Bieg Niepodległości i apetyczna grochówka !!!

Obchody Dnia 11 Listopada zaczęliśmy od oficjalnego spotkania wszystkich klas w sali audiowizualnej. Organizatorem uroczystości była klasa pierwsza technikum, dla której był to bardzo udany debiut! Nad całością czuwała wychowawczyni klasy pani profesor Karolina Jendrzejewska. Spotkanie poprowadzili: Daria Jaszkowska i Szymon Szamrowicz. Słowno-muzyczny montaż wprowadził nas w klimat czasów niedoli i pozwolił poczuć radość wynikającą z odzyskania przez Polskę niepodległości. Inscenizację przedstawili: Karolina Weyna, Natalia Żurek, Sylwia Marunowska, Stanisław Mojzesowicz, Patryk Maruński i Dawid Koszucki.
Ten czas stał się doskonałą okazją, aby docenić uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w egzaminach zawodowych w czerwcu 2016 roku. Nagrody i dyplomy wręczlili: dyrektor szkoły pan prof. Stanisław Buś, widedyrektor pani prof. Anna Ligman oraz kierownik kształcenia praktycznego pan prof. Andrzej Dubielewski. Najlepsze wyniki w egzaminie zawodowym zdobyli: Patrycja Jankowska (klasa III technikum architektury krajobrazu), Bartosz Weyna (klasa IV technikum rolniczego), Krzysztof Rode (klasa IV technikum rolniczego), a także Monika Maruńska (klasa IV technikum żywienia). Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Nagrodzono także uczniów za konkurs z języka angielskiego: Paulinę Holtz (klasa III technikum żywienia i usług gastronomicznych) i Kacpra Baczyńskiego (klasa III technikum architektury krajobrazu). Dyplomy i nagrody książkowe za I miejsca w konkursie historycznym otrzymały uczennice: Magdalena Brzozowska (klasa IV technikum żywienia- kategoria prezentacja multimedialna) i Karolina Gordon (klasa IV technikum rolniczego- kategoria plakat). Wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy wygrali .wrześniowy konkurs orki: Arkadiusz Karkosz (kl.IV tech.rolniczego i Hubert Tomaszewski (kl. II tech.rolniczego). Gratulacje i dyplomy otrzymali uczestnicy szkolnego etapu Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych: w wyniku przeprowadzonych eliminacji do drugiego (okręgowego) etapu olimpiady zakwalifikowano następujących uczniów:
produkcja roślinna: Mariusz Mosiński, klasa II tech.rolniczego
produkcja zwierzęca:Mateusz Chmiel, klasa II tech.rolniczego
mechanizacja rolnictwa: Paweł Kowalski,klasa III tech.rolniczego
architektura krajobrazu: Patrycja Jankowska, klasa III tech.architektury krajobrazu
gastronomia: Angelika Tecłaf, klasa III tech.żywienia i usług gastronomicznych
Wyróżnieni zostali także uczestnicy, którzy zdobyli miejsca drugie i trzecie w szkolnych eliminacjach.
Po rozdaniu nagród pan dyrektor Stanisław Buś przypomniał uczniom wagę Dnia 11 Listopada i zaprosił na dalszą część uroczystości, która odbyła się przed szkolną oficyną. Na zaproszenie dyrekcji i dzięki zaangażowaniu ucznia klasy III technikum rolniczego Damiana Kwasigrocha, Karolewo odwiedziła Ochotnicza Straż Pożarna z Łowinka. Następnym punktem programu były Mistrzostwa Szkoły w Sztafecie pn. „Bieg niepodległości”, którego organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego: pan prof. Waldemar Woźniak oraz pan prof. Wiesław Jakubowski. W zawodach wzięły udział reprezentacje trzech klas: III technikum, II technikum i I zasadniczej zawodowej. Pierwsze miejsce wybiegła klasa III technikum, drugie miejsce klasa II technikum i miejsce III przypadło klasie I zasadniczej zawodowej. Dzięki wystawieniu swojej reprezentacji klasy zyskały dodatkowe punkty do Turnieju Klas. Gratulujemy wszystkim, którzy zmierzyli się z zadaniem w taką mroźną pogodę oraz dziękujemy kibicom za gorący doping. Po części sportowej przyszedł czas na pyszną, gorącą grochówkę – przygotowaną przez kuchnię Zespołu Szkół! Nadzór nad posiłkiem sprawowali: pani profesor Katarzyna Lewandowska i pan profesor Zbigniew Dolny.

oprac.A. Ligman
fot. Weronika Sabiniarz

dsc_0011 dsc_0026 dsc_0032 dsc_0040 dsc_0042 dsc_0052 dsc_0061 dsc_0063 dsc_0087 dsc_0098 dsc_0112 dsc_0138 dsc_0188