Umowa z Politechniką

6 kwietnia 2023 roku Politechnika Bydgoska podpisała porozumienie o współpracy oraz list intencyjny z Zespołem Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie. Uczelnię reprezentowała Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ, natomiast szkołę – Dyrektor Stanisław Buś.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie siedzą i w budynku

W spotkaniu uczestniczyli także: Dziekan Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii prof. dr hab. inż. Anna Wenda-Piesik, Pełnomocnik Dziekana ds. współpracy ze szkołami średnimi dr inż. Monika Rewers oraz Wicedyrektor ZS w Karolewie Renata Jurak-Muziewicz.

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, ludzie stoją, w budynku i tekst „BYDGOSKA POLITECHNIKA POLITECHNIKA BYDGOSKA BYDGOSKA LITECHNIKA POLITECHNIKA P NIKA POL BY Ka im Jana Śniadeckich PT POLITECHNIKA BYDGOSKA IIKA H ECHNIKA GOSKA POLITECHN BYDGOSK BYDG HNIKA py6OKA BYDGOSKA BYDGOSKA LITECHNIKA YDGOSKA”

Jest to przypieczętowanie wieloletniej współpracy między Wydziałem Rolnictwa i Biotechnologii a Zespołem Szkół Agro-Ekonomicznych. Początki Szkoły są ściśle związane z Wydziałem – po powołaniu Wyższej Szkoły Rolniczej w 1969 roku, Państwowe Technikum Rolnicze przeniesione zostało z Bydgoszczy do Karolewa. Warto nadmienić, że w tym roku uczniowie ze szkoły w Karolewie wzięli udział w Wagarach z Politechniką oraz zbudowali prawie 50 m helisy DNA, a 4 kwietnia pracownicy WRiB współorganizowali w szkole Festiwal Nauki. W planach są kolejne wspólne wydarzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.