5 sierpnia 2016 roku
Nowości wydawnicze w naszej bibliotece dostępne już od początku września!
W naszej szkole trwają przygotowania do realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”: rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Celem priorytetu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów (…) w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa. W ramach realizacji projektu nasza szkolna biblioteka nabyła 390 nowych książek: literaturę młodzieżową, fantasy, powieści laureatów Literackiej Nagrody Nobla, czy nagrody Nike, komiksy, audiobooki, a także reportaże, książki historyczne i hobbistyczne np. o tematyce sportowej, wędkarskiej, astronomicznej, florystycznej, motoryzacyjnej lub muzycznej i filmowej. Wszystkie tytuły zostaną wywieszone w gablocie w bibliotece szkolnej.
Szkolny koordynator projektu: Anna Ligman
25 czerwca 2016 roku
Karolaki na VI Kujawskim Festiwalu Pieśni Ludowej w Inowrocławiu
24 czerwca 2016 roku
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Przedstawiciele klasy II technikum z Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie, czyli Paweł Kowalski i Patryk Głowiński oficjalnie zamknęli rok szkolny 2015/2016 i ogłosili rozpoczęcie sezonu wakacyjnego! Zanim jednak wszyscy uczestnicy uroczystości rozeszli się do domów wspólnie podsumowali miniony rok szkolny.
Dyrektor szkoły pan Ryszard Haniewicz po występie szkolnego zespołu tańca ludowego „Karolaki” otworzył uroczystości razem z wychowawcami klas wręczył świadectwa ukończenia klasy uczniom, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 4,75, czyli tak zwane świadectwa z wyróżnieniem. Uczennicą, która uzyskała najwyższą średnią w szkole była Angelika Tecłaf z klasy II techniku ze średnią 5,1, Magdalena Latos – 4,9 z klasy III technikum architektury krajobrazu, Paweł Kowalski – 4,84 z klasy II technikum rolniczego oraz Bartosz Weyna – ze średnią 4,78 z klasy III technikum rolniczego.
Wychowawcy klas wręczyli także nagrody i dyplomy podopiecznym reprezentującym szkołę w konkursach przedmiotowych, zawodowych i konkurencjach sportowych oraz tym, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce. Podziękowano również i przekazano listy gratulacyjne na ręce rodziców wyróżnionych uczniów. Nauczyciele wychowania fizycznego ogłosili wyniki zawodów sportowych, które rozgrywały się w roku szkolnym 2015/2016: zarówno w piłce halowej, jak i w piłce siatkowej wygrała klasa II technikum. Puchary za strzelectwo otrzymali: Weronika Sabiniarz (III miejsce), Jordan Włoch (II miejsce) i Adrian Freter (I miejsce). Puchar sportowy za wygranie wszystkich konkurencji podczas Dnia Sportu otrzymała klasa II technikum.
Jednym z ważnych elementów spotkania było pożegnanie uczniów klas trzecich zasadniczej szkoły zawodowej. Otrzymali oni z rąk wychowawców oraz pana dyrektora Ryszarda Haniewicza świadectwa, wyróżnienia i nagrody. Pod koniec spotkania ich młodsi koledzy z klas pierwszych przygotowali galę rozdania Złotych Certyfikatów, do których nominowani byli wszyscy absolwenci. Oto zwycięzcy: Mistrz kierownicy – Tadeusz Gładysz, Człowiek zagadka – Wojciech Ciepłuch, Cicha woda – Patryk Fertykowski, Przyjaciel – Przemysław Strużewski, Spóźnialski – Sławomir Perlik, Dezerter – Danuta Eszer, Stylista – Mateusz Wolny, Sportowiec – Arkadiusz Górski, Gaduła – Karolina Bieńkowska, Maruda – Sandra Noga, Gwiazda – Marcin Strużewski. Na koniec absolwenci podziękowali swoim wychowawcom oraz dyrekcji i pozostałym nauczycielom. Mury Zespołu Szkół opuściły też słuchaczki policealnej szkoły dla dorosłych w zawodzie florysta. Oprócz świadectw ukończenia szkoły panie otrzymały z rąk pana dyrektora i pani profesor Karoliny Jendrzejewskiej nagrody i wyróżnienia za wysokie wyniki w nauce oraz za wzorcową frekwencję.
Kolejną częścią uroczystości było podsumowanie wydarzeń przez Samorząd Uczniowski w składzie: Adrian Marunowski i Julia Głowacka. Uczniowie ogłosili też wyniki Turnieju Klas 2015/2016: III miejsce zdobyła klasa III technikum A z wychowawcą panią profesor Agnieszką Gwizdałą, II miejsce klasa III technikum B z wychowawcą panią profesor Aleksandrą Górecką, a I miejsce wywalczyła klasa II technikum z wychowawcą panią profesor Anną Ligman. Przedstawiciele klas razem z wychowawcami odebrali wyróżnienia, a uczniowie klasy II technikum otrzymali imienne dyplomy z rąk pana dyrektora Ryszarda Haniewicza.
W trakcie uroczystego zakończenia roku szkolnego Samorząd Uczniowski, w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnał przechodzących na emeryturę Pana dyrektora Ryszarda Haniewicza i panią wicedyrektor Mariolę Konicką: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Pamiętając o tych słowach, będziemy wspominać naszą dyrekcję. Zarówno pan Ryszard Haniewicz, jak i pani Mariola Konicka swoją pracę wykonywali z wielką odpowiedzialnością, mając na względzie przede wszystkim dobro uczniów i nauczycieli, służąc drugiemu człowiekowi”. Podziękowania skierowano również do odchodzącej na emeryturę pani profesor Sabiny Deron, która jako nauczyciel wychowania fizycznego i oddany wychowawca zapisała w historii naszej szkoły wartościowe karty, zarażała entuzjazmem i miłością do nauki. Uczyła uczniów wysokiej kultury osobistej, szacunku do drugiego człowieka i zapału do pracy.
17-19.06.2016
Nasi uczniowie medalistami
na XV Igrzyskach Olimpijskich Sportowców Wiejskich “Chełmno-Rio 2016”
Na stronie Gminy Dobrcz możemy przeczytać o jej wielkim sukcesie na Olimpiadzie: “Nikogo nie dziwi, że Gmina Dobrcz także i teraz zdobyła złoto na Olimpiadzie. Mieliśmy świetnych zawodników, którzy w swoich konkurencjach byli nie do pokonania.(…) Była to bardzo doniosła chwila, gdyż na 55 gmin województwa Kujawsko-Pomorskiego właśnie MY Gmina Dobrcz była najlepsza.” (Magdalena Borowicz).
Z radością możemy przyznać, że nasi uczniowie również przyczynili się do tego sukcesu:
– Weronika Baumgart (kl.IIItB) – złoty medal w biegu na 800m oraz brązowy medal – sztafeta 4x400m
– Jacek Remus (kl.II t) – srebrny medal – sztafeta 4x100m
– Marta Smolińska (kl.IIItB) – brązowy medal – łucznictwo
Gratulujemy sportowcom i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych zawodach!
10 czerwca 2016 roku
Chrześcijaństwo w Polsce – dawniej i dziś”,
czyli otwarcie wystawy w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie
Wystawa pod nazwą „Chrześcijaństwo w Polsce – dawniej i dziś” została uroczyście otwarte. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 10 czerwca w naszej szkolnej oficynie. Organizatorkami wystawy były panie: Renata Gralik, Joanna Ryńska i Jolanta Zmojdzin-Sobólska. Patronat honorowy objął Wójt gminy Dobrcz Krzysztof Szala, który zaszczycił wszystkich swoją obecnością na otwarciu wystawy.
Wśród honorowych gości znaleźli się Ks. prałat Antoni Bunikowski proboszcz parafii Wudzyn, Ks.Andrzej Danielski proboszcz parafii Niewieścin oraz Dariusz Karbowski z Urzędu Gminy Dobrcz, który dokumentuje historię gminy. W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele Zespołu Szkół i uczniowie klasy II technikum rolniczego.
W tematykę spotkania wprowadzili nas uczniowie klasy pierwszej technikum: Julia Pawłowska, Patrycja Złotowska, Martyna Tobolska i Adrian Freter. Pierwsza część wystawy związana jest z obchodami 1050 rocznicy Chrztu Polski. Można na niej zobaczyć portrety Mieszka I i Dobrawy autorstwa Jana Matejki, Drzwi Gnieźnieńskie, a także reprodukcję obrazu Antoniego Głębockiego „Wprowadzenie do Polski chrześcijaństwa”. Goście wysłuchali także fragmentu tekstu Wincentego Kadłubka na temat narodzin Bolesława Chrobrego. Druga część wystawy obejmowała tematykę Światowych Dni Młodzieży – zarówno ich historię, hasła, znaki, jak i program tegorocznego spotkania w Krakowie. Goście mieli także okazję obejrzeć albumy przygotowane przez uczniów ZSAE Karolewo, które dotyczyły obchodów rocznicy Chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży. Ostatnią częścią wystawy były sale archeologiczna i etnograficzna, gdzie nasi goście przenieśli się w czasy przed Chrztem Polski oraz zapoznali z codziennymi obowiązkami naszych praojców: uprawą i rybołówstwem. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, która urozmaicona została muzyczną aranżacją.
8 czerwca 2016 roku
“Uwolnione” przez Panią Mirosławę Kalitowską książki zamieszkały na parapecie kawiarenki i zachęcają wszystkich do ich brania i czytania. 🙂
6 czerwca 2016 roku
Gratulujemy Pawłowi Kowalskiemu udanego debiutu w XL Centralnych Zawodach Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się w Trzciance. W bieżącym roku zdobył tytuł finalisty. W przyszłym życzymy mu miejsca nagradzanego tytułem laureata.
