Przeskocz do treści

II Noc Muzeów w Karolewie

25 maja odbyła się w naszej szkole impreza kulturalna z cyklu "Noc muzeów". W organizacji II edycji tego przedsięwzięcia wzięli udział wszyscy uczniowie i  pracownicy szkoły. W magiczną atmosferę muzyki, tańca i nauki wprowadzili nas prowadzący uroczystość Daria Jaszkowska i Szymon Szamrowicz z klasy II technikum. Na scenie w Karolewie mogliśmy zobaczyć i posłuchać występu: Koronowskiej Gromady Zuchowej "Dudusie" (opiekun: Marta Kontna), chóru Stowarzyszenia Kultury Muzycznej "Kantyczka" z Różanny i Korytowa pod dyrekcją Andrzeja Skupniewicza, Orkiestry Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pruszczu, zespołu Plan Ewakuacji Piętra oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Karolaki" pod kierunkiem Waldemara Woźniaka. Oprócz tego nasi goście mogli zobaczyć pokaz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej z Suponina (z zabytkowym pojazdem bojowym), wziąć udział w lekcji florystyki ze słuchaczkami policealnej szkoły florystycznej, wykładzie pana Jarosława Jagodzińskiego pod tytułem "Wędrówki po Polsce" oraz w wystawie "Nasze pasje". Szkołę odwiedziły także panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wudzynka z produktami lokalnymi, słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSG w Bydgoszczy - filia Karolewo (koło rękodzielnicze oraz panie ze Stowarzyszenia Jestem Aktywna z Dobrcza, które malowały dzieciom twarze i przygotowały dla wszystkich chętnych gry planszowe. Przez cały czas trwania imprezy można było zwiedzać szkolne muzeum oraz skorzystać z możliwości pływania łódką po stawie. Bardzo dziękujemy uczniom, którzy poświęcili swój czas na pomoc w organizacji przedsięwzięcia: Darii Jaszkowskiei i Szymonowi Szamrowiczowi, Natalii Żurek, Patrycji i Angelice Wieckiej, Oli Strużewskiej, Karolowi Dudzińskiemu, Adrianowi i Damianowi Freterom, Markowi Wiśniewskiemu, Oliwierowi Staśkowiakowi, Rafałowi Kiecy, Arkowi Mikołajczykowi i Radkowi Sabiniarzowi, a także Maciejowi Zalewskiemu (fot.). Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia imprezy, a szczególnie do naszego szkolnego zespołu "Karolaki", który przez cały wieczór umilał czas naszym gościom! Miło nam, że goście tak licznie odwiedzili Karolewo.