PAWEŁ KOWALSKI L A U R E A T E M !!!

W dniach 2-3 czerwca 2017 r. odbyły się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie zawody finałowe XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Olimpiada odbywa się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i centralnym. Miło nam poinformować, że uczeń klasy III technikum w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie PAWEŁ KOWALSKI zajął VII miejsce w bloku mechanizacja rolnictwa i uzyskał tytuł LAUREATA. Dołączenie Pawła do elitarnego grona laureatów ogólnopolskich olimpiad dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych jest wielkim sukcesem ucznia, jego opiekuna (p. Andrzeja Dubielewskiego) i całej szkoły.
Uczniowie w Lublinie rywalizowali w następujących blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, ogrodnictwo, architektura krajobrazu, ochrona środowiska, mechanizacja rolnictwa, weterynaria, gastronomia, technologia żywności, leśnictwo i agrobiznes.
Warto nadmienić, że Paweł Kowalski wygrał tegoroczne zawody na szczeblu okręgu, a w ubiegłym roku został finalistą Olimpiady. ZSA-E w Karolewie jest z pewnością szkołą, gdzie zdolni uczniowie mogą liczyć na duże wsparcie w konkursach i olimpiadach i przeżyć fascynującą olimpijską przygodę.