacper Szmanda (kl. II TR)
II Łukasz Paliga (kl. III TR) oraz Karol Saganowski (kl. II TR)
III Filip Bukolt (kl. I TR) oraz Stanisław Mojzesowicz (kl. IV TR)

Pług zagonowy
I Michał Pic (kl. II TR)
II Dominik Kaźnica (kl. IV TR)
III Krzysztof Polasik (kl. I TR) oraz Maciej Grudzień (kl. III TR)

Kacper Szmanda, czyli zwycięzca w konkurencji pług obrotowy, pojedzie na IX Regionalny Konkurs Orki w Bielicach w kategorii orka pługiem obracalnym 4 skibowym, który odbędzie się 8 listopada. Życzymy powodzenia! Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Oprac. Anna Zamojdzin