Przeskocz do treści

Uczniowie klasy IV technikum żywienia i technikum rolniczego z naszej szkoły rozpoczęli oficjalne odliczanie do matury! Ich wielki bal odbył się w Gościńcu przy Młynie w Pruszczu. Razem z maturzystami bawili się: dyrekcja, grono pedagogiczne oraz rodzice. Nie zabrakło programu artystycznego oraz ciekawych zagadek. Wszyscy bawili się do białego rana! Na zdjęciu uczniowie klasy IV technikum z wychowawczynią panią Karoliną Jendrzejewską. 

fot. Jakub Budnik

Klasa 2 branżowa zwiedziła dziś regionalny oddział Telewizji Polskiej w Bydgoszczy. Uczniowie zobaczyli pracę nad przygotowaniem materiału oraz wcielili się w role nadzorujących techniczną stronę programu telewizyjnego. Nie zabrakło także wizyty w charakteryzatorni oraz w studiu nagraniowym, skąd transmitowany jest program "Zbliżenia", "Prognoza pogody", a także spotkania z zaproszonymi gośćmi. Druga część wycieczki odbyła się na kręgielni, gdzie wszyscy mogli wykazać się swoimi sportowymi umiejętnościami i doskonałą kondycją;). Opiekunami wycieczki były panie: Renata Gralik i Anna Ligman.

Trwa zimowa sesja egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. W najbliższy weekend do części praktycznej egzaminu RL.03 (prowadzenie produkcji rolniczej) przystąpią słuchacze kwalifikacyjnego kursu zawodowego. Grupa 23 osób zmierzy się z zadaniami o charakterze praktycznym.

Egzaminy odbędą się w sobotę, niedzielę i poniedziałek (18-20 stycznia) o godz. 9.00 i 15.00.

Miesięcznik edukacyjny Perspektywy ogłosił kolejne rankingi szkół średnich. Miło nam poinformować, że Technikum w Karolewie znalazło się na liście szkół w tzw. rankingu olimpijskim.

W tym roku szkoła znalazła się na 14. miejscu w województwie kujawsko-pomorskim i na 156. miejscu w kraju wśród wszystkich typów szkół w Polsce (lice i technika)

W ubiegłym roku szkoła uplasowała się na 14. miejscu w województwie kujawsko-pomorskim i na 148. miejscu w kraju.

Poniżej prezentujemy listę "szkół olimpijskich" w województwie kujawsko-pomorskim. Ranking otwiera Liceum Akademickie w Toruniu. Warto zauważyć, że w rankingu wojewódzkim dominują szkoły z Torunia, Bydgoszczy, Inowrocławia, Włocławka i Grudziądza. Technikum w Karolewie jest pierwszą szkołą z małych miejscowości znajdującą się w zestawieniu.

Ranking powstał przy uwzględnieniu wyników ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiad przedmiotowych i zawodowych.

Coroczne sukcesy uczniów z Karolewa w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych znalazły swoje odzwierciedlenie w tegorocznym i ubiegłorocznym rankingu.

Przy ustalaniu miejsc rankingowych brana jest pod uwagę liczba uczniów szkoły.