4 czerwca 2016 roku
Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Wudzynie. Karolaczki w akcji;-)
2 czerwca 2016 roku
Nasi reprezentanci: Karol Andrzejewski i Rafał Dąbrowski reprezentowali szkołę w IV Edycji Konkursu Wiedzy o Uprawie i Ochronie Integrowanej Roślin. W konkursie wzięło udział piętnaście szkół rolniczych z województwa kujawsko-pomorskiego a Karol Andrzejewski zajął w nim drugie miejsce. Gratulujemy.
2 czerwca 2016 roku
Narodowe czytanie „Lalki” w ZSAE Karolewo
– odc. 6 „Wokulski w Paryżu”- klasa II technikum
W kwadrans po wyjeździe z Warszawy koleją warszawsko–bydgoską Wokulski doznał dwu szczególnych, choć zupełnie różnych uczuć: owionęło go świeże powietrze, a on sam wpadł w jakiś dziwny letarg… – tymi słowami klasa II technikum razem ze Stanisławem Wokulskim rozpoczęła upragnioną podróż do Paryża. Ostatnie spotkanie z „Lalką” Bolesława Prusa odbyło się drugiego czerwca w nastrojowej sali muzealnej przygotowanej przez klasę drugą.
Wokulski przybywa do stolicy Francji w bardzo złym nastroju spowodowanym rozczarowaniami, jakie spotkały go ze strony Izabeli. Fragment podróży i pierwszego „spotkania” z miastem zakochanych przybliżyła nam Kinga Urbańska. Wokulskiego, w którego postać niesamowicie wczuł się Patryk Głowiński, na peronie przywitał stary przyjaciel Suzin, mówiący głosem Pawła Kowalskiego. Po rozmowie i zameldowaniu się w hotelu główny bohater spacerował nieznanymi uliczkami Paryża, które opisała nam pani profesor Anna Ligman. Pomimo wielkiego zainteresowania tym intrygującym miastem, panna Izabela ciągle królowała w myślach Wokulskiego. W kolejnym rozdziale Roland Kuffel, udzielając głosu profesorowi Geistowi, próbuje nakłonić Stanisława, aby ten zainwestował jego wynalazek – metal lżejszy od powietrza. Narrację w tym czasie prowadziła Katarzyna Bojarska. Po spotkaniu z Geistem Wokulski czuje się jeszcze bardziej zagubiony, o czym uświadomiła nas Agnieszka Łaszkowska. Kiedy wydawałoby się, iż decyzja o pozostaniu w Paryżu i powrocie do ukochanej nauki jest przesądzona, bohater otrzymuje list od prezesowej Zasławskiej. Tekst, który przeczytała pani profesor Renata Jurak-Muziewicz, wywołał u Stanisława tęsknotę za ukochaną i po raz kolejny wznieciła promyk nadziei na spełnienie jego marzeń:
— Garson!… Hej, garson!…
— Do usług…
— Rachunek.
— Jaki?…
— Cały rachunek za ostatnie pięć dni… Cały, nie rozumiesz?…
— Czy zaraz? — zdziwił się garson.
— Natychmiast i… powóz na dworzec kolei północnej… Natychmiast!
Podczas wspólnego czytania „Lalki” uczniowie klasy II mogli „na żywo” zobaczyć znanych bohaterów. Dominika Tikińska zaprezentowała się w stroju Suzina, a Damian Kwasigroch – szalonego profesora Geista. Natomiast w eleganckim stroju Wokulskiego pojawił się na spotkaniu Adrian Marunowski, który spacerując po sali, rozmyślał i podziwiał ilustracje przedstawiające Paryż -przygotowane przez Angelikę Tecłaf i Patrycję Jankowską. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wspólnym zdjęciem klasy II technikum z wychowawcą.
Oprac. A. Ligman
1 czerwca 2016
Turniej sportowy
Kolejny turniej sportowy za nami. Do trzech konkurencji stanęły drużyny najmłodszych klas, czyli: pierwszej technikum, pierwszej zasadniczej oraz drugiej technikum i drugiej zasadniczej (kucharze). Mecze sędziowane były przez nauczycieli wychowania fizycznego, a cała impreza przygotowana przy współpracy z Samorządem Uczniowskim. Wyniki czerwcowych rozgrywek:
WYNIKI:
** piłka koszykowa***
1miejsce – II technikum
2miejsce – I technikum
3miejsce – II ZSZ
**piłka siatkowa**
1miejsce – II technikum
2miejsce – I technikum
3miejsce – II ZSZ
**piłka halowa***
1miejsce – II technikum
2miejsce – II ZSZ
3miejsce – I technikum
Spotkanie zakończyło się pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Gratulujemy zwycięzcom!
21 maja 2016 roku
Polska biega” w ZSAE Karolewo
Dnia 21 maja bieżącego roku na terenie parku Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych im. B. Zamojdzina w Karolewie odbyła się akcja: „Polska biega” organizowane przez GLKS Dobrcz. Uczestnicy biegali w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne. Naszą szkołę, pod opieką pani profesor Deron, reprezentowali: Marta Grucka, Jacek Remus, Bartosz Weyna i Grzegorz Jaszkowski. Gratulujemy pierwszego miejsca Marcie Gruckiej i drugiego Jackowi Remusowi.
Oprac. S. Deron
20 maja 2016 roku
W naszej szkole otwarta została Mała Galeria Talentów. Projekty artystyczne, poetyckie i opisy uczniowskich pasji trafiły do pani profesor Agnieszki Gwizdały i od 19 maja można je podziwiać na holu w głównym budynku naszej szkoły. W pierwszej odsłonie naszej galerii swoje talenty zaprezentowali: Barbara Jeżewska (klasa II technikum), Angelika Tecłaf (klasa II technikum), Adrian Jankowski (klasa II ZSZ), Agata Kujaczyńska i Roksana Partyka (klasa I ZSZ), Weronika Baumgart (klasa III technikum B), Arkadiusz Smoliński i Marta Smolińska (kl. III technikum B).
Wszystkich chętnych do zaprezentowania się w naszej Galerii Talentów prosimy o kontakt z panią Gwizdałą.
20 maja 2016 roku
Po raz kolejny pod dowództwem Pana Wiesława Jakubowskiego odbyły się mistrzostwa szkoły w strzelectwie. Zawody rozegraliśmy na bydgoskiej strzelnicy LOK
11 maja 2016 roku
Przekazanie raportów z ewaluacji problemowej w szkołach naszego zespołu szkół.
W obecności Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej oraz pracowników szkoły wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Pani Grażyna Szymańska i Pan Hieronim Bukowiecki przekazali Dyrektorowi Powiatowego Centrum Zarządzania – pani Marii Strąk i dyrektorowi szkoły raporty z ewaluacji problemowej prowadzonej w szkołach naszego zespołu szkół.
10 maja 2016 roku
DZIEŃ ARCHITEKTA W MYŚLĘCINKU
Dnia 10 maja, w ramach Dnia architekta, nauczyciele: Pani Karolina Jendrzejewska i Pan Piotr Zamojdzin zorganizowali zajęcia terenowe pn. “Różnorodność świata roślin” dla uczniów Technikum architektury krajobrazu. Odbyły się one w ogrodzie botanicznym w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Poprowadził je Pan Karol Dąbrowski, który zaprezentował nam piękno i różnorodność flory w ogrodzie. Mieliśmy okazję, również zobaczyć ścieżkę dydaktyczną dla osób niewidomych. Umieszczono na niej tabliczki z opisami roślin w języku Braille. Bezpośrednio przy tabliczce znajduje się demonstrowana roślina. Na ścieżce istnieje możliwość poznania roślin za pomocą zmysłu dotyku i powonienia.Po zajęciach wszyscy uczestnicy odpoczęli przy ognisku w Centrum Edukacji Ekologicznej. Zapraszamy na spacery do Myślęcinka, tym bardziej, że wstęp jest tu bezpłatny, a ogród o tej porze roku wygląda naprawdę pięknie.
4 maja 2016 roku
Rozpoczęliśmy zmagania maturalne – trzymamy za wszystkich kciuki.
29 kwietnia 2016 roku
Zakończenie nauki uczniów klas czwartych technikum.
„Niech sumienie będzie Twoim przewodnikiem…..” z takim mottem klasy pierwsze technikum pożegnały dziś swoich starszych kolegów i koleżanki. Uroczystość wręczenia świadectw oraz nagród i wyróżnień odbyła się na sali gimnastycznej w obecności grona pedagogicznego oraz zaproszonych rodziców i gości.
Nagrodę Starosty Powiatu Bydgoskiego za wzorowe zachowanie, wysokie wyniki w nauce i działalność na rzecz szkoły, otrzymali uczniowie klasy czwartej technikum rolniczego: Karol Andrzejewski i Rafał Dąbrowski.
Wyróżnieni za bardzo dobre wyniki w nauce, udziały w konkursach lub zaangażowanie w życie szkoły zostali: Monika Leśniewicz, Agata Ligocka, Beata Knitter, Angelika Osiecka, Kamila Dudek, Małgorzata Głodek, Kamil Skibowski, Mirosław Hejmej, Natalia Sobolewska, Monika Głogowska, Klaudia Majerowicz, Michał Fugler, Krystian Urbański, Maciej Horodecki, a także: Mateusz Brzeziński, Michał Spichalski, Bartosz Hartwich i Rafał Nitka.
Spotkanie urozmaiciły skecze kabaretowe przygotowane przez uczniów klasy pierwszej oraz gala wręczenia Złotych Medali Karolewo 2016 zorganizowana przez Samorząd Uczniowski przy współpracy z uczniami i nauczycielami naszej szkoły. Zanim wszyscy rozeszli się do domów nastąpił moment podziękowań od uczniów klas czwartych, a ze strony prowadzących życzenia powodzenia na egzaminach maturalnych i zawodowych. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem grupowym.
