Przeskocz do treści

Informujemy, że w sekretariacie szkoły przyjmowane są podania uczniów/słuchaczy, którzy zamierzają rozpocząć naukę w roku szkolnym 2017/2018.

Informujemy, że szkoła prowadzi nabór do:

 • Czteroletniego Technikum
 • Branżowej Szkoły I stopnia (dawniej zasadnicza szkoła zawodowa)
 • Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych (po zasadniczej szkole zawodowej)
 • Policealnej Szkoły (w zawodzie florysta)
 • Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego (kwalifikacja R.3 -prowadzenie produkcji rolniczej)
  Prosimy o pobranie, wydrukowanie i dostarczenie wypełnionych podań

podanie_o_przyjecie_do_szkoly_2017
WNIOSEK-KWALIFIKACYJNY-KURS-ZAWODOWY
podanie do szkoły LO-dla dorosłych

Dnia 26.05.2017 r. w piątek odbyła się wycieczka zawodoznawcza dla kucharzy - uczniów klasy trzeciej zasadniczej zawodowej. Młodzież odwiedziła restaurację GOLONECZKA w Żołędowie. Została przywitana przez Panią Krystynę Zagórską - właścicielkę i wspaniale ugoszczona. Najpierw kucharz oprowadził uczniów po kuchni, pokazał i omówił organizację pracy kucharza. Potem młodzież miała okazję obserwować kelnera przy pracy, który zastawił stół i zaserwował obiad dla uczniów. Przyszli kucharze zobaczyli też przykładowe nakrycie okazyjne. Mieli możliwość rozmowy z kelnerem. Otrzymali też od pracodawcy wiele cennych informacji o predyspozycjach, kompetencjach oraz obowiązkach kucharza. Dziękujemy bardzo za bardzo miłe przyjęcie i szeroki wachlarz informacji oraz wspaniały poczęstunek obiadowy.

 

Opracowała: organizator wyjazdu Monika Wójcicka

Noc muzeów to impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Zespół Szkół w Karolewie posiada własną oficynę dworską, w której znajdują się różnorodne, ciekawe zbiory. Pomysł zorganizowania takiej imprezy narodził się już jakiś czas temu, ale dopiero teraz udało się go zrealizować i to z dużym rozmachem!

Podczas wizyty w Karolewie goście mogli zwiedzić kilka izb: archeologiczną,  etnograficzną, związaną z kowalstwem i koniem, przyrodniczą oraz Rolników Indywidualnych, pamięci strajków i wydarzeń rolniczych. W izbie tradycji można było zapoznać się z kronikami szkolnymi. Wszystkie zbiory muzealne zgromadził patron szkoły pan Bronisław Zamojdzin, a opiekuje się nimi jego córka pani Jolanta Zamojdzin-Sobólska. O tym, że muzeum w Karolewie żyje pełnią życia świadczy to, że w tygodniu odbywają się w nim różnego typu spotkania poetyckie, wystawy, a także spotkania słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które pod okiem instruktora pani Barbary Hipnarowicz, biorą aktywny udział w warsztatach z rękodzieła. Podczas piątkowego spotkania wszyscy mieli okazję, żeby zobaczyć jedno z takich zajęć.

Szkoła w Karolewie szczyci się także chlubną tradycją posiadania ludowego zespołu pieśni i tańca „Karolaki”, który zapraszany jest na wszystkie najważniejsze imprezy w regionie. Oczywiście nie zabrakło ich także tego dnia. Karolaki swoimi tańcami przywitały zgromadzonych gości występując po przemówieniu pana dyrektora Stanisława Busia. Podczas wizyty w Karolewie można było spędzić miło czas przy kawie, herbacie i wypiekach przygotowanych przez uczniów technikum żywienia i zasadniczej szkoły zawodowej. Nie zabrakło także pysznej grochówki! Temu wszystkiemu towarzyszyła oprawa kulturalna. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy III technikum rolniczego – Paweł Kowalski i Marcin Januszewski. Natomiast Mateusz Stosik zadbał o odpowiednie nagłośnienie i akustykę. Do łez wszystkich rozbawił skecz uczniów klasy II technikum – Patrycji Złotowskiej i Adriana Fretera, a także parodia baśni wystawiona przez uczniów gimnazjum z Serocka, którzy przyjechali pod opieką pani Elżbiety Zmarzlak. Balsamem dla uszu był występ chóru z VII Liceum Ogólnokształcącego z Bydgoszczy, który wykonał szereg pięknych utworów. Ostatni występ wokalny należał do zespołu „Destinatum”, śpiewającym pod kierunkiem pani Barbary Maksellon na cześć 70. rocznicy poświęcenia i ufundowania przez absolwentów, towarzystwa koleżeńskiego, Sztandaru Państwowego Technikum Rolniczego w Bydgoszczy.

