Warsztaty z dziedziny społecznej odpowiedzialności

Uczniowie klasy IV Technikum żywienia, technikum architektury krajobrazu,  IV Technikum rolniczego oraz samorząd szkolny wzięli udział w cyklu warsztatów prowadzonych przez ekspertów i praktyków z dziedziny społecznej odpowiedzialności tj. panią dr inż. Małgorzatę Gotowską i panią dr inż. Annę Jakubczak oraz
pana dr Grzegorza Hoppe.

Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję zdobycia nowej wiedzy i wyjątkowych umiejętności oraz kompetencji z zakresu społecznej odpowiedzialności, kreatywnego rozwiązywania realnych problemów społecznych przydatnych każdemu przedsiębiorcy. Warsztaty obejmowały 3 spotkania, w tym wyjazd studyjny do przedsiębiorstwa Remondis sp. z o.o. w Bydgoszczy (28 października). Uczniowie mieli możliwość zobaczenia jak funkcjonuje zakład, a także wysłuchali prelekcji na temat CSR czyli społecznej odpowiedzialności w biznesie prowadzonej przez Prezesa Zarządu Pana dr Grzegorza Hoppe. „Panie prowadzące były bardzo otwarte i dawały ciekawe rady. Zajęcia nauczyły nas wielu ważnych spraw odnośnie postaw społecznych” – relacjonują uczennice klasy IV technikum B : Monika Piotrowska i Magdalena Latos. „Firma Remondis jest bardzo dobrze wyposażona w maszyny, które znacznie ułatwiają pracę. Prezentacja prowadzona przez prezesa zarządu była bardzo ciekawa” – dodają Marta Granat i Natalia Skowyrska również z klasy IV technikum B.

Warsztaty zostały zlecone i dofinansowane przez Powiat Bydgoski oraz realizowane przez Stowarzyszenie Wsparcia Aktywności i Przedsiębiorczości Kobiet „Jestem aktywna” przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz rozwoju Wsi Kozielec i Okolic.

Oprac. Aleksandra Górecka

14572438_556982541157036_1911459229748510040_n 14907202_556982544490369_2468111355656609017_n