27 kwietnia 2016 roku
27 kwietnia uczniowie klasy czwartej i trzeciej technikum po raz kolejny odwiedzili Teatr Polski w Bydgoszczy. Tym razem mieli okazję zobaczyć sztukę pt. „Dybuk” w reżyserii Anny Smolar, która zabrała ich w inny wymiar. Spektakl przedstawiał grupę nauczycieli i uczniów zmagających się z tragiczną śmiercią jednego z nich. Młodych widzów najbardziej zaintrygował wątek o duchu zamieszkałym ciało swojej ukochanej. Spektakl dodatkowo był urozmaicany odpowiednią muzyką, grą świateł i piosenkami, które stworzyły na sali tajemniczy i magiczny klimat.
25 kwietnia 2016 roku
W dniach 22-23 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Bolesławowie odbyły się eliminacje okręgowego etapu XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
Serdecznie gratulujemy Pawłowi Kowalskiemu z klasy drugiej technikum zdobycia trzeciego miejsca w bloku mechanizacja rolnictwa. Następny etap to zawody centralne na którym życzymy Pawłowi sukcesu.
19 kwietnia 2016
Wystawa “Nasze pasje – Rękodzieło Aktywnego Seniora”
Od trzech lat na terenie naszej szkoły działa Filia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Część słuchaczek aktywnie uczęszcza na koło rękodzieła, które prowadzi pani Barbara Hipnarowicz, emerytowana dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu. Wspólne zajęcia oraz praca w domu zaowocowały powstaniem pięknej galerii pn. “Nasze Pasje – Rękodzieło Aktywnego Seniora”, którą od 19 kwietnia do 24 maja można odwiedzać w Regionalnym Muzeum w Karolewie. Z tej okazji odbyło się oficjalne otwarcie wystawy. Podczas spotkania panie pokrótce opowiedziały o swoich zainteresowaniach i pasjach związanych z rękodziełem. Przedstawiły swoje wyroby artystyczne. Na wystawie obecne były również prace wykonane przez dzieci z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej nr 4 w Karolewie oraz ucznia klasy II technikum Mateusza Stosika- pasjonata “origami”.
Podczas spotkania panie otrzymały Wydanie Specjalne szkolnej gazetki “Karolci”, w której mogły odnaleźć swoje wypowiedzi o pasji, jaką jest rękodzieło. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu Wiesław Raczkowski wręczył podziękowania uczestniczkom wystawy. Imprezę poprowadził Kamil Skibowski z klasy IV technikum rolniczego oraz Adrian Freter z klasy I technikum. Współorganizatorkami były panie Jolanta Zamojdzin-Sobólska oraz pani Barbara Hipnarowicz. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez słuchaczki.
9 kwietnia 2016 roku
Nasza szkoła brała udział w X edycji Międzypowiatowego Konkursu Matematyczno-Fizycznego, który odbył się 9 kwietnia w koronowskim liceum. Konkursowi od wielu lat patronują: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Starosta Bydgoski i Rektor UKW w Bydgoszczy. Przedstawicielem naszej szkoły był Paweł Kowalski z klasy II technikum rolniczego, który pojawił się na konkursie pod opieką pani profesor Joanny Zielińskiej. Nasz uczeń co prawda nie stanął na podium ,ale godnie nas reprezentował.
4 kwietnia 2016 roku
Konkurs Przedsiębiorczości – 4.04.2016
Nasi uczniowie: Julia Głowacka (IIITb), Paweł Kowalski (IItr) i Adrian Marunowski (IItr) wzięli udział w XIII Międzyszkolnym Konkursie Przedsiębiorczości, do którego przygotowała ich pani Aleksandra Górecka.
Uczniowie zdobyli IV miejsce w województwie.
1 kwietnia 2016 roku
„IV Kabareton”
Spotkanie kabaretowo-teatralne
Nasz Kabareton zmienia się z roku na rok. Zarówno uczestnicy, jak i goście zgodnie przyznali, że spotkanie przyciąga coraz ciekawsze formy teatralne: o tematyce żartobliwej, komediowej, a także refleksyjnej. „IV Kabareton” odbył się pierwszego kwietnia i po raz kolejny został objęty Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Bydgoskiego pana Wojciecha Porzycha. Nagrody ufundowały także: Gmina Dobrcz, Gmina Pruszcz oraz Gmina Świekatowo.
Oprócz zaproszonych gimnazjalistów na kabaretowej scenie zaprezentowali się również uczniowie z naszego Zespołu Szkół w Karolewie: Paweł Kowalski i Roland Kuffel z klasy II technikum ze skeczem pt. „Marlyn Manson” oraz Patrycja Złotowska, Adrian Freter i Mateusz Chmiel z klasy I technikum w przedstawieniu pod nazwą: „Spowiedź”. Organizatorem całej imprezy była klasa II technikum z wychowawcą panią Anną Ligman. Imprezę poprowadzili: Kinga Urbańska i Patryk Głowiński.
Gimnazjaliści przy pomocy różnorodnych i barwnych rekwizytów zabrali nas w świat baśni. Tego typu opowieści były tematyką dwóch przedstawień: uczniów z Wudzyna, którzy pod kierunkiem pani Agnieszki Klarkowskiej zaprezentowali „Baśnie żartem podszyte” oraz uczniów ze Świekatowa ze spektaklem pod tytułem „Czerwony Kapturek szuka księcia”, nad którym pieczę sprawowała pani Urszula Cybulska. Nie obeszłoby się bez znanych telewizyjnych skeczy kabaretowych. Należy tutaj wspomnieć występ „Xawię i Jaś”, który wykonali uczniowie z Pruszcza Pomorskiego przygotowani przez panią Karolinę Besztak. Ciekawym scenariuszem komediowym o tematyce kobiecej przedstawili gimnazjaliści z Serocka: „Ostatnia wyspa bezludna” pod kierunkiem pani Elżbiety Zmarzlak. Na uwagę zasługuje autorski scenariusz gimnazjalisty Maksymiliana Baumgarta pod tytułem „Rodzina Wudzyńskich”. Uczniowie z Wudzyna przygotowani zostali przez panią Zdzisławę Jura. Widownia mogła także zobaczyć tzw. występ „jednego aktora”, czyli monodramę Weroniki Januszewskiej ze Świekatowa pod nazwą „Liścik”.
Uczestnicy konkursu byli oceniani przez jury w składzie: pan Leszek Kuziak – Radny Powiatu Bydgoskiego i Członek Zarządu Starostwa Bydgoskiego i pan Andrzej Kubiak – Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich, pani Alina Malanowska z Gminy Pruszcz, pani Małgorzata Kaźmierczak – Radna Powiatu Bydgoskiego oraz nauczyciel z Zespołu Szkół w Karolewie, uczennica: Julia Głowacka (członkini Samorządu Uczniowskiego) oraz absolwent szkoły – Mirosław Kortas z Serocka.
Wyniki „IV Kabaretonu”:
Pierwsze miejsce– gimnazjaliści z Wudzyna ze spektaklem „Rodzina Wudzyńskich”
Drugie miejsce– gimnazjaliści ze Świekatowa z przedstawieniem „Czerwony Kapturem szuka księcia”
Trzecie miejce – gimnazjaliści z Pruszcza ze skeczem „Xawię i Jaś”
Jury wyłoniło dwie nagrody specjalne dla najlepszych aktorów: dla Karoliny Spanehl z Wudzyna i Kacpra Żakiewicza ze Świekatowa. Nagrody ufundowane zostały przez gminę Dobrcz, gminę Pruszcz oraz gminę Świekatowo.
Oprac. Anna Ligman
31 marca 2016 roku
Braliśmy udział w pokazach udzielania pierwsze pomocy podczas targów “MOTOR SHOW” w Poznaniu.
18 marca 2016 roku
Dzień Żywieniowca. Zaprosiliśmy na spotkanie z młodzieżą specjalistów w dziedzinie dietetyki i gastronomii.
Zajęcia z technologii gastronomicznej przeznaczone były dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej zawód kucharz. Młodzież miała okazję gotować pod okiem szefa kuchni restauracji „TAWERNA” w Żołędowie, pana Kamila Ratajczaka i jego” prawej ręki”( naszego absolwenta) Kamila Lewandowskiego. Potrawy powstały z owoców morza ( łosoś, dorsz, mulle, krewetki, pstrąg) i były przepyszne. Jedliśmy m.in. krewetki z ratatujem i makaronem ryżowym, omułki w pomidorach, zupę rybną z bananami, curry z łososia, gęsinę w sosie winnym. Po prostu pyszności.
Uczniowie i uczennice z technikum żywienia i usług gastronomicznych pod okiem Pani Anny Misiak-Kilanowskiej zgłębiały tajniki dietetyki.
11 marca 2016 roku
151 zł za nakrętki zbierane dla Mirka Kortasa!
Dnia 11 marca po godzinie 15-tej odbył się u nas w szkole odbiór nakrętek. Akcja zbierania trwała od października/ listopada 2015 roku. Osobą przekazującą nakrętki w imieniu Samorządu Uczniowskiego była pani Anna Ligman (opiekun SU), świadkowie: pani Grażyna Tyburek, pani Emilia Pawłowska oraz Kinga Niedziółka z klasy IV technikum architektury krajobrazu.
Wszystkie worki zostały osobno zważone – w sumie uzbieraliśmy: 215,20 kg za co otrzymaliśmy 151zł (70gr za 1 kg). Dziękujemy Zespołowi Szkół w Serocku oraz Zakładowi Poprawczemu w Koronowie za czynne włączenie się w akcję zbierania i przekazywania nam nakrętek, dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom naszej szkoły oraz osobom indywidualnym, które przywoziły do nas swoje “zbiory”. Pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację naszego absolwenta Mirka Kortasa. Oczywiście nasza akcja trwa dalej, także zachęcamy wszystkich do czynnego udziału!!!
7 marca 2016 roku
W dniu 7 marca 2016 roku w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie odbyła sie druga edycja konkursu kulinarnego Młodzieżowy Mistrz Kuchni . Do konkursu zgłosili się uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej, których zadaniem było przygotowanie dania głównego.
