Przeskocz do treści

Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy wraz z Okręgowym Inspektoratem Państwowej Inspekcji Pracy , Kujawsko-Pomorską Izbą Rolniczą i Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego zaprosiły uczniów szkół rolniczych z Zespołu Szkół‚ Agro-Ekonomicznych w Karolewie do wzięcia udziału w Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.

Celem konkursu jest krzewienie wśród uczniów zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. W dniu 17 października w ramach przygotowań do konkursu odbyło się szkolenie dla uczniów klasy III i IV czteroletniego technikum w zawodzie technik rolnik. Szkolenie przeprowadził inspektor OR KRUS Adam Dunajski.

 oprac. Andrzej Dubielewski

fot. Jarosław Runka

11 października klasy pierwsza i druga technikum wraz z wychowawcami: panią Moniką Wójcicką i panią Karoliną Jendrzejewską oraz panią pedagog Renatą Jurak-Muziewicz, uczestniczyły w wycieczce do kinoteatru Adria w Bydgoszczy na przedstawieniu "Król Edyp" poprzedzonym prelekcją o teatrze antycznym.

fot. Monika Wójcicka

11 października Regionalny Punkt Eurodesk Bydgoszcz przy Wyższej Szkole Gospodarki zorganizował w naszej szkole warsztaty dla uczniów klas, które w tym roku szkolnym zakończą… edukację - mowa tu o klasie IV technikum i III zasadniczej. "Papiery do kariery" opracowane zostały przez sieć Eurodesk Polska i Krajowe Centrum Europass. Zajęcia uczą młodzież, jak odnaleźć się na rynku pracy, poznać swoje słabe i mocne strony oraz skutecznie zaprezentować swoje kwalifikacje z pomocą portfolio Europass. Spotkanie poprowadziła pani Joanna Wójtowicz.

oprac. A. Ligman, fot. G. Tyburek

Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie trzynastego października, a poprowadzili ją Kinga Urbańska i Patryk Głowiński – uczniowie klasy czwartej technikumm. Tego dnia szkołę odwiedzili emerytowani pracownicy, którzy z nostalgią spacerowali po swoim dawnym miejscu pracy. Spotkanie rozpoczęło się od komediowego występu klasy czwartej technikum, będącej wraz z wychowawcą panią Anną Ligman organizatorem całej uroczystości.

Dyrektor Zespołu Szkół pan Stanisław Buś gorąco powitał przybyłych gości, z dumą opowiadając o sukcesach swoich uczniów. Kierownik kształcenia praktycznego pan Andrzej Dubielewski przekazał nagrody dla uczniów, którzy najlepiej zdali egazminy zawodowe. Wśród nich byli: Angelika Tecłaf, Paweł Kowalski, Ewelina Holtz i Adrian Marunowski. Nie zabrakło oczywiście podziękowań i wyróżnień dla nauczycieli, zarówno od uczniów, jak i od dyrektora. Nagrody dyrektora szkoły otrzymali następujący nauczyciele: Dubielewski Andrzej, Górecka Aleksandra, Gwizdała Agnieszka, Kalitowska Mirosława, Lewandowska Katarzyna, Ligman Anna, Wanka Magdalena, Woźniak Waldemar, Wójcicka Monika oraz pracownicy administracji i obsługi: Gibas Urszula, Noskau Stanisław, Różańska Halina, Lewińska Patrycja i Trojanowska Violetta. Pani Katarzyna Lewandowska podziękowała uczniom, którzy przez cały ubiegły rok szkolny działali w samorządzie uczniowskim, a wśród nich byli: Paweł Kowalski, Adrian Freter, Daria Jaszkowska i Natalia Żurek. Nagrody otrzymali także uczniowie, którzy wygrali konkursy z wiedzy o krajach anglojęzycznych: Stefania Padewska z kl. I T wygrała konkurs wiedzy o Londynie. Daria Jaszkowska z kl. II T uzyskała najlepszy wynik wiedzy o Irlandii. Marcin Proch z kl. III T zwyciężył w konkursie dotyczącym Wielkiej Brytanii. Dyplomy i upominki rozdała pani Agnieszka Gwizdała.

