Przeskocz do treści

„Nic dwa raz się nie zdarza i nie zdarzy….” - słowami Wisławy Szymborskiej klasa I technikum Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznch w Karolewie pożegnała dziś swoich starszych kolegów i koleżanki. Wręczenie świadectw oraz nagród i wyróżnień odbyło się 28 kwietnia w obecności grona pedagogicznego oraz zaproszonych rodziców i gości. Uroczystość otworzył pan dyrektor Stanisław Buś. Opiekunem imprezy była pani Karolina Jendrzejewska.

Nagrody Starosty Powiatu Bydgoskiego za wzorowe zachowanie, wysokie wyniki w nauce i działalność na rzecz szkoły z rąk Radnej Powiatu Bydgoskiego pani Małgorzaty Kaźmierczak otrzmali uczniowie: Magdalena Latos (4,75 - świadectwo z wyróżnieniem), Bartosz Weyna (4,4) oraz Magdalena Brzozowska (4,1).

Wyróżnieni przez wychowawców, czyli panią Agnieszkę Gwizdałę i panią Aleksandrę Górecką oraz grono pedagogiczne za bardzo dobre wyniki w nauce, udziały w konkursach i zaangażowanie w życie szkoły zostali: z klasy IV technikum A - Krzysztof Rode, Arkadiusz Smoliński, Bartosz Weyna i Magdalena Brzozowska, z IV technikum B - Marta Smolińska, Paulina Holtz, Magdalena Latos i Monika Maruńska. Nie zabrakło także nagród dla zaangażowanych sportowców, tancerzy oraz osób zaangażowanych w pracę na rzecz szkolnej gazetki "Karolci". Świadectwa ukończenia szkoły otrzymało także czternastu słuchaczy zaocznego liceum dla dorosłych.

Spotkanie urozmaiciła coroczna gala wręczenia Złotych Medali Karolewo 2017 zorganizowana przez Samorząd Uczniowski przy współpracy z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół. Zanim wszyscy rozeszli się do domów nastąpił moment podziękowań od uczniów klas czwartych, a ze strony prowadzących życzenia powodzenia na egzaminach maturalnych i zawodowych. Uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem grupowym.

  ********

 GALA WRĘCZENIA ZŁOTYCH MEDALI W KAROLEWIE

 Samorząd uczniowski z Zespołu Szkół w Karolewie w składzie: Paweł Kowalski, Adrian Freter, Daria Jaszkowska i Natalia Żurek - przygotował galę rozdania Złotych Medali 2017. Uroczystość odbyła się podczas spotkania z okazji zakończenia nauki w klasach czwartych technikum. W tym roku pojawiło się jedenaście kategorii i jedna niespodzianka... Nominowani byli wszyscy uczniowie kończący technikum w Karolewie. Oto lista szczęśliwych zwycięzców: * asystent szefa - Paulina Holtz * cicha woda - Monika Maruńska * mistrz kierownicy - Magdalena Latos * gaduła - Michał Gągola * gentelman - Bartosz Weyna * człowiek zagadka - Kacper Baczyński * spóźnialski - Paweł Kosowski * dezerter - Patryk Kortas * indywidualista - Krzysztof Rode * tancerz/ tancerka - Marta Smolińska * wieczne dziecko - Tomasz Kurzawski. W tym roku pojawiła się nowa kategoria - niespodzianka: menager klasy. Medale w tej kategorii wręczył pan dyrektor Stanisław Buś, a otrzymały je wychowawczynie klas czwartych: pani Agnieszka Gwizdała i pani Aleksandra Górecka Galę nadzorowały opiekunki samorządu: pani Joanna Zielińska i Katarzyna Lewandowska.

Oprac. A. Ligman

Fot. Angelika Wiecka

19 kwietnia odbyły się I Powiatowe Zawody Strzeleckie Szkół Ponadgimnazjalnych, w których udział wzięło ponad 30 osób.  Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Bydgoskiego Wojciech Porzych.