Uczestnicy przygotowali potrawy z drobiu, jagnięciny, wieprzowiny i ryb. Wykazali się dużymi umiejętnościami zawodowymi przygotowując potrawy o wyśmienitych smakach. Kunszt kulinarny uczestników oceniało jury pod przewodnictwem pana Macieja Bethera- kucharza z restauracji Tawerna.
Wyróżnienie otrzymał uczeń klasy I TŻiUG Sebastian Rokita za potrawę comber jagnięcy na puree ziemniaczanym w asyście pomidorków cherry, zaś tytuł Młodzieżowego Mistrza Kuchni Karolewo 2016 otrzymała Monika Leśniewicz za zraziki mielone w sosie kurkowym z kopytkami.
4 marca 2016 roku
SZKOLNE ELIMINACJE
DO IV KABARETONU W ZSAE KAROLEWO
Na początku marca w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych odbyły się szkolne eliminacje do IV Kabaretonu. Uczniowie różnych klas technikum i zasadniczych szkół zawodowych przez kilka miesięcy pod okiem pani profesor Anny Ligman przygotowywali wybrane przez siebie skecze.
Dnia 4 marca komisja w składzie: pani wicedyrektor Mariola Konicka, pani profesor Małgorzata Kaźmierczak i pani profesor Renata Gralik – przesłuchała zgłoszonych kandydatów. Eliminacje wygrały dwa zespoły: przedstawiciele klasy II technikum – Roland Kuffel i Paweł Kowalski ze skeczem „Marlyn Manson” kabaretu Smile oraz uczniowie z klasy I technikum – Patrycja Złotowska, Adrian Freter i Mateusz Chmiel z kabaretem „Spowiedź” grupy Limo. Podczas eliminacji uczniowie mieli okazję poćwiczyć występ przed większą widownią, zobaczyć na własnej skórze jak należy radzić sobie z tremą oraz dowiedzieć się nad czym jeszcze muszą poćwiczyć.
Obydwa zespoły wystąpią gościnnie podczas finału dla gimnazjalistów, który odbędzie się już 1 kwietnia. Tym razem uczniowie z naszego regionu będą mieli możliwość zaprezentowania się w różnych kategoriach: skecz telewizyjny w nowej odsłonie, baśń humorystyczna lub parodia baśni, monodrama z „jajem” oraz scenariusz komediowy – autorski. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha.
3 marca 2016 roku
Drzwi otwarte
W dniu dzisiejszym gościliśmy uczniów klas trzecich gimnazjów. Prezentację szkoły, jej oferty edukacyjnej i warunków nauki przygotowali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.
Szersza relacja wkrótce…….
26 lutego 2016
“Narodowe czytanie “Lalki” – kolejna edycja! Tym razem nastrojowe spotkanie zorganizowała klasa III technikum A. Uczniowie wspólnie z panią profesor Małgorzatą Kaźmierczak oraz wychowawcą panią profesor Agnieszką Gwizdałą, czytali dziesiąty rozdział powieści. Wszystko odbyło się 26 lutego w szkolnym muzeum.
24 lutego 2016 roku
Uczniowie klasy czwartej technikum rolniczego uczestniczyli w konferencji nt “Nowe metody uprawy rzepaku ozimego”, która odbyła się w Przysieku koło Torunia.
19 lutego 2106 roku
Konkurs ortograficzny w Karolewie,
czyli jak w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
„Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to ważne święto” , podkreśla profesor Jerzy Bralczyk. Językoznawca również dodaje, że o nasz język powinniśmy dbać nie tylko raz w roku, ale codziennie!
Święto języka, które obchodzimy 21 lutego, zostało ustanowione przez UNESCO w 1952 roku. Z tej okazji 19 lutego odbył się w naszej szkole wielki konkurs ortograficzny. Wzięło w nim udział 38 uczniów z całej szkoły. Nad całością czuwały nauczycielki języka polskiego: pani Małgorzata Kaźmierczak i pani Anna Ligman. Zadaniem uczestników było uzupełnienie brakujących liter oraz połączenie lub rozdzielenie wyrazów we wskazanym miejscu. Uczniowie mieli na to 20 minut. Zadanie wykonywali w dwóch salach lekcyjnych. Walka była bardzo wyrównana i o wygranej zaważyły pojedyncze punkty! Oto wyniki:
1 miejsce: Monika Głogowska i Kamila Dudek,
2 miejsce : Rafał Dąbrowski
3 miejsce : Angelika Osiecka
19 lutego 2016 roku
Konkurs dla gimnazjalistów „Młody talent kulinarny” edycja 3 pod tytułem „Ziemniak na stół” odbył się 19 lutego 2016 r. w ZSA-E w Karolewie.
Udział w nim wzięło 33 uczniów z 5 gimnazjów: z Dobrcza, z Kotomierza, z Wudzyna, z Serocka i ze Zbrachlina.
Młodzież gotowała wg przez siebie wybranego przepisu w zespołach 2 lub 3-osobowych, zajmując 11 stanowisk w trzech pracowniach ZSA-E.
W organizacji pracy i dla bezpieczeństwa gimnazjalistom pomagali uczniowie wybrani z 2 klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych w roli asystentów.
Opiekunowie gimnazjalistów w sali przedmiotowej żywieniowej mieli w tym czasie poczęstunek i chwilę na rozmowę także na temat edukacji w profilu żywieniowym w naszej szkole, ale też o planowanych wydarzeniach ZSA-E jeszcze na ten rok, jak np. dzień żywieniowca.
Patryk Kortas z klasy trzeciej technikum rolniczego wykonał fotorelację, a przedstawicielka uczniowskiego samorządu Julia Głowacka z klasy 3 TŻ była w jury obok nauczyciela Moniki Wójcickiej.
Młodzież po przygotowaniu i zaprezentowaniu potrawy miała zrobione zdjęcia, oglądała je na gorąco w sali konsumenckiej podczas degustacji swoich potraw konkursowych jaki i smakołyków z jabłkiem przygotowanych przez uczniów 3 klasy ZSZ: Sebastiana Drzycimskiego i Damiana Bagniewskiego.
Jury po dokonaniu próby wszystkich potraw konkursowych z ziemniaków obradowało intensywnie.
Wszystkie potrawy się udały, wszystkie były pięknie estetycznie i apetycznie podane na talerzu z dodatkami sosów, ziół i warzyw dekoracyjnych.
Młodzi kucharze pracowali z zaangażowaniem i przyjemnością. Było głośno i radośnie z wyczuwalną nutką konkurencji.
Mając ciężki orzech do zgryzienia jury postanowiło w skali 40 punktów,
36 i 3 miejsce przyznać grupie z Wudzyna za: tortilla ziemniaczana, szaszłyk z ziemniakiem i masłem czosnkowym. (Aleksandra Zamojdzin, Dominika Stec, Julia Różańska)
38 i 2 miejsce – grupie z Kotomierza za: ziemniaki drążone z farszem jarskim i jakiem oraz boczkiem z dodatkiem sosów czosnkowego i awokado. (Julia Benditt, Dorota Miodowska, Patrycja Wesołowska)
40 i 1 miejsce – grupie ze Zbrachlina za: zupę krem z ziemniaków z chipsem z boczku oraz szaszłyk z ziemniakiem i sosem czosnkowym. (Piotr Lewandowski, Katarzyna Blumkowska, Karolina Kędra)
Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci kolorowego drobnego sprzętu kuchennego, a wszyscy dyplomy pamiątkowe i gratulacje.
Opiekunom zostały wręczone podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.
Dyrektorom gimnazjów dziękujemy, że pozwolili swoim podopiecznym na tę zabawę, rywalizację i spotkanie przy gotowaniu.
Celem konkursu było promocja ZSA-E, zapoznanie uczniów i nauczycieli gimnazjum z ofertą i możliwościami oraz nauczycielami ZSA-E, stworzenie możliwości współpracy przy różnych, nie tylko żywieniowych okazjach, rozwijanie pasji gotowania u młodych i chęci pokazania się i spotkania z innymi, którzy ową pasję podzielają.
Organizatorzy konkursu Monika Wójcicka i Katarzyna Lewandowska dziękują zaangażowanym uczniom ZSA-E w role kucharzy, kelnerów, asystentów, fotografa, jurora za ich pracę pomoc i towarzystwo dla młodszych kolegów z gimnazjów.
(szkoda, że tylko tyle zamieściliśmy)
17 lutego 2016 roku
Dnia 17 lutego braliśmy udział w Giełdzie Szkół w Dobrczu. Uczniowie pod opieką pani profesor Katarzyny Lewandowskiej zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom naszą aktualną ofertę edukacyjną.
16 lutego 2016 roku
Rozpoczynamy kolejny turniej szkolny w siatkówce o puchar dyrektora szkoły
11 lutego 2016 roku
W związku ze zbliżającym się Dniem Dawcy Szpiku dla Martiny z Serocka odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panem Wojciechem Chmielińskim, który jest inicjatorem akcji. Nasz gość przeprowadził prezentację dotyczącą przeszczepów szpiku i rejestracji potencjalnych dawców. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji.
6 lutego 2016 roku
Czwarte klasy technikum bawiły się w tym roku w restauracji “Biała Perła” w Niewieścinie. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się polonezem poprowadzonym przez dyrektora szkoły . Taniec wykonali uczniowie razem z zaproszonym gronem pedagogicznym. Udaną zabawę urozmaiciło przedstawienie klasy IV architektury krajobrazu pn.”Poszukiwanie partnera na studniówkę”. Dodatkową atrakcją był ‘Festiwal piosenki” przygotowany przez klasę IV żywienia, do którego zaangażowano także technikum rolnicze i architekturę krajobrazu razem z wychowawcami.
14 stycznia 2016 roku
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą e-podręczników. http://www.epodreczniki.pl/front/education/4
7 stycznia 2016 roku
Uczestniczymy w projekcie “Embargo rosyjskie”. Pyszne owoce (jabłka i gruszki) wzbogacają drugie śniadania.
