Przeskocz do treści

Dzień Edukacji Narodowej w Karolewie

Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie trzynastego października, a poprowadzili ją Kinga Urbańska i Patryk Głowiński – uczniowie klasy czwartej technikumm. Tego dnia szkołę odwiedzili emerytowani pracownicy, którzy z nostalgią spacerowali po swoim dawnym miejscu pracy. Spotkanie rozpoczęło się od komediowego występu klasy czwartej technikum, będącej wraz z wychowawcą panią Anną Ligman organizatorem całej uroczystości.

Dyrektor Zespołu Szkół pan Stanisław Buś gorąco powitał przybyłych gości, z dumą opowiadając o sukcesach swoich uczniów. Kierownik kształcenia praktycznego pan Andrzej Dubielewski przekazał nagrody dla uczniów, którzy najlepiej zdali egazminy zawodowe. Wśród nich byli: Angelika Tecłaf, Paweł Kowalski, Ewelina Holtz i Adrian Marunowski. Nie zabrakło oczywiście podziękowań i wyróżnień dla nauczycieli, zarówno od uczniów, jak i od dyrektora. Nagrody dyrektora szkoły otrzymali następujący nauczyciele: Dubielewski Andrzej, Górecka Aleksandra, Gwizdała Agnieszka, Kalitowska Mirosława, Lewandowska Katarzyna, Ligman Anna, Wanka Magdalena, Woźniak Waldemar, Wójcicka Monika oraz pracownicy administracji i obsługi: Gibas Urszula, Noskau Stanisław, Różańska Halina, Lewińska Patrycja i Trojanowska Violetta. Pani Katarzyna Lewandowska podziękowała uczniom, którzy przez cały ubiegły rok szkolny działali w samorządzie uczniowskim, a wśród nich byli: Paweł Kowalski, Adrian Freter, Daria Jaszkowska i Natalia Żurek. Nagrody otrzymali także uczniowie, którzy wygrali konkursy z wiedzy o krajach anglojęzycznych: Stefania Padewska z kl. I T wygrała konkurs wiedzy o Londynie. Daria Jaszkowska z kl. II T uzyskała najlepszy wynik wiedzy o Irlandii. Marcin Proch z kl. III T zwyciężył w konkursie dotyczącym Wielkiej Brytanii. Dyplomy i upominki rozdała pani Agnieszka Gwizdała.

Ważnym momentem oficjalnej części uroczystości było ślubowanie klas pierwszych, którzy wraz z wychowawcami: panią Moniką Wójcicką i panem Waldemarem Woźniakiem zajęli honorowe miejsca na sali. Po ślubowaniu głos zabrał emerytowany dyrektor Zespołu Szkół w Karolewie pan Józef Bieńkowski, który w imieniu wszystkich emerytowanych pracowników podziękował za zaproszenie i ciepłe przyjęcie. Tę część spotkania urozmaicił występ szkolnego zespołu pieśni i tańca Karolaki.

 Z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasa czwarta technikum przygotowała dla wszystkich pracowników szkoły kilka niespodzianek. Po części oficjalnej uczniowie zaprosili pana dyrektora Stanisława Busia do udziału w specjalnym odcinku „Milionerów”. Pan dyrektor musiał odpowiadać na pytania dotyczące szkoły – jej historii, obecnych pracowników lub ostatnich wydarzeń. Zaskoczony uczestnik programu poradził sobie ze wszystkimi pytaniami. Show zaangażowało całą publiczność, która zgadywała razem z panem dyrektorem. Program poprowadził Marcin Januszewski, natomiast oprawę graficzną przygotował Mateusz Stosik. Kolejną atrakcją zorganizowaną przez uczniów była Gala Rozdania Złotych Certyfikatów. Głosowanie odbyło się tydzień wcześniej i brali w nim udział wszyscy uczniowie. Nauczyciele startowali w trzynastu kategoriach. Oto wyniki głosowania: Złoty Dyrygent – pan Wiesław Jakubowski, Złota Męczydusza – pani Anita Kowalewska, Złoty Dobromir – pani Monika Wójcicka, Złota Kredka – pani Magdalena Wanka, Złoty Loczek – pan Waldemar Woźniak, Złoty Drapak – pan Romuald Filipowski, Złoty Pytajnik – pani Joanna Zielińska, Złota Niewiadoma – pani Agnieszka Gwizdała, Złota Struna – pani Aleksandra Górecka, Złota Porządnisia – pani Mirosława Kalitowska, Złoty Marzyciel – pan Andrzej Dubielewski, Złote Pióro – pani Renata Gralik, Złoty Uśmiech – pani Anna Ligman. Galę poprowadzili uczniowie: Marcin Redzimski i Paweł Kowalski. Nad sprzętem audio czuwali: Andrzej Glonek, Wojciech Frąckowiak i Stanisław Mojzesowicz. 

 Oprac. Anna Ligman

fot. Jarosław Runka i Grzegorz Winiarczyk