Przeskocz do treści

Dziękujemy Szkole Podstawowej z Dobrcza za zaproszenie na kolejną Giełdę Szkół!

Nasza ekipa w składzie: Stefania Padewska, Aleksandra Matuszewska, Natalia Mosińska, Sebastian Glazik, Gabriel Szopiński i Stanisław Tomaszewski nie nadążała z rozdawaniem ulotek! Po pustych tacach domyślamy się, że wszystkie wypieki (przygotowane przez klasę I technikum żywienia) Wam smakowały! Do zobaczenia na warsztatach zawodoznawczych i Drzwiach Otwartych, które odbędą się 9 maja 2020 roku!

Opiekunowie wyjazdu: pani Anna Ligman i pan Przemysław Wasilewski

Nasi maturzyści wzięli przed feriami udział w Drzwiach Otwartych zorganizowanych przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był wykład “Łatwiej, lepiej, skuteczniej – jak zdać maturę z matematyki”, który wygłosił Dariusz Kulma - nauczyciel matematyki z ponad 20-letnim stażem, autor m.in. serii książek dla maturzystów „Jak zdać maturę z matematyki?” Dodatkowo zaproszony gość prowadzi portal i fanpage dla maturzystów pod taką samą nazwą, z których korzystają uczniowie w całym kraju. Czwartoklasiści z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali wystąpienia matematycznego pasjonata.

Mamy nadzieję, że ta wizyta zainspiruje ich do jeszcze większej pracy w przygotowaniach do zbliżającego się egzaminu maturalnego! Opiekunem wycieczki była pani Joanna Zielińska. W spotkaniu uczestniczył także pan dyrektor Stanisław Buś

fot.ze strony UTP

W styczniu obchodziliśmy kolejną rocznicę przeniesienia Zespołu Szkół z Bydgoszczy do Karolewa. To już 51 lat! Klasa III technikum pod opieką pani Joanny Ryńskiej przygotowała na tę okazję wyjątkową uroczystość, którą oficjalnie otworzyła pani wicedyrektor Renata Jurak-Muziewicz. Prowadzący, czyli Stefania Padewska i Łukasz Paliga zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegom historię szkoły, a później zaprosili przedstawicieli na quiz. W konkursie nie wzięły udziału klasy, które tego dnia były na praktykach. Zadania zostały sprawdzone przez panie Annę Ligman i Joannę Zielińską. I miejsce zdobyła klasa III technikum, II miejsce - klasa I branżowa SP i III miejsce - klasa IV technikum. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy za udział, a najlepsi drobne upominki. Podczas uroczystości wysłuchaliśmy także wspomnienia Powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Całemu spotkaniu towarzyszyła piękna muzyka i kameralna atmosfera. Na koniec wszyscy obejrzeli film o szkole.

Fot. Krzysztof Zalewski

Oprac. A. Ligman

STOP PALENIU TYTONIU!
W ramach Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego IFMSA-Poland Oddział w Bydgoszczy (https://www.facebook.com/oddzialbydgoszcz/) odbyły się w naszej szkole spotkania z panią Karoliną Bartoszewicz. Studentka pierwszego roku medycyny, która realizując „Projekt AntiTobacco - dla życia bez tytoniu”, opowiedziała o wpływie palenia tytoniu na organizm człowieka (skutki krótko i długoterminowe). Poruszyła także problem szkodliwości e-papierosów. W warsztatach wzięło udział osiem klas. Spotkania odbyły się czwartego grudnia i dwudziestego drugiego stycznia. Koordynatorem działań w naszej szkole była pani psycholog Jadwiga Mocna.

Oprac. K. Bartoszewicz/ A. Ligman
Fot. J. Mocna