Konkurs językowy

"Ten pomarańcz czy ta pomarańcza?"

Konkurs językowy za nami! Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodzony jest 21 lutego, odbył się w naszej szkole konkurs językowy pt. "Ten pomarańcz czy ta pomarańcza?" Był to pierwszy etap całego cyklu. Mamy nadzieję, że w kolejnych wezmą udział słuchacze z liceum dla dorosłych, florystki z zaocznej szkoły policealnej oraz uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Do konkurencji w Karolewie zgłosiło się trzydziestu jeden uczestników, w tym dwoje nauczycieli. Wszyscy zmierzyli się z tym samym testem, który wyłonił najlepszych:

1 miejsce - Julia Pawłowska III technikum
2 miejsce - pani Karolina Jendrzejewska, Agnieszka Łaszkowska i Kasia Bojarska z IV technikum
3 miejsce - Angelika Tecłaf i Marcin Redzimski z IV technikum
wyróżnienie - pani Joanna Zielińska, Paweł Kowalski z IV technikum

Nikt nie zrobił błędu w pytaniu: "Ten pomarańcz czy ta pomarańcza?"

oprac. koordynator konkursu: Anna Ligman