Dnia 27 października młodzież z klasy III oraz II Technikum uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do przedsiębiorstwa Remondis Sp. z o.o w Bydgoszczy. Wyjazd odbył się w ramach realizowanego projektu “Rozwój odpowiedzialnych postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży szkół zawodowych 2017”.
Uczniowie, pod opieką Pani Joanny Ryńskiej oraz Renaty Jurak-Muziewicz mieli okazję wysłuchać bardzo interesującego wykładu, prowadzonego przez Prezesa Firmy Pana dr Grzegorza Hoppe, na temat odpowiedzialności wobec otaczającego nas świata. Następnie pod kierunkiem Pani dr Małgorzaty Gotowskiej oraz Pani dr Anny Jakubczak mieliśmy okazję zobaczyć jak funkcjonuje przedsiębiorstwo, które świadczy kompleksowe usługi w zakresie zbiórki i transportu wszelkiego rodzaju odpadów, elektrorecyklingu oraz sortowania odpadów wtórnych. Zapoznaliśmy się z wykorzystywanymi technologiami zbiórki, transportu i przetwarzania odpadów, dzięki którym przedsiębiorstwo w wymierny sposób przyczynia się do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju w regionie.

oprac.Renata Jurak-Muziewicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.