OTWARTE POWIATOWE ZAWODY W DWUBOJU OBRONNYM

OTWARTE POWIATOWE ZAWODY W DWUBOJU OBRONNYM BYDGOSZCZ 2017,
16.09.2017.
MIEJSCE : STRZELNICA GARNIZONOWA W BYDGOSZCZY
ORGANIZATOR: LOK BYDGOSZCZ

Rozegrane zawody stały na wysokim i wyrównanym poziomie. Były to zawody w formule „open”, wiec udział w nich wzięły reprezentacje szkół z całego woj. kuj-pom. i były to wyłącznie klasy mundurowe, które z natury rzeczy są predestynowane do tego typu imprez. Reprezentacja ZSA-E Karolewo stanowiła swoisty ewenement na tle pozostałych uczestników, wywołując swoja obecnością niemałe zaskoczenie. W konkurencji MARSZOBIEG BOJOWY w dużej mierze nasi uczniowie nie odstawali od poziomu pozostałych uczestników plasując się na ogół w środku stawki. Zadania jakie mieli do zrealizowania wykonali w sposób dobry. W konkurencji POJEDYNEK STRZELECKI zadania zostały wykonane poniżej oczekiwań, aczkolwiek zgodnie z posiadanymi przez uczniów umiejętnościami. Konkurencja ta wymaga nie tylko, aby celnie strzelać, ale również, aby robić to szybko. Połączenia tych elementów nie udało się osiągnąć w zadowalającym stopniu. Uczniowie naszej szkoły brali udział w takich zawodach po raz pierwszy. Był to dla nich duży stres, szczególnie gdy okazało się, że przeciwnikami są wyłącznie uczniowie klas mundurowych. W zaistniałej sytuacji zadania wykonali rewelacyjnie, wykazując się ambicją i wolą walki – świadomość przeciwnika nie osłabiła w nich ducha walki. Zawody uznali za ciekawe i po ich zakończeniu wykazywali chęć rewanżu, będąc przekonani, że są w stanie osiągnąć lepsze wyniki. Element, który w decydującej mierze miał wpływ na osiągnięty przez uczniów wynik to umiejętności strzeleckie – ich wypracowanie wymaga praktycznych ćwiczeń. Widać w uczniach potencjał, który należałoby dalej rozwijać, dając im szansę na przeżywanie sukcesów w zupełnie nowej dla nich formie rywalizacji sportowo-obronnej. Zawody te należy traktować jako swoiste przecieranie szlaków , tzw. „rozpoznanie bojem” i w tym kontekście udział naszej reprezentacji, jak i osiągnięte przez nią wyniki należy uznać za sukces.

SKŁAD ZESPOŁU ZSA-E KAROLEWO:
1. DRUŻYNA ŻEŃSKA:
a) JASZKOWSKA DARIA - kl.II T
b) WEYNA KAROLINA - kl. II T
c) SABINIARZ WERONIKA - kl.III T

2. DRUŻYNA MĘSKA
a) KONTNY KACPER - kl.III T
b) MARUNOWSKI ADRIAN - kl.IV T
c) KOWALSKI PAWEŁ - kl.IV T
MARSZOBIEG BOJOWY - kat.kobiet: nasze uczennice zespołowo na 2 miejscu, Weronika Sabiniarz -kat.indyw. - 2 miejsce! kat.męska: nasi uczniowie poza podium. POJEDYNEK STRZELECKI - kat.kobiet i kat.męska: poza podium. KLASYFIKACJA GENERALNA –SUMA PKT Z DWÓCH KONKURENCJI - m-ce 4 !!!

opracował opiekun grupy: Wiesław Jakubowski