Restauracja „od kuchni” – 3ZSZ w „Goloneczce”

Dnia 26.05.2017 r. w piątek odbyła się wycieczka zawodoznawcza dla kucharzy - uczniów klasy trzeciej zasadniczej zawodowej. Młodzież odwiedziła restaurację GOLONECZKA w Żołędowie. Została przywitana przez Panią Krystynę Zagórską - właścicielkę i wspaniale ugoszczona. Najpierw kucharz oprowadził uczniów po kuchni, pokazał i omówił organizację pracy kucharza. Potem młodzież miała okazję obserwować kelnera przy pracy, który zastawił stół i zaserwował obiad dla uczniów. Przyszli kucharze zobaczyli też przykładowe nakrycie okazyjne. Mieli możliwość rozmowy z kelnerem. Otrzymali też od pracodawcy wiele cennych informacji o predyspozycjach, kompetencjach oraz obowiązkach kucharza. Dziękujemy bardzo za bardzo miłe przyjęcie i szeroki wachlarz informacji oraz wspaniały poczęstunek obiadowy.

 

Opracowała: organizator wyjazdu Monika Wójcicka