Przeskocz do treści

Zapraszamy na wykład otwarty prof. WSG dr Marka Chamota "Niepodległość Polski z perspektywy 100 lat".
Wykład odbędzie się w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie 6 listopada 2018 r. o godz. 17.00 w ramach działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w naszej szkole.

Dnia 05.10.2018 r. Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie zaszczycił swoją obecnością wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki - podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, absolwent Technikum Rolniczego w Karolewie i mieszkaniec pobliskiego Wudzynka. Gośćmi uczestniczącymi w spotkaniu byli również: Starosta Bydgoski - Wojciech Porzych, Wójt gminy Dobrcz - Krzysztof Szala oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Oświatą - Maria Strąk. Uczestnikami spotkania byli uczniowie i ich rodzice, m.in Przewodniczący Rady Rodziców Witold Stec, grono pedagogiczne oraz pozostali pracownicy szkoły.
Wszystkich przybyłych przywitał dyrektor Stanisław Buś oraz radna powiatu bydgoskiego Małgorzata Kaźmierczak. Tradycyjnie otwarcie spotkania uświetnił występ zespołu tańca ludowego "Karolaki" pod opieką Waldemara Woźniaka. W trakcie spotkania okazało się, że Pan minister był przez pięć lat członkiem tego zespołu.
Celem wizyty było spotkanie z uczniami ZSAE w Karolewie, szczególnie kształcącymi się w zawodzie rolnik oraz wymiana informacji dotyczących aktualnych problemów, z jakimi boryka się polskie rolnictwo. Wiceminister apelował do wszystkich o zapoznanie się z możliwością uzyskania dopłat unijnych, z czego wielu rolników mogłoby skorzystać. Wielu rolników ma problemy z formalnościami (np. wypełnianie wniosków) lub jest niedoinformowanych w kwestii przyznawania dofinansowania.
Zgłaszano problemy rolników związane z wypłatą odszkodowań związanymi ze skrajnymi warunkami atmosferycznymi. Priorytetowymi uczynił również dwie sprawy: jak "zatrzymać" polskiego rolnika na wsi oraz starzenie się społeczności wiejskiej. Innymi kluczowymi kwestiami, na które zwrócono uwagę były: melioracje polskiej wsi, rolniczy handel detaliczny oraz rolnictwo ekologiczne. Ministra. Wszyscy obecni na spotkaniu mieli możliwość zadawania pytań, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi.

Przy okazji wizyty ministra w Karolewie zaprezentowano bazę szkoły prowadzonej przez Powiat Bydgoski (pracownie produkcji rolniczej, halę maszyn rolniczych, pracownię architektury krajobrazu, pracownie gastronomiczne i salę gimnastyczną).

Wizyta wiceministra w Karolewie zakończyła się spotkaniem w szkolnym muzeum, gdzie przy kawie dyskutowano o problemach polskiego rolnictwa i oświaty, a przy okazji zaprezentowano zbiory muzealne, szczególnie kroniki szkolne.

  

Informujemy, że w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie realizowany będzie projekt dofinansowany przez Unię Europejską pn. MOJA PRZYSZŁOŚĆ.

Poniżej przedstawiamy dokumenty dotyczące tego projektu:

 

Informujemy, ze w najbliższy piątek 5 października 2018 r. szkołę odwiedzi Pan Ryszard Zarudzki - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Pan Minister jest absolwentem szkoły w Karolewie. Zapraszamy na spotkanie uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Mile widziani będą również rodzice naszych uczniów, szczególnie rolnicy.

W piątek będzie obowiązywał zmieniony harmonogram zajęć, aby wszyscy mogli wziąć udział w spotkaniu.

Serdecznie zapraszamy na godz. 12.00 do sali gimnastycznej.


Informujemy, że 43. edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych rozpocznie się 26 października 2018 r.

W tym dniu odbędą się w całej Polsce eliminacje szkolne (I etap). Zwycięzcy na szczeblu szkolnym reprezentować będą szkołę w eliminacjach okręgowych (woj.kujawsko-pomorskie i pomorskie), natomiast III etap to zawody finałowe, które mają charakter ogólnopolski.

Uczniowie naszej szkoły mogą brać udział w 7 blokach tematycznych:

  1. architektura krajobrazu,
  2. agrobiznes,
  3. gastronomia,
  4. technologia żywności,
  5. mechanizacja rolnictwa ,
  6. produkcja zwierzęca,
  7. produkcja roślinna.
    Zachęcamy do udziału w konkursie uczniów wszystkich klas technikum, ale również mile będą widziani uczniowie szkoły branżowej I stopnia (zasadniczej szkoły zawodowej). Przypominamy, że ubiegłoroczna Olimpiada zakończyła się wielkim sukcesem ZSAE. Do wrocławskiego finału ogólnopolskiego awansowało 3 uczniów naszej szkoły, spośród których jeden został laureatem.Więcej o Olimpiadzie na stronie: https://www.agropolska.pl/olimpiada/