Oto wyniki:

1 miejsce - Paweł Kowalski

(kl. III technikum, ZSA-E Karolewo)

2 miejsce - Adrian Freter

(kl.II technikum, ZSA-E Karolewo)

3 miejsce - Daniel Wojtak

(kl.III ZSZ, ZSA-E Karolewo)

4 miejsce - Bartosz Klatecki

(ZSZ Koronowo)

5 miejsce - Karolina Nitka

(kl.II technikum, ZSA-E Karolewo)

Organizacja: Bydgoski Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju (pan Grzegorz Kruk)  oraz ZSAE Karolewo (pan Wiesław Jakubowski)

Fot. i oprac. A. Ligman

Adrian Freter, uczeń klasy II technikum rolniczego, po zajęciu 1 miejsca w pierwszym etapie konkursu, wziął udział w finale, który odbył się w Tucholi. Konkurs organizowany był przez Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Solutaris oraz Wyższą Szkołę Zarządzania Środowiskiem. Uczeń wygłosił prezentację na temat swojej miejscowości, która wg niego jest bezpieczna ekologicznie. Adrian nie zajął miejsca na podium, ale godnie reprezentował naszą szkołę, za co mu dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów! Nauczycielem przygotowującym go do konkursu była pani Karolina Jendrzejewska.

Zdjęcia: Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi

Jubileuszowy "Przegląd twórczości teatralno-kabaretowej" w Karolewie odbył się w tym roku 7 kwietnia, czyli kilka dni po święcie Prima Aprilis. Tegoroczny Kabareton był wyjątkowy ze względu na swoją pierwszą rocznicę. Z tej okazji oprócz uczestników konkursu, zaproszonych gości i organizatorów na sali zasiedli absolwenci szkoły, którzy byli obecni przy realizacji pierwszych przeglądów. V Kabareton zorganizowała klasa III technikum razem z wychowawcą panią Anną Ligman przy współpracy z panią Magdaleną Wanką. Prowadzącymi spotkanie, którzy na koniec otrzymali nagrody Kabareciarzy Roku, byli Marcin Redzimski i Paweł Kowalski.
V Kabareton został objęty Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Bydgoskiego pana Wojciecha Porzycha, a opiekę medialną nad nim sprawowała Telewizja Polska w Bydgoszczy. Konkurs wspierali także Gmina Dobrcz, która zakupiła upominki dla wszystkich uczestników oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pruszczu - który sprezentował pięknie wygrawerowane nagrody dla najlepszej aktorki i najlepszego aktora.

Do konkursu zgłosiło się sześćdziesięciu uczestników z pięciu różnych gimnazjów, ale niestety dwa z nich z przyczyn technicznych nie dojechały. O miejsce na podium walczyło pięć przedstawień teatralno-kabaretowych. Oceniało ich jury w składzie: pan Mirosław Kopka - dyrektor GOKSiR z Pruszcza, pan Wiesław Raczkowski - dyrektor GOK z Dobrcza, opiekun samorządu uczniowskiego z Karolewa - pani Joanna Zielińska i Natalia Żurek - przedstawiciel samorządu uczniowskiego. Pierwsze miejsce, tak jak w zeszłym roku - zajęła szkoła z Wudzyna ze skeczem "Reporter dla sprawy", natomiast miejsce drugie i trzecie wywalczyli gimnazjaliści z Kotomierza prezentując kolejno: "Kultura narodową" i "Rok 2000+". Wyróżnienie przypadło dla Gimnazjum nr 33 z Bydgoszczy, które zaprezentowało film z autorskim scenariuszem komediowym pod tytułem "Świat wg Jana". Oprócz tego jury nagrodziło trzech wyróżniających się aktorów:Aleksandrę Zamojdzin, Maksymiliana Baumgarta i Huberta Jędruszewskiego. Zaproszeni goście i absolwenci typowali nagrodę publiczności, którą przyznano szkole z Wudzyna za skecz "Reporter dla sprawy" oraz aktorce Dominice Chilla z Kotomierza. Organizatorzy razem z panem dyrektorem Stanisławem Busiem pogratulowali nauczycielom, czyli pani Agnieszce Klarkowskiej z Wudzyna, Karolinie Marciniak z Kotomierza i Renacie Kubińskiej z Gimnazjum 33 z Bydgoszczy.