22 grudnia 2015 roku
W dniu dzisiejszym po raz jedenasty uczestniczyliśmy w szkolnym festiwalu kolęd.
Występy zespołów klasowych poprzedziło przedstawienie pt “Przy wigilijnym stole u Macieja Boryny” przygotowane przez uczniów klasy drugiej technikum i pod kierownictwem Pani Anny Ligman.
Na koniec naszego spotkania złożyliśmy sobie życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.
17 grudnia 2015 roku
„The World Through the English and German Poetry”
W dniu 17.12.2015 odbył się pierwszy konkurs krasomówczy POEZJI I PROZY W JĘZYKU ANGIELSKIM i NIEMIECKIM dla gimnazjalistów z naszego regionu.
Uczestnikami spotkania byli uczniowie gimnazjów, którzy zaprezentowali przed jury krótkie utwory literackie. Celem konkursu jest rozwijanie i wspieranie wśród uczniów zdolności recytatorskich, uwrażliwienie uczniów na literaturę piękną w języku obcym, poznanie kultury krajów anglojęzycznych, promocja i pomoc utalentowanej językowo i artystycznie młodzieży szkolnej oraz stwarzanie warunków do poczucia bliskości z literaturą i kulturą angielską i niemiecką. Jest to również doskonała okazja integracji młodzieży z różnych szkół gimnazjalnych.
W konkursie uczestniczyli uczniowie z następujących gimnazjów: Zbrachlina, Serocka, Pruszcza Pomorskiego, Kotomierza i Koronowa oraz Dobrcza.
Uczniowie zaprezentowali ciekawe i różnorodne interpretacje wierszy w języku angielskim i niemieckim. Młodzież wykazała się talentem teatralnym. Jurorzy przy ocenie recytatorów brali pod uwagę: interpretację utworów, wymowę oraz ogólny wyraz artystyczny.
W przerwie nasi goście zostali zaproszeni na gry w języku angielskim i niemieckim, prowadzonych przez starszych kolegów: Paulinę Holtz z III TB oraz Michała Fuglera i Krystiana Urbańskiego z klasy IV TEAK. W trakcie obrad jury, zaproszeni uczniowie dekorowali pierniki przygotowane przez klasę kucharzy. O świąteczny nastrój zadbały Angelika Osiecka oraz Kamila Dudek śpiewając kolędy w językach obcych.
Lista zwycięzców
Język angielski
Pierwsze miejsce Martyna Kortas (Serock)
Drugie miejsce Dominika Danilewicz (Dobrcz)
Trzecie miejsce Agata Wiącek (Pruszcz)
Wyróżnienia: Zuzanna Nowacka (Serock), ), Daria Reszka (Pruszcz), Gawińska Partycja (Koronowo),
Język niemiecki
I miejsce Julia Kurkiewicz (Serock)
II miejsce Dobaczewska Magda (Serock)
III miejsce Glazik Oliwia (Koronowo)
Wyróżnienia z języka niemieckiego: Angelika Spanehl (Wudzyn), Lewandowska Martyna (Koronowo) Sandra Drewkowska (Serock)
Konkurs upłynął w bardzo miłej i pełnej emocji atmosferze,
Każdy z naszych gości otrzymał słodki upominek.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zabawę i zapraszamy za rok.
3 grudnia 2015 roku
W dniu dzisiejszym w Minikowie odbył się Wojewódzki Konkurs “Wiedzy o bezpieczeństwie pracy i ergonomii w rolnictwie na rok 2015” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami konkursu były: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego w Bydgoszczy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza w Przysieku.
Spośród naszych reprezentantów szczególne gratulacje należą się Karolowi Andrzejewskiemu za zdobycie drugiego miejsca w tym konkursie.
3 grudnia 2015 roku
Narodowe czytanie „Lalki” w ZSAE Karolewo
Odc.3 „Rozterki wewnętrzne Stanisława Wokulskiego” – klasa IV technikum rolniczego
W grudniowe przedpołudnie klasa czwarta technikum rolniczego zebrała się w szkolnym muzeum, aby przypomnieć sobie dalsze losy głównego bohatera powieści Bolesława Prusa. W tym odcinku Stanisław Wokulski, którego kwestie przybliżył nam Bartosz Hartwich, rozmyśla nad sensem jego miłości do Izabeli. Bohaterka odwiedziła sklep swojego adoratora, a towarzyszyła jej przy tym przyjaciółka Florentyna – postacie czytane przez panią profesor Anitę Kowalewską oraz Jakuba Ossowskiego. Sklep, będący dla pana Rzeckiego całym światem (w tej roli Rafał Zalewski), staje się miejscem ciekawych zdarzeń. Pan Mraczewski, w którego wcielił się Szymon Tracz, kokietuje pannę Izabelę, co oczywiście nie uchodzi uwadze Wokulskiego. Pozostali subiekci, zwłaszcza pan Lisiecki –głosem pana profesora Andrzeja Dubielewskiego- ze zdziwieniem komentuje nietypowe zachowanie właściciela sklepu.
Nie tracąc czasu klasa czwarta „powędrowała” za Wokulskim do kościoła, gdzie w kilka dni później odbywała się zbiórka pieniędzy dla ubogich. Hrabina Karolowa, czyli ponownie pani profesor Anita Kowalewska, z ogromnym entuzjazmem przyjęła datki od Stanisława, próbując przy tym namówić go do zaniechania zwolnienia Mraczewskiego, syna jej przyjaciółki. Główny bohater stale zastanawia się nad tym, co myśli Izabela. Niestety, nie zna języka angielskiego! „Źle to jednak nie umieć po angielsku… Dziś wiedziałbym, co o mnie myśli (…) Trzeba nauczyć się” – tymi oto słowami uczniowie klasy czwartej technikum rolniczego zakończyli swoje grudniowe spotkanie z „Lalką” i czym prędzej popędzili do domów uczyć się na sprawdzian z język angielskiego…
Spotkanie urozmaiciła aranżacja sali muzealnej, zapalone świece oraz uczniowie przebrani za bohaterów powieści. Mirosław Hejmej, trzymający zdjęcie panny Izabeli, wcielił się w rolę Stanisława Wokulskiego. Przemysław Jóźwik, podkręcając czarnego wąsa i z dumą wygrywając w karty, przedstawił nam postać Tomasza Łęckego. Natomiast Michał Kwieciński z gazetą w dłoniach zagrał rozmyślającego nad polityką – Ignacego Rzeckiego.
Oprac. Anna Ligman
1 grudnia 2015 roku
W dniu dzisiejszym Karol Andrzejewski uczeń klasy czwartej technikum rolniczego odebrał dyplom stypendysty Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy naszemu najlepszemu uczniowi.
29 listopada 2015 roku
2015.11.29 Wspaniały koncert charytatywny w WDK Serock w wykonaniu Orkiestry Dętej z GOKSiR w Pruszczu i Zespołu Pieśni i Tańca Karolaki. Okoliczni mieszkańcy cudownie zareagowali na artykuły w Gazecie Pomorskiej i w Czasie Świecia oraz na posty na FB z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ZSA-E w Karolewie. Przybyli licznie aby wspomóc w rehabilitacji Mirka Kortasa, który uległ groźnemu wypadkowi samochodowemu. Licytacja upominków przekazanych na ten cel przez Burmistrza Koronowa prowadzona
przez dyrygenta Tomasza Berenta przeszła najśmielsze oczekiwania. Przygotowane stroiki i kartki świąteczne wykonane przez młodzież z Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie rozeszły się jak świeże bułki. Podczas koncertu wcześniej zebrane pieniądze przekazali także : Jednostka OSP w Łowinku, Stowarzyszenie Aktywna Młodzież z Serocka, Sołectwo Serock i p. Lucyna Jamróz. W połowie koncertu przywieziono Mirka. Ludzie wstali z miejsc a on zajął honorowe miejsce. Dziewczyny z zespołu popłakały
się widząc go tak obolałego. Koncert charytatywny przeciągnął do późnych godzin. Wszyscy się świetnie bawili słuchając przebojów w wykonaniu Orkiestry Dętej i piosenek Magdy Putkowskiej oraz tańców zespołu Karolaki. Po takiej akcji na rzecz Mirka to wraca wiara w LUDZI! DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA HOJNOŚĆ, PROWADZENIE IMPREZY I UDZIAŁ W TYM WYSTĘPIE. Notatkę sporządził: Waldemar Woźniak.
27 listopada 2015 roku
Wyjazd do Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
W dnu dzisiejszym uczniowie klasy drugiej technikum razem z wychowawcą panią Anną Ligman i panią Joanną Ryńską, wybrali się do nowego kompleksu Biblioteki Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Podczas zwiedzania można było zobaczyć miejsca pracy studentów UKW. Uczniowie przeszli się po salach konferencyjnych, wystawowych oraz po wypożyczalni książek. Ciekawostką było wejście do czytelni czasopism, gdzie młodzież z technikum rolniczego znalazła magazyny ze swojej ulubionej dziedziny, czyli rolnictwa. Chociaż biblioteka jest bardzo dobrze rozwinięta pod kątem elektronicznym, ze stałym dostępem do internetu, skanera i ksera, to można było znaleźć gdzieniegdzie katalogi kartkowe, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów. Biblioteka „wolnego dostępu”, czyli miejsce przeznaczone dla osób z zewnątrz, jest niczym wielki labirynt, dlatego bardzo ważne jest czytanie informacji i instrukcji poruszania się po sali, aby nasze poszukiwania zakończyły się sukcesem.
Zważywszy na to, iż wyjazd miał miejsce 27 listopada, klasa postanowiła zakończyć wycieczkę w klimacie mikołajkowym i po zwiedzaniu biblioteki udała się do kina na drugą część filmu pt. „Listy do M”.
