Wspomnienie Ignacego Paderewskiego w Karolewie!

Z okazji Święta Niepodległości 11 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych im. Br. Zamojdzina w Karolewie w oficynie dworskiej odbyło się spotkanie w hołdzie tym, którzy walczyli, zginęli oraz modlili się o Polskę Niepodległą. Dzisiaj dzięki nim możemy posługiwać się
językiem polskim i żyć w wolnej Ojczyźnie.
 
W programie przedstawiono sylwetkę i utwory Ignacego Jana Paderewskiego. Można było zobaczyć montaż fragmentów publikacji o Wudzynie, Wudzynku, Stronnie i Starym Jasińcu wspominających drogi do wolności. Wszystko przeplatane było wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych. Uczestnicy
spotkania mogli posłuchać też historii wybranych eksponatów z początku XX wieku związanych z dążeniem Polaków, będących w różnych miejscach Europy, do wyzwolenia Polski.
W spotkaniu wzięli udział: sołtys sołectwa Wudzynek Małgorzata Wesołowska, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół, mieszkańcy najbliższej okolicy i dzieci z Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych z Karolewa. Specjalne
podziękowania należą się Mateuszowi Stosikowi z klasy IV technikum, czuwającemu nad odtwarzaniem utworów Ignacego Jana Paderewskiego. Tego dnia nie zabrakło też specjalnych rogalików i ciasteczek.
Na koniec rozmawialiśmy o przygotowaniu Święta Niepodległości za rok i w 2020 roku, kiedy to minie 100 lat od wyzwolenia Pomorza.
Organizacja i oprac. Jolanta Zamojdzin-Sobólska

fot. Róża Grzempa
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.