Konkurs językowy

The World Through the English and German Poetry”

Już po raz czwarty odbył się w naszej szkole konkurs krasomówczy POEZJI I PROZY W JĘZYKU ANGIELSKIM i NIEMIECKIM . Tym razem był on skierowany do klas 7 i 8 szkół podstawowych z naszego regionu.W tym roku nasz konkurs wsparli wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności, którzy biorą udział w świątecznym projekcie „Hej kolęda, kolęda” na zaproszenie fundacji „Wiatrak” w Bydgoszczy.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej, którzy zaprezentowali przed jury krótkie utwory literackie w językach obcych.

Młodzież zaprezentowała ciekawe i różnorodne  interpretacje wierszy w języku angielskim i niemieckim, wykazując się przy tym talentem teatralnym. Jurorzy przy ocenie recytatorów brali pod uwagę: interpretację utworów, wymowę oraz ogólny wyraz artystyczny.

W przerwie nasi goście z Portugalii, Rumunii i Hiszpanii zaprezentowali swoje tradycje bożonarodzeniowe. Młodzież brała udział w konwersacjach w języku angielskim. Młodsi uczniowie mogli zadawać pytania dotyczące krajów, z których pochodzą wolontariusze. Była to świetna okazja wypróbowania swoich zdolności językowych.

Konkurs w języku angielskim poprowadził Stanisław Tomaszewski, a część niemiecką Gabriel Szopiński z klasy I T po gimnazjum. Zaproszeni uczniowie mogli skosztować ciast i pierniczków przygotowanych przez klasę I technikum żywienia i gospodarstwa domowego.

Lista zwycięzców

Język angielski

I miejsce: Inka Szpitter, Zofia Wojna i Joanna Richert ze Szkoły Podstawowej w Dobrczu

II miejsce: Kamila Kumięga ze Szkoły Podstawowej w Kotomierzu

III miejsce: Izabella Tykwińska ze Szkoły Podstawowej w Kotomierzu

Język niemiecki

I miejsce: Katarzyna Frelich (Kotomierz)

II miejsce: Dominika Łabuńska, Paulina Górecka (Kotomierz)

Konkurs upłynął w bardzo miłej i pełnej emocji atmosferze. Każdy z naszych gości otrzymał słodki upominek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zabawę i zapraszamy za rok.

Organizacja: Agnieszka Gwizdała, Magdalena Wanka, Monika Wójcicka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.