20 listopada 2015 roku
Narodowe czytanie „Lalki”
W kolejnym odcinku naszych spotkań z „Lalką” klasa IV technikum żywienia, razem z wychowawczynią panią profesor Mirosławą Kalitowską oraz panią profesor Joanną Zielińską, przedstawiła nam główną bohaterkę powieści: Izabelę Łęcką. Szczegółowy opis spotkania, które miało miejsce 20 listopada – już wkrótce !
16 listopada 2015 roku
16 listopada – wyjazd do teatru na “Klub kawalerów”
O tym, że współczesny teatr wcale nie jest nudny, przekonali się uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w przedstawieniu komediowym pt. “Klub Kawalerów” w Bydgoszczy. Mieli oni okazję podziwiać doskonałe dopasowanie charakterów postaci do aktorów, oszczędną i przemawiającą do wyobraźni scenografię – manekiny w pierwszym akcie, które później zmieniają się w scenę balu z jeżdżącymi łóżkami, konfetti i tortem weselnym w tle… Zaskoczeniem dla uczniów były zastosowane przez reżysera, Łukasza Gajdzisa sztuczki – w kilku momentach aktorzy wychodzą ze sceny i wnikają w tłum. Połączenie tych wszystkich elementów tworzy humorystyczną mieszankę wybuchową, w której nasi uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć!
Kolejny wyjazd do teatru już w grudniu!
(Notatkę sporządziła A.Ligman)
10 listopada 2015 roku
Serdecznie gratulujemy Panu Józefowi Łyczakowi – absolwentowi naszego technikum rolniczego- wyboru do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.
10 listopada 2015 roku
Dnia 10.11.2015 w przeddzień Święta Niepodległości w Kujawsko- Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyła się potańcówka na ludowo i narodowo z “Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej”. Zespół Karolaki skorzystał z zaproszenia i wziął udział w warsztatach pt. “Tańce polskie”. Całość prowadziła przy udziale chóru i kapeli pani dyrektor ZPiT Elżbieta Kornaszewska Rogacka. Przypomnieniem starych tradycji karnawałowych był taniec kotylionowy. Każda para, która dopasowała się ze swoimi
numerami na kotylionie otrzymała w prezencie płytę CD z pieśniami patriotycznymi. W sympatycznej atmosferze minął nam czas. Pozdrawiamy cały Zespół i serdecznie dziękujemy za możliwość wspólnego tańczenia.
Notatkę sporządził: Waldemar Woźniak
08 listopada 2015 roku
Dnia 8.11.2015 nasz szkolny zespół Karolaki wybrał się do Bydgoszczy na “Koncert patriotyczny” Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej, który odbył się w Operze Nova. Obejrzeliśmy dużo pięknych tańców narodowych i ludowych. Cytowano wiersze i śpiewano pieśni patriotyczne. Bardzo liczna grupa dzieci i młodzieży przybliżyła historię Powstania Warszawskiego i przybliżyła czas okupacji hitlerowskiej. Druga część koncertu była już na ludowo. Przegląd folkloru Lublina, Krakowa Wschodniego, Kurpi
Zielonych i Kaszub przybliżył nam piękno polskiej kultury. Na scenie występowały dzieci, młodzież i zespół dorosłych tancerzy. Koncert dostarczył wielu wrażeń i był powtórką z historii o której my Polacy nie możemy zapomnieć. Wróciliśmy wszyscy zadowoleni i pozytywnie nastawieni do następnych naszych występów.
Notatkę sporządził : Waldemar Woźniak
03 listopada 2015 roku
Stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2015/2016 został Karol Andrzejewski – Gratulujemy!
30 października 2015 roku
Dzień Rolnika to zajęcia zorganizowane przez uczniów technikum rolniczego. W czasie tego dnia odbyły się:
- prezentacja filmów o tematyce rolniczej przygotowanych przez naszych uczniów,
- szkolny konkurs orki,
- pokazy nowoczesnych maszyn rolniczych i ciągników rolniczych
- prelekcja wraz z pokazem na temat uprawy bezpłużnej.
W konkursie orki zwycięzcami zostali:
- Krystian Przybylski – pług obracalny
- Mariusz Mosiński – pług tradycyjny
Pokazy maszyn i ciągników
Zdjęcia: Patryk Kortas
29 października 2015 roku
Na zaproszenie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Rolnictwa uczniowie klasy czwartej technikum uczestniczyli w seminarium poświęconym procesom społecznym zachodzącym na wsi i w jej otoczeniu. Prelegentami byli Dr Roman Sass (UTP) – Przemiany strukturalne w rolnictwie województwa Kujawsko-pomorskiego po wejściu do Unii Europejskiej oraz Dr Michał Cichoracki (UKW) – Procesy społeczne na świecie i ich uwarunkowania.
28 października 2015 roku
Uczniowie klasy czwartej technikum rolniczego uczestniczyli w “Drzwiach otwartych na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt” Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Były wykłady, ćwiczenia, pokazy i prezentacje.
23 października 2015 roku
Rozpoczęliśmy zawody Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Eliminacje szkolne odbyły się w blokach: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, technologia żywienia, architektura krajobrazu. Ich zwycięzcom życzymy sukcesów w kolejnych etapach zawodów.
Poniżej link do materiału przygotowanego przez AGROPOLSKA nt naszych eliminacji:
20 października 2015 roku
Białe Błota. Sztafetowe Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych. Mimo mżystej pogody zawody przebiegły w atmosferze kulturalnego dopingu i walki do samego końca. Mimo pozornego chłodu wyniki były zadowalające. Typowa pogoda na biegi w terenie, wśród lasów iglastych i mieszanych. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły 1 miejsce. Zdobyły puchar, dyplom i złote medale. I to już trzeci raz z rzędu. Chłopcy zajęli tym razem drugie miejsce drużynowo. Rok temu było trzecie. Wszyscy
wróciliśmy zadowoleni z medalami na piersiach, pamiątkowymi pucharami dla szkoły i dyplomami.
15 października 2015 roku
W uroczystym ślubowaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych.
(Klasa pierwsza technikum z wychowawczynią) ślubowanie
11 października 2015 roku
Po raz kolejny żywą lekcje historii dla uczniów klasy pierwszej poprowadził Pan Jacek Zieleniewicz, więzień obozu koncentracyjnego w Auschwitz w okresie drugiej wojny światowej.
SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA Z PANEM JACKIEM ZIELENIEWICZEM
5 października 2015 roku
W dniu dzisiejszym uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w pokazie i zajęciach przygotowanych przez Agencję Rynku Rolnego.
W czasie zajęć przygotowaliśmy staropolskie dania- parzybrodę i żur polski. Zajęcia prowadził dla nas Mistrz Grzegorz Parczewski.
A tak wygląda …… na chwilę przed konsumpcją:
30 września 2015 roku
Startowaliśmy w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Bydgoskiego w Biegach Przełajowych. Szczególnie gratulujemy Weronice Baumgart, zwyciężczyni w biegu dziewcząt oraz zdobywcom miejsc na podium: Paulinie Radziejewskiej, Agnieszce Łaszkowskiej, Dawidowi Stachowiczowi.
29 września 2015 roku
Od kilku dni piszemy pocztówki i rozsyłamy w świat. Nad wszystkim czuwa pani Agnieszka Gwizdała.
28 września 2015 roku
Gratulujemy naszym reprezentantom dobrych występów w V Regionalnym Konkursie Orki w Bielicach a w szczególności Pawłowi Płotce zajęcia wysokiego miejsca.
Szczególnie gratulujemy naszemu absolwentowi Maciejowi Ostrowickiemu zdobycia tytułu Mistrza Województwa w Orce w rywalizacji rolników.
18 września 2015 roku
Jedziemy na wystawę Agro-Show 2015 do Bednar.
Właśnie rozbiegamy się po ekspozycjach i podziwiamy.
10 września 2015 roku
Uczniowie technikum rolniczego uczestniczyli w Dniach Kukurydzy, które odbyły się w Grocholinie.
9 września 2015 roku
Wyjechaliśmy na wycieczkę na Warmię i Mazury.
1 września 2015 roku
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom i partnerom szkoły życzymy sukcesów i dobrej współpracy.
30 sierpnia 2015 roku
Nasi “Karolacy” wystąpili na dożynkach w Solcu Kujawskim.
26 czerwca 2015 roku
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Wszyscy spotkaliśmy się w sali gimnastycznej. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy drugiej technikum. Najlepsi uczniowie i uczniowie wyróżnieni przez radę pedagogiczną otrzymali nagrody i dyplomy. Wśród nich było także dwunastu uczniów, którzy uzyskali stypendia radnych Powiatu Bydgoskiego. Najlepszymi uczniami w roku szkolnym 2014/2015 zostali: Karol Andrzejewski średnia 5,11 i Rafał Dąbrowski – średnia 4,86. Kandydatem szkoły do uzyskania stypendium Premiera został Karol Andrzejewski. Potem były życzenia dobrego wypoczynku i spokojnych wakacji po których wychowawcy spotkali się ze swoimi uczniami w klasach.
1 czerwca 2015 roku
Gratulujemy naszym uczniom Krystianowi Putynkowskiemu i Dawidowi Koźlince zdobycia tytułów laureatów XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
19 maja 2015 roku
Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole uczniów klas trzecich gimnazjum w Sicienku i ich wychowawców. Mieliśmy okazje zaprezentować młodszym kolegom naszą szkołę.
18 maja 2015 roku
W mistrzostwach szkoły w strzelectwie sportowym zwyciężył Michał Spichalski. W zawodach wzięło udział 22 uczniów.