Na terenie szkoły przygotowano kilka ciekawych stoisk. Panie ze stowarzyszenia Jestem Aktywna zapraszały do siebie wszystkich, którzy chcieli mieć w tym dniu modny, wiosenny makijaż. Pani Eugenia Drews zachęcała do nabycia ekologicznych przetworów: past, soków, dżemów, a członkinie warsztatów rękodzielniczych z Pruszcza zaprezentowały część swoich wyrobów. Szkoła w Karolewie od lat współpracuje z lokalnymi jednostkami straży pożarnej. Uczniowie i uczennice dzielnie zasilają szeregi działających w okolicy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Majową imprezę nocy muzeów zabezpieczała jednostka z miejscowości Słuponin z gminy Dobrcz, natomiast drużyna z Łowinka zaprezentowała specjalnie na tę okazję przygotowany pokaz strażacki. Rozrywkę intelektualną zapewnił wszystkim uczestnikom pan magister Jarosław Jagodziński, wykładowca z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, który poprowadził wykład na temat „Polska jest niezwykła”. Uroczystość zakończyła się ostatnim tańcem „Karolaków”, które zaprosiły do wspólnego poloneza wszystkich gości. Po tej części spotkania, uwaga wszystkich uczestników skupiła się na szkolnym muzeum, po którym można było spacerować do późnych godzin wieczornych!

Oprac. Anna Ligman

W kwietniu odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Fordonie. Dzieci wzięły udział w konkursie "Mistrz dojenia sztucznej krowy" - pod kierunkiem pana Łukasza Najdowskiego, przejechały się ciągnikiem pod opieką naszych instruktorów jazdy - pana Noskow i pana Dubielewskiego, poznały zbiory zebrane przez naszego patrona, o których opowiedziała pani Jolanta Zamojdzin-Sobólska, a także wzięły udział w warsztatach gastronomicznych zorganizowanych przez panią Mirosławę Kalitowską. Dzieci oprowadzili uczniowie klasy II technikum razem z panią pedagog Renatą Jurak-Muziewicz. Dzień zakończył się zabawą przy ognisku, nad którym czuwał pan Waldemar Woźniak. Dziękujemy klasie II technikum za zaangażowanie i opiekę nad dziećmi!

 

W kwietniu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy rękodzieła słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku z WSG. Panie pod kierunkiem instruktora Barbary Hipnarowicz przygotowały prace o tematyce wielkanocnej. Wystawione zostały także dzieła dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej. Wystawę oficjalnie otworzyli: pani Anna Ligman (wicedyrektor ZSAE Karolewo) oraz Adrian Freter (zastępca przewodniczącego SU). Licznych gości przywitał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury z Dobrcza - pan Wiesław Raczkowski. Na wystawę przybyli: Radny Powiatu Tadeusz Zamłyński, Radny Gminy Jan Nieznalski, Radna Marzena Żmuda-Czekaj, Radny Stefan Sznajdrowski. Uroczystość uświetniła obecność uczniów i nauczycieli z ZSA-E Karolewo, dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej, a także zainteresowanych mieszkańców Gminy Dobrcz. To nie pierwsza tego typu wystawa w Karolewie. Zachęcamy do częstego odwiedzania naszego muzeum!

Informujemy, że w sekretariacie szkoły przyjmowane są podania uczniów/słuchaczy, którzy zamierzają rozpocząć naukę w roku szkolnym 2017/2018.

Informujemy, że szkoła prowadzi nabór do:

 • Czteroletniego Technikum
 • Branżowej Szkoły I stopnia (dawniej zasadnicza szkoła zawodowa)
 • Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych (po zasadniczej szkole zawodowej)
 • Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego (kwalifikacja R.3 -prowadzenie produkcji rolniczej)
  Prosimy o pobranie, wydrukowanie i wypełnienie podań

podanie_o_przyjecie_do_szkoly_2017
WNIOSEK-KWALIFIKACYJNY-KURS-ZAWODOWY
podanie do szkoły LO-dla dorosłych

Społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie zaprasza na Koncert z Okazji Dnia Matki, który odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 16:30 w amfiteatrze przy ulicy Paderewskiego, w ramach odchodów 70-lecia szkoły.

Na scenie wystąpią:
Młodzieżowa Orkiestra Dęta ,,Kujawia’’
Młodzież z LO w Koronowie w programie słowno-muzycznym
Wokalistka Vanessa Tymosiak
Młodzież z ZSAE Karolewo w skeczu pt. ,,E-mail’’
Zespół Śpiewaczy ,,Wrzos’’ z Rojewa
Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.
ZACHECAMY DO UDZIAŁU W KONCERCIE, TYM BARDZIEJ, ŻE W PROGRAMIE JEST WYSTĘP KABARETU Z NASZEJ SZKOŁY.

Gminny Ludowy Klub Sportowy w Dobrczu wraz z Wójtem Gminy Dobrcz zapraszają do wzięcia udziału w XI biegu „Polska Biega”. Startujemy w najbliższą sobotę tj. 20 maja br. o godz. 10:00 w ZSAE Karolewo.
Udział w biegu podzielony został na trzy kategorie:
• Szkoła Podstawowa klasa III i młodsi 500m
• Szkoła Podstawowa klasy IV-VI 650m
• Gimnazjum 1000m
• Szkoły ponadgimnazjalne i starsi 3500m.
Rejestracja zawodników przed biegiem. Uczestników poniżej 18 roku życia obowiązuje zgoda rodziców.

ZACHĘCAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W IMPREZIE.
Stanisław Buś