OLIMPIJSKI SUKCES UCZNIA ZSAE W KAROLEWIE

14 kwietnia 2023 r. na Politechnice Bydgoskiej im. J.J. Śniadeckich odbył się okręgowy etap XLVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Honorowy Patronat nad OWIUR objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

98 uczniów konkurowało w 5 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, architektura krajobrazu oraz weterynaria. Zwycięzcy z poszczególnych bloków będą kontynuowali rywalizację na szczeblu centralnym 26 maja 2023 r. w Olsztynie.Miło nam poinformować, że zwycięzcą bloku mechanizacja rolnictwa został uczeń IV klasy Technikum w Karolewie JAKUB KUJAWSKI, uzyskując awans do finału centralnego Olimpiady.Opiekunem Kuby jest p. Andrzej Dubielewski.Gratulujemy Jakubowi znakomitego startu w Bydgoszczy i życzymy udanej walki o tytuł laureata Olimpiady w stolicy Warmii i Mazur.jednocześnie słowa uznania należą się pozostałym naszym uczniom, którzy reprezentowali szkołę w etapie okręgowym.Warto nadmienić, że okręg bydgoski obejmuje województwa pomorskie i kujawsko-pomorskie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.