16 maja 2015 roku
16 maja 2015 roku odbyło się VII Spotkanie Amatorów Twórców Kultury i Sztuki Powiatu Toruńskiego w siedzibie Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie. Przybyli artyści ludowi z całego powiatu toruńskiego oraz gościnnie z powiatu bydgoskiego Zespół Tańca Ludowego KAROLAKI. Podziwiano umiejętności wokalne, muzyczne i taneczne. Goszczono także wykonawców indywidualnych: muzyków, poetów. W galerii zostały zaprezentowane wyroby plastyków oraz hafty, a koła gospodyń wiejskich zapraszały
do degustacji swoich smakołyków. Imprezę rozpoczął przemarsz wszystkich zespołów spod dworku przez park na miejsce występów. Piękna pogoda i miła atmosfera podczas przeglądu na długo zostanie w pamięci wszystkim uczestnikom. Zespół Karolaki zatańczył poloneza i mazura wzbudzając zachwyt pięknem strojów szlacheckich. (Waldemar Woźniak)
16 maja 2015 roku
Rozpoczęły się obchody 700 – lecia powstania wsi Stronno. Z tej okazji otwarto w pomieszczeniach naszej oficyny okolicznościową wystawę fotografii. Otwarcie wystawy poprzedziła uroczystość inaugurująca obchody w czasie której odbyły się m.in. multimedialna prezentacja o historii Stronna.
12 maja 2015 roku
Nasza szkolna reprezentacja startowała po raz kolejny w Powiatowej Olimpiadzie Obrony Cywilnej. Paweł Kowalski zakwalifikował się do finału IV Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej i będzie reprezentował Powiat Bydgoski i naszą szkołę. Gratulujemy naszym uczniom i ich opiekunowi Panu Wiesławowi Jakubowskiemu
27 kwietnia 2015 roku
W ramach projektu „Praktyczna szkoła 2” odbyły się Zajęcia grupowe wyjazdowe dla dwudziestu uczniów i uczennic Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie. Zajęcia odbywały się w Toruniu. Czas zajęć urozmaicony był wycieczkami i zwiedzaniem miasta.
W ostatnim dniu wyjazdu wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty zaświadczające o nabytych umiejętnościach z następujących zakresów tematycznych:
- Decyzje młodych ludzi;
- Komunikacja interpersonalna;
- Asertywność;
- Budowanie poczucia własnej wartości;
- Radzenie sobie ze stresem;
- Metody zaradcze w konflikcie;
- Motywacja i motywowanie się;
- Świadome budowanie przyszłości poprzez cele (SMART).
24 kwietnia 2015 roku
Dzisiaj pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły. Podczas uroczystości, świadectwa ukończenia szkoły otrzymali absolwenci czteroletniego technikum i liceum ogólnokształcącego dla dorosłych. Absolwenci, wyróżniający się wynikami w nauce i aktywnością w życiu szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Najlepsi nasi absolwenci Krystian Putynkowski i Dawid Koźlinka, otrzymali z rąk Sekretarza Powiatu Bydgoskiego Pana Leszka Czerkawskiego, przyznane przez Starostę Bydgoskiego listy gratulacyjne i pamiątki. Całość uroczystości przygotowanej przez uczniów klasy pierwszej technikum uświetniły ich występy: taniec polonez, przedstawienie kabaretowe i dedykowane absolwentom wierszach. Na pożegnanie wręczyli swoim starszym kolegom symboliczne koniczynki na szczęście.
20 kwietnia 2015 roku
W dniach 17-18 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Bolesławowie odbyły się eliminacje okręgowego etapu XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
Serdecznie gratulujemy Dawidowi Koźlince zdobycia pierwszego miejsca w bloku mechanizacja rolnictwa i drugiego miejsca Krystianowi Putynkowskiemu w bloku w produkcja roślinna. Teraz przed nimi eliminacje centralne- życzymy sukcesu.
20 marca 2015 roku
W “Dniu Zawodów” i w przeddzień Dnia Wiosny:
– na rozgrzewkę halowy turniej piłki drużyn dziewcząt i chłopców
następnie konkurs sprawnościowy umiejętności praktycznych dla technikum rolniczego, opracowanie i zaprezentowanie projektu pn. “Pani Wiosna” – technikum architektury krajobrazu i konkurs “Młodzieżowy Mistrz Kuchni – Karolewo 2015”- technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz. Wkrótce relacje
18 marca 2015 roku
W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w praktycznych zajęciach w zakresie udzielania pierwszej pomocy prowadzonej przez Pana Podinspektora Krzysztofa Krajewskiego. Zajęcia te dostarczyły nam wielu wrażeń.
17 marca 2015 roku
Z inicjatywy Pana Mirosława Burczyńskiego, inicjatora utworzenia w naszym zespole szkół izby pamięci strajków chłopskich z lat 1980,1981, odbyło się spotkanie rocznicowe poświęcone tym wydarzeniom. Wśród uczestników okolicznościowego spotkania byli uczestnicy tych wydarzeń z terenu gminy Dobrcz i członkowie ich rodzin, Wojewoda Bydgoski Pani Ewa Mes, Starosta Bydgoski Pan Wojciech Porzych, Wójt Gminy Dobrcz Pan Krzysztof Szala, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Powiatu Bydgoskiego Pani Małgorzata Kaźmierczak oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy. W spotkaniu i żywej lekcji historii wzięli udział także uczniowie naszej szkoły. Wspomnienia wydarzeń, którymi dzielili się ich uczestnicy w izbie pamięci i przy wspólnym stole uświetniła prezentacja opisująca przebieg tych wydarzeń przygotowana przez Pana Marka Szymaniaka z bydgoskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.
13 marca 2015 roku
III Kabareton w Karolewie już za nami. Do udziału w Kabaretonie zgłosiło się 10 zespołów. Uczniowie – gimnazjaliści reprezentowali szkoły w Pruszczu, Serocku, Koronowie (5 zespołów), Świekatowie, Wtelnie oraz Wudzynie. Poniżej krótkie podsumowanie przygotowane przez Panią Annę Ligman:
“…..Poziom przygotowanych przez gimnazjalistów był jak zwykle wysoki i wyrównany. Rozpiętość tematyczna była bardzo szeroka: od telewizyjnych coverów, przez autorskie scenariusze, dłuższe etiudy po zabarwione ironią tematy polityczne. Jury zobaczyło i oceniło dziesięć występów, z których wyłoniła trzy najlepsze: pierwsze miejsce przedstawienie pt. „Fiskus kontra fortuna” z Serocka (opiekun: pani Elżbieta Zmarzlak), drugie miejsce skecz „Mikołaj” z Koronowa (opiekun pani Joanna Bociek) oraz trzecie miejsce „Szpital” z Wudzyna (opiekun: pani Zdzisława Jura). Jury przekazało również nagrody dla czwórki gimnazjalistów, którzy wyróżnili się swoją grą aktorską. …….”
Wszystkim uczestnikom i organizatorom serdecznie dziękujemy.
04 marca 2015 roku
Przy współpracy z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie uczniowie technikum rolniczego biorą udział w kursie ochrony roślin.
03 marca 2015
W dniu 3 marca 2005 roku odbył się konkurs Młody Talent Kulinarny, którego uczestnikami byli uczniowie szkół gimnazjalnych.W swojej przygodzie kulinarnej uczniowie pracując w zespołach trzyosobowych przygotowywali pierogi w różnych smakach. Najciekawiej zaprezentował się zespół ze Zbrachlina zdobywając najwyższą lokatę. Ponadto młodzi adepci sztuki kulinarnej mogli podziwiać potrawy przygotowane przez pana Grzegorza Parczewskiego z wykorzystaniem kuchni molekularnej.
27 stycznia 2015 roku
Nasze “Karolaki” wystąpiły w czasie Konferencji Obywatelskiej pt.: “Powiat Bydgoski – współpraca podmiotów życia obywatelskiego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich gwarancją sukcesu regionu”. Fundacja Rzeczpospolita Polska Nasza zaprosiła na konferencję Zespół Pieśni i Tańca Karolaki do Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy gdzie spotkali się samorządowcy z Powiatu Bydgoskiego, lokalne stowarzyszenia i przedsiębiorcy. Starosta Wojciech Porzych otworzył spotkanie słowami “poloneza czas zacząć” i zapowiedział nasz zespół. Nasi tancerze w pięknych strojach szlacheckich zatańczyli dostojnego poloneza. Kolorowo też się zaprezentowały gminy z powiatu. Prawdziwą ucztę
przygotowały gospodynie z gminy Dobrcz prezentując się w kujawskich strojach ludowych. Gospodynie z Mąkowarska serwowały swoje wypieki. Stoiska gmin Powiatu Bydgoskiego budziły duże zainteresowanie.
27 stycznia 2015 roku
Nasza drużyna siatkarzy startowała w Mistrzostwach Powiatu Bydgoskiego w siatkówce, które odbyły sie w tym roku w Hali Sportowej w Koronowie.
11 stycznia 2015 roku
11 stycznia 2015 w sali sportowej w Dobrczu odbyła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zespół Taneczny Karolaki w nowych strojach szlacheckich polonezem otwierał tę szlachetną imprezę. W drugim wyjściu oklaskiwano naszych tancerzy za mazurka, polkę i taniec zbójnicki. Podczas występów panowała wspaniała atmosfera i wróciliśmy bardzo zadowoleni.
19 grudnia 2014 roku
Szkolny Festiwal Kolęd już po raz dziesiąty odbył się w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek uświetniła także inscenizacja “Dziewczynki z zapałkami” J.Ch. Andersena w wersji współczesnej przygotowane przez Szkolne Stowarzyszenie Twórców “Chimera” pod kierunkiem Pani Anny Ligman.
16 grudnia 2014 roku
MIĘDZYGMINNY TURNIEJ GIMNAZJALISTÓW O PUCHAR DYREKTORA ZSA-E W PIŁCE HALOWEJ CHŁOPCÓW
Dnia 16 grudnia 2014 rozegrano turniej w piłce halowej. Na zaproszenie naszej szkoły odpowiedziało swoim udziałem Gimnazjum z Kotomierza, Serocka i Wudzyna. Goście przywieźli po dwie drużyny z każdej szkoły. Mecze rozegrano w dwóch grupach eliminacyjnych z podziałem na młodych i na starszych, w której znaleźli się też gospodarze turnieju. Następnie rozegrano mecze o V-VI miejsce, półfinałowe, o III miejsce i finał. Najlepszą drużyną Turnieju o Puchar Dyrektora ZSA-E zostało Gimnazjum z
Wudzyna, które w finale pokonało gospodarzy z Karolewa 3:1. Trzecie miejsce zajęli gimnazjaliści młodsi z Serocka wygrywając z rówieśnikami z Wudzyna. Piąte i szóste miejsce przypadły uczniom starszym i młodszym z Kotomierza. Siódme starszakom z Serocka.