Ważnym momentem oficjalnej części uroczystości było ślubowanie klas pierwszych, którzy wraz z wychowawcami: panią Moniką Wójcicką i panem Waldemarem Woźniakiem zajęli honorowe miejsca na sali. Po ślubowaniu głos zabrał emerytowany dyrektor Zespołu Szkół w Karolewie pan Józef Bieńkowski, który w imieniu wszystkich emerytowanych pracowników podziękował za zaproszenie i ciepłe przyjęcie. Tę część spotkania urozmaicił występ szkolnego zespołu pieśni i tańca Karolaki.

 Z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasa czwarta technikum przygotowała dla wszystkich pracowników szkoły kilka niespodzianek. Po części oficjalnej uczniowie zaprosili pana dyrektora Stanisława Busia do udziału w specjalnym odcinku „Milionerów”. Pan dyrektor musiał odpowiadać na pytania dotyczące szkoły – jej historii, obecnych pracowników lub ostatnich wydarzeń. Zaskoczony uczestnik programu poradził sobie ze wszystkimi pytaniami. Show zaangażowało całą publiczność, która zgadywała razem z panem dyrektorem. Program poprowadził Marcin Januszewski, natomiast oprawę graficzną przygotował Mateusz Stosik. Kolejną atrakcją zorganizowaną przez uczniów była Gala Rozdania Złotych Certyfikatów. Głosowanie odbyło się tydzień wcześniej i brali w nim udział wszyscy uczniowie. Nauczyciele startowali w trzynastu kategoriach. Oto wyniki głosowania: Złoty Dyrygent – pan Wiesław Jakubowski, Złota Męczydusza – pani Anita Kowalewska, Złoty Dobromir – pani Monika Wójcicka, Złota Kredka – pani Magdalena Wanka, Złoty Loczek – pan Waldemar Woźniak, Złoty Drapak – pan Romuald Filipowski, Złoty Pytajnik – pani Joanna Zielińska, Złota Niewiadoma – pani Agnieszka Gwizdała, Złota Struna – pani Aleksandra Górecka, Złota Porządnisia – pani Mirosława Kalitowska, Złoty Marzyciel – pan Andrzej Dubielewski, Złote Pióro – pani Renata Gralik, Złoty Uśmiech – pani Anna Ligman. Galę poprowadzili uczniowie: Marcin Redzimski i Paweł Kowalski. Nad sprzętem audio czuwali: Andrzej Glonek, Wojciech Frąckowiak i Stanisław Mojzesowicz. 

 Oprac. Anna Ligman

fot. Jarosław Runka i Grzegorz Winiarczyk

29 września w Białych Błotach odbyły się indywidualnie biegi przełajowe o Mistrzostwo Powiatu szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie ZSA-E w Karolewie zajęli pierwsze cztery miejsca w kategorii dziewcząt. Bieg miał dramatyczny przebieg. Na niespełna 100 m przed metą prowadząca bieg Dominika Stec upadła. Wygrała go Joanna Grubicka. Druga była Emilia Gaweł. Trzecia przybiegła Weronika Grucka. Tuż za podium uplasowała się na 4 miejscu Paulina Borchacz. Wszystkie z naszej szkoły. Wśród chłopaków najszybszy był Robert Mikulski, który zameldował się na szóstej pozycji. 7. Jakub Czajka, 9. Radosław Smoliński, 11. Oliwier Staśkowiak. Dobrze wróży to na przyszłość, ponieważ są to uczniowie klas pierwszych .

Oprac. Opiekun grupy Waldemar Woźniak
fot. Joanna Ryńska

Czas na lato w powiecie!

Przedłużony został termin nadsyłania zdjęć uchwyconych podczas letnich dni! Termin do 13 października!

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Powiatu Bydgoskiego, bez względu na wiek i umiejętności fotograficzne. Zachęcamy miłośników fotografii do pochwalenia się efektami swojej pasji. Pokażcie nam swoje miejsca, pomóżcie stworzyć bazę zdjęć, które wykorzystamy do promocji naszego regionu. Jest wiele miejsc, które warto uwiecznić na fotografii. Uchwyćcie urokliwy krajobraz, niezwykłą przyrodę, piękne zabytki lub po prostu niepowtarzalny klimat i nastrój naszego Powiatu.

Szczegóły na stronie:
http://powiat.bydgoski.pl/important/content/3694