Występy konkursowe były przeplatane wywiadami z uczestnikami oraz z zaproszonymi gośćmi. Nie obyło się bez wzruszających wspomnień związanych z pierwszymi kabaretonami. Na zakończenie spotkania wystąpił duet z klasy II technikum: Patrycja Złotowska i Adrian Freter, którzy rozbawili publiczność skeczem "Mail" Kabaretu Smile.

Oprac.Anna Ligman

Fot. Kinga Urbańska i Jarosław Runka

8 kwietnia braliśmy udział w kiermaszu ozdób i potraw wielkanocnych, który odbył się w sali GOKSiR Pruszcz. Ozdoby i potrawy przygotowała klasa II technikum żywienia z pomocą klasy IV technikum architektury krajobrazu. Nadzór nad przygotowaniami sprawowały panie: Renata Gralik, Katarzyna Lewandowska, Mirosława Kalitowska i Karolina Jendrzejewska. Opiekę nad stoiskiem sprawował pan Waldemar Woźniak razem z uczennicami: Julią Pawłowską i Patrycją Złotowską. Stoisko odwiedziła także pani Magdalena Wanka. W sumie uzbieraliśmy 62 złote, które zostaną przeznaczone na Fundusz Rady Rodziców. Organizatorzy, czyli GOKSiR Pruszcz i 100-letni Sad - nagrodzili wszystkie stoiska upominkami.

Fot. Krzysztof Pardo

 

Zawody były rozgrywane przez 2 dni, 6 kwietnia w kategorii seniorów i 7 kwietnia w kategorii gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Nasza szkoła wystawiła reprezentację w kategorii senior w nauczycielskim składzie: Katarzyna Lewandowska, Łukasz Najdowski i Wiesław Jakubowski oraz w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w składzie: Paulina Holtz (IV tech.B), Filip Urbański (kl.IV tech.B) i Damian Wełniak (kl.III ZSZ).

W obu kategoriach udało nam się zająć drugie miejsca drużynowo. W kat. senior pierwsi byli strzelcy z ZSZ w Koronowie zdobywając 124 pkt ( my - 114 pkt ), a w kat. szkół ponadgimnazjalnych pierwsi byli strzelcy z LO w Koronowie. Również w klasyfikacji indywidualnej zajęliśmy drugie lokaty - Wiesław Jakubowski w kat. senior, a Filip Urbański w swojej. Nagrody zostały wręczone dnia 7 kwietnia w trakcie uroczystości związanych ze świętem patrona ZSZ w Koronowie gen. Stanisława Maczka.

Oprac. W. Jakubowski

IV miejsce w konkursie przedsiębiorczości w Bydgoszczy!!!

Dnia 10 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Handlowych w Bydgoszczy odbył się etap międzyszkolny XIV Międzyszkolnego Konkursu z Przedsiębiorczości pod hasłem „Młodzi w biznesie: Moja pasja = moja firma”. Zakwalifikowało się do niego tylko 7 zespołów z województwa kujawsko-pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III Technikum Rolniczego tj. Adrian Marunowski, Paweł Kowalski, Damian Kwasigroch. Zespoły wykonały zadania praktyczne oraz przedstawiły wcześniej przygotowaną prezentację na temat: Moja pasja – Mój biznes. W finale zajęliśmy IV miejsce. Nasza szkoła otrzymała także Tytuł Liderem Międzyszkolnego Konkursu Przedsiębiorczości za najliczniejszy udział uczniów w eliminacjach konkursowych. Uczniom gratuluję!

Oprac.opiekun grupy - Aleksandra Górecka

XI Międzypowiatowy Konkurs Matematyczno-Fizyczny za nami! Brali w nim udział nasi przedstawiciele: Angelika Tecłaf i Paweł Kowalski z klasy III technikum. Patronat nad konkursem obejmował:
- Kujawsko-pomorski Kurator Oświaty
- Starosta Bydgoski
- Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
- Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy
 
Finał odbył się 8 kwietnia 2017 roku o godzinie 9.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie. Uczniowie musieli rozwiązać w ciągu 120 minut 4 zadania z matematyki i 4 zadania z fizyki. w tym roku było 20 uczestników tego konkursu z powiatu bydgoskiego, tucholskiego i nakielskiego. Dla wszystkich uczestników były nagrody.
 
Oprac.opiekun grupy Joanna Zielińska