15 i 16 grudnia 2014 roku
Dalej zgłębialiśmy tajniki pracy szefa kuchni. Tym razem pod okiem szefa kuchni Avokado, Pana Karola Sonnaka.
12 grudnia 2014 roku
W ramach “Żywych lekcji przedsiębiorczości” uczniowie technikum rolniczego zapoznali się z organizacją produkcji sadowniczej i wytwarzania soku z jabłek w Gospodarstwie Sadowniczym we Wtelnie.
9 i 10 grudnia 2014 roku
W czasie zajęć specjalistycznych pod okiem szefa kuchni restauracji Werbena Pana Tomasza Kosińskiego, uczniowie uczący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych poznawali tajniki pracy na tym stanowisku i wymagania jakie stawia on młodym adeptom tego zawodu.
5 grudnia 2014 roku
Rozpoczęliśmy cykl specjalistyczne zajęć z florystyki, które prowadzi dla nas Pani Monika Łątka.
30 listopada 2014 roku
W dniu 30 listopada 2014r w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu odbyło się spotkanie Klubu Seniora. Ta co roku odbywająca się uroczystość organizowana jest z okazji obchodów światowego dnia seniora.
Spotkanie otworzyła i powitała gości pani Anna Ciesielska przewodnicząca klubu seniora działającego przy GOK w Dobrczu. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Dobrcz Krzysztof Szala wraz z małżonką, komendant OSP Dobrcz Janusz Fryckowski, oraz emerytowany leśniczy Wiesław Burdzy.
Część artystyczna spotkania przygotowana została przez Gminny Ośrodek Kultury w Dobrczu. Na scenie zaprezentował się zespół taneczny Karolaki działający przy Zespole szkól Agro-Ekonomicznych w Karolewie, prowadzony przez Waldemara Woźniaka. Kabaret młodzieżowy z Karolewa skeczem „Romeo i Julia” nie tylko rozbawił seniorów, ale sprawił również, że goście z chęciom wcielili się w rolę aktorów. Młodych ludzi do występu przygotowała Anna Ligman.
29 listopada 2014 roku
Uczniowie technikum rolniczego w ramach “Żywych lekcji przedsiębiorczości” odwiedzili gospodarstwo rolne Państwa Wesołowskich w Zalesiu Królewskim. Uczestniczyliśmy w pokazie pielęgnacji zwierząt, poznalismy specyfikę działania firmy zajmującej się profesjonalnym prowadzeniem takich zabiegów. Także sami cwiczyliśmy.
28 listopada 2014 roku
W jesiennej scenerii uczestniczyliśmy w kolejnych “Żywych lekcjach przedsiębiorczości” które odbyły się w Zespole Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego
26 listopada 2014 roku
Gratulujemy naszemu uczniowi, Karolowi Andrzejewskiemu z klasy trzeciej technikum, uzyskania Stypendium Premiera na rok szkolny 2014/2015.
7 listopada 2014 roku
Uczniowie zdobywający zawód technik żywienia i usług gastronomicznych rozpoczęli zajęcia pn. „Zajęcia pokazowe w zakresie zawodu kelner, barman” w czasie których pod okiem doświadczonego barmana Pana Jarosława Erdmanna będą poznawali tajniki tych umiejętności. W kolejnych tygodniach odbędą się kolejne trzy spotkania.
30 października 2014 roku
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją opracowaną w projekcie ” An e-twinning restaurant” http://prezi.com/6p-w-xff-zaf/present/?auth_key=005xsst&follow=avih3rg002tz&kw=present-6p-w-xff-zaf&rc=ref-48634959
25 października 2014 roku
Kolejny wyjazd i zajęcia “Żywych lekcji przedsiębiorczości” zaprowadził nas tym razem do restauracji “Samotnia” w Tleniu. Poznawaliśmy jak połączyć działalność turystyczną z działalnością hotelarsko-gastronomiczną.
24 października 2014 roku
W eliminacjach szkolnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych wyłoniliśmy reprezentantów naszej szkoły na eliminacje okręgowe tej olimpiady. Życzymy im wytrwałości w przygotowaniach i sukcesów.
21 października 2014 roku
W dniu dzisiejszym miała miejsce inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku filia Karolewo. Uroczystości przewodniczył Dziekan Pan Cezary Kościelniak. Obecny był także Wójt Gminy Dobrcz Pan Krzysztof Szala.
18 października 2014 roku
Podczas “Żywych lekcji przedsiębiorczości” uczniowie uczący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych poznawali organizację pracy restauracji “Tawerna” w Żołędowie.
16 października 2014 roku
W Powiatowych Biegach Przełajowych sztafet, które odbyły się w Białych Błotach zajęliśmy pierwsze (dziewczęta) i trzecie (chłopcy) miejsce.
16 października 2014 roku
Gościliśmy uczestników „Charytatywnego Biegu dla Julki”. W uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Kotomierzu. Do akcji Szkolnego Koła Wolontariatu z Kotomierza dołączyli się także nasi uczniowie i nauczyciele.
16 października 2014 roku
W dniu dzisiejszym odbyło się szkolenie prowadzone przez pracowników Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Bydgoszczy adresowane do naszych uczniów oraz rolników zamieszkujących na terenie gminy Dobrcz. Szkolenie było poświęcone zasadom PROW na lata 2014-2020.
16 października 2014 roku
Nowy Samorząd Uczniowski w Karolewie !!!
Uczniowie Zespołu Szkół Agro-Ekonimicznych mają nowy Samorząd Uczniowski! Zanim doszło do głosowania przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w debacie przedwyborczej, podczas której kandydaci na Przewodniczącego Samorządu prezentowali swoje plany oraz pomysły.
Same wybory odbyły się w czwartek 9 października, a zorganizował je ubiegłoroczny samorząd w składzie: Kamil Skibowski, Angelika Osiecka, Anastazja Pliszka oraz Karolina Wesołowska. Każdy uczeń mógł oddać głos na wybranego przez siebie kandydata. Przewodniczącym SU został Przemysław Jóźwik, uczeń klasy III technikum rolniczego, zastępcą: Dorian Neumann z klasy I Zasadniczej Zawodowej, natomiast sekretarzem: Aleksandra Koszacka z klasy II technikum żywienia I usług gastronomicznych.
W celu polepszenia współpracy Samorządu z uczniami członkowie Samorządu Uczniowskiego powołali Radę Samorządu, w skład której wchodzą przedstawiciele wszystkich klas. Przed nowym Samorządem sporo pracy: wybranie opiekuna, a także stworzenie rocznego planu pracy. Życzymy im wytrwałości oraz samych sukcesów!
Oprac. Anna Ligman
10 października 2014 roku
Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie.
3 października 2014 roku
A nasze nowe stroje zespołu “Karolaki” wyglądają tak:
2 października 2014 roku
Wspólnie z Oddziałem Terenowym Agencji Rynku Rolnego i pod bacznym okiem Mistrza Grzegorza Parczewskiego przyrządzaliśmy potrawy z gęsi.
14 września 2014 roku
Byliśmy na pokazach Agro-Show 2104 w Bednarach.
18 września 2014 roku
Gościliśmy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy, którzy rozegrali na naszych obiektach sportowych gminne zawody szkól w biegach przełajowych.
12 września 2014 roku
Uczestniczyliśmy w Dniach kukurydzy, które odbyły się w dniu 11 września 2014 roku w Grocholinie.
10 września 2014 roku
Na początku września br odbyła się długo wyczekiwana międzyklasowa wycieczka do Wrocławia. Trwała ona trzy dni, a wzięło w niej udział 27 naszych uczniów. Młodzież miała okazję zwiedzić m.in Panoramę Racławicką, Ogród Japoński, ZOO, Uniwersytet Wrocławski, Ostrów Tumski, a także wjechać na 49. piętro wieżowca Sky Tower. Dodatkową atrakcją był nocny koncert fontanny multimedialnej oraz pobyt w Aqua Parku. Nie zabrakło oczywiście rejsu parostatkiem, podczas którego można było podziwiać najpiękniejsze zakątki Wrocławia.
(więcej zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.290530074468952.1073741850.237531103102183&type=1
6 września 2014 roku
Dnia 6 września 2014 odbyło się Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych. Impreza ogromna z dużym rozmachem. Występ naszego szkolnego zespołu przewidziany był na godzinę 14ta. Mimo obiadowej godziny na festynie było dużo gości, którzy każdy taniec “Karolaków” gorąco oklaskiwali.
1 września 2014 roku
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Serdecznie witamy wszystkich rozpoczynających naukę w naszej szkole. Trzymamy kciuki za tych, którzy będą przystępować do egzaminów
23 sierpnia 2014 roku
Dnia 23 sierpnia 2014 odbyły się Powiatowo-Gminne DOŻYNKI CHŁOPSKIE w Dobrczu. Mszą Świętą w Kościele Św. Wawrzyńca rozpoczęły się uroczystości na zakończenie żniw. Uroczysty przemarsz Korowodu Dożynkowego zaprowadził świętujących na boisko. W przerwie między konkursami na “Najładniejszy ogród”, “Najładniejszy wieniec tradycyjny” i “Najciekawsze stoisko gminne” zatańczył w strojach regionu lubelskiego Zespół Tańca Ludowego Karolaki. Nie był to jedyny akcent z Karolewa. Starostowie niosący chleb dożynkowy to nasi