OBCOJĘZYCZNE KOLĘDOWANIE W KAROLEWIE!

W połowie grudnia Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie odwiedzili wolontariusze z kilku krajów świata: Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Rumunii oraz Bułgarii, którzy biorą udział w świątecznym projekcie „Hej kolęda, kolęda” na zaproszenie fundacji „Wiatrak” w Bydgoszczy. Zaprezentowali oni klasom tradycje bożonarodzeniowe krajów, w których mieszkają. Młodzież miała też możliwość zadawania pytań – to wszystko oczywiście w języku angielskim… Najważniejszym jednak “momentem” wizyty było wspólne kolędowanie w wielu językach. Miłą niespodzianką było również to, że wolontariusze zaśpiewali polską kolędę “Przybieżeli do Betlejem”. Wzruszenie odbierało nam mowę – po takim przeżyciu, żegnaliśmy ich niemal z płaczem…

Organizacja: Agnieszka Gwizdała, Magdalena Wanka, Anna Ligman

Oprac. i Fot. Magdalena Wanka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.