Teatralny szał w naszej szkole!

SONY DSC

Dziewięć występów konkursowych, dwa występy gospodarzy i cztery piosenki w wykonaniu zaproszonych gości – w sumie na tegorocznym Kabaretonie w ZSAE Karolewo wystąpiło, nie licząc charyzmatycznych prowadzących, trzydziestu siedmiu utalentowanych młodych ludzi!

„Wszystkie drogi prowadzą do Karolewa!” – właśnie to hasło gościło w tym roku na tablicy prezentującej VI Kabareton. Nietypowa aranżacja złożona z licznych znaków drogowych była pomysłem prowadzących przegląd, czyli Marcina Redzimskiego i Pawła Kowalskiego z klasy IV technikum. Na tym nietypowym „placu budowy” wspaniale odnaleźli się wszyscy młodzi aktorzy.

Jury w składzie: pan Mirosław Kopka – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pruszczu, pan Wiesław Raczkowski – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu, przedstawicielka Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy pani Marietta Maciąg razem z praktykantką, opiekun Samorządu Uczniowskiego w ZSAE Karolewo pan Waldemar Woźniak oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego i doświadczony kabareciarz – Adrian Freter wyłoniło trzy najlepsze występy. Na pierwszym miejscu znalazła się parodia baśni z elementami autorskimi „Kto kogo zje?” zaprezentowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej z Borówna. Grupę przygotowały panie Sylwia Grochowska i Monika Nastały. Drugie miejsce przypadło młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Koronowie za autorski scenariusz „Z życia klasy 3b”. Uczniowie przygotowywali się pod opieką pani Joanny Bociek. Na podium znalazła się także Szkoła Podstawowa z Kotomierza z coverem telewizyjnym „Serial brazylijski”. Uczniów przygotowała pani Karolina Marciniak. Nagroda publiczności wytypowana przez uczniów klasy I i IV technikum trafiła do szkoły z Borówna. Przedstawicielki teatru bardzo często podkreślały niezwykłą odwagę i talent występującej młodzieży. Najlepsi aktorzy otrzymali dyplomy oraz certyfikaty ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pruszczu. Najlepszą aktorką okazała się Lena Stanisławska z Borówna, natomiast aktorem – bez żadnych wątpliwości: Błażej Cieślewicz z Koronowa. Wszyscy uczestnicy, którzy znaleźli się na podium otrzymali książki o tematyce młodzieżowej ufundowane przez Starostwo Bydgoskie w związku z otrzymanym przez przegląd Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Bydgoskiego Wojciecha Porzycha. Oprócz tego młodzieży przekazano gadżety ufundowane przez burmistrza Koronowa oraz wielkanocne słodkości sponsorowane przez Urząd Gminy w Dobrczu. Uroczystość posiadała patronat medialny „Gazety Pomorskiej” oraz Telewizji Polskiego w Bydgoszczy. Wśród licznych znaków drogowych można było wyszukać prace utalentowanych plastycznie uczennic z Karolewa: Barbary Jeżewskiej z klasy IV technikum oraz Patrycji Złotowskiej i Izy Lewandowskiej z klasy III technikum, a także przeczytać wiersze Stefanii Padewskiej z I klasy. W nietypowy nastrój wprowadził wszystkich muzyczny występ Julii Bess i Rozalii Grygier. Dziewczęta zgłosiły się do przeglądu samodzielnie, chcąc podzielić się swoim talentem sprawiły, że karolewski konkurs stał się niemalże przeglądem młodych talentów! VI Kabareton przebiegł w przyjaznej i wesołej atmosferze. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w spacerze po szkole i po internacie, gdzie otrzymali ciepły obiad. Na zakończenie nie mogło zabraknąć podziękowań dla członków jury, a także dla wszystkich, którzy pomagali w organizacji imprezy: dla Andrzeja Glonka, Mateusza Stosika z klasy IV, a także Radka Sabiniarza i Rafała Kiecy z klasy I technikum, którzy opiekowali się nad częścią dźwiękową. Nie zapomniano o wzorcowej obsłudze w wykonaniu Darii Jaszkowskiej, Natalii Żurek, Adriana Marunowskiego i Damiana Kwasigrocha. Zdjęcia wykonał Radosław Jasiek i Rafał Lewandowski, natomiast Krzysztof Zalewski przygotowywał materiał filmowy. Dodatkowo na scenie wystąpili także: Emilia Gaweł, Beata Niedziółka, Adrian Freter i Karol Dudziński.

Organizator i koordynator imprezy: Anna Ligman

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.