Wycieczka III technikum z Karolewa

Połączyli kulturę ze sportem! Mowa tutaj o klasie III technikum z Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie, która pod koniec września wzięła udział w kreatywnej wycieczce do Bydgoszczy! W programie wyjazdu znalazły się elementy historii, czyli spacer po Starym Rynku, gdzie wszyscy uczestnicy uhonorowali minutą ciszy pamięć ofiar wybuchu II wojny światowej. Młodzież poznała także zarys historyczny bydgoskiej "krwawej niedzieli". Doskonałą kontynuacją tych refleksji była wizyta w kinie na filmie "Legiony".

Po części kulturalnej i historycznej nadszedł czas na rozładowanie energii w parku Jumpinplace przy Dworcu PKP. Skakanie na trampolinach okazało się rewelacyjną alternatywą dla zajęć wychowania fizycznego oraz możliwością wypróbowania swojej sportowej kondycji! To był wyjazd pełen wrażeń! Klasa III technikum pracowała na te wszystkie atrakcje cały ubiegły rok - wycieczka była nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w akcji "Góra Grosza" oraz zwycięstwa w Turnieju klas. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Monika Wójcicka i Anna Zamojdzin.

Oprac. Anna Ligman