Przeskocz do treści

Zaduszki poetycko-muzyczne w Karolewie

Mieszkańcy internatu Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych zorganizowali spotkanie poetycko-muzyczne. Do udziału zaprosili wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Wieczór z poezją odbył się 24 października w szkolnym muzeum. W refleksyjny nastrój wprowadzili wszystkich uczniowie prezentujący wiersze, czyli Aleksandra Strużewska (IV T), Stefania Padewska (III T), Roksana Grabarczyk (IT S), Estera Kuczyńska (ITG), Natalia Wiśniewska (IT S), a także Sebastian Glazik (ITG), Stanisław Tomaszewski (ITG), Gabriel Szopiński (ItG), Kacper Faleńczyk (IT S) i Krzysztof Zalewski (IIItr). Zdjęcia wykonał Radosław Sabiniarz (IIIT), a nad podkładem muzycznym czuwał Kamil Sikora (2 branżowa). W spotkaniu wzięli też udział: Tim Theil (III branżowa), Mikołaj Frąckowiak (I branżowa S), Emilia Klapczyńska (IIT), Klaudia Koralewska (ITG), Natalia Mosińska (ITS), Weronika Zygiert (I branżowa S) i Rafał Andrzejewski (III branżowa). Sala muzealna została udekorowana przez klasę 2 branżową w ramach zajęć rozwijających kreatywność (liście zebrała klasa I branżowa G). Podczas spotkania młodzież dowiedziała się także o różnych sposobach obchodzenia Święta Zmarłych na świecie. Każdy miał możliwość podzielenia się swoimi refleksjami lub spędzenia tego momentu w ciszy i zadumie. Koordynatorem spotkania była pani Anna Ligman.

Fot. Radosław Sabiniarz

Oprac. Anna Ligman