IV technikum w Poznaniu!!!

Wycieczka odbyła się w dniach 18-20 grudnia. Opiekunami grupy byli: wychowawca klasy pani Anna Ligman oraz pani Joanna Zielińska. Program był bardzo różnorodny, a rozpoczął się od wizyty na Uniwersytecie Przyrodniczym. Pierwsze popołudnie grupa spędziła w Farze, gdzie organista zapoznał wszystkich z budową zabytkowych organów. Wieczorem uczniowie w pięcioosobowych grupach musieli zmierzyć się z zagadkami w poznańskim escape roomie - "Tkalnia zagadek". Wtorkowe zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru w lesie tropikalnym, czyli w Palmiarni, skąd grupa udała się do Gniezna. Z ogromnym zaangażowaniem uczniowie wzięli udział w przygotowanej przez opiekunów grze miejskiej, którą zakończyło zwiedzanie katedry - w tym zabytkowych Drzwi Gnieźnieńskich. Dzień zakończył wieczór na Zamku Cesarskim - w poszukiwaniu duchów poznańskich przodków. Ostatniego dnia uczniowie udali się na lodowisko, gdzie mieli okazję już po raz kolejny popisać się swoimi sportowymi umiejętnościami. Wycieczka zakończyła się pokazem w Muzeum Rogalowym. Uczestnicy poznali historię miasta, gwarę oraz technikę przyrządzania świętomarcińskich rogali. Przez cały czas trwania wycieczki wszyscy uczniowie brali udział w "lidze zadaniowej" i z uśmiechem na twarzach w ramach przygotowania do matury rozwiązywali zadania z matematyki!

Oprac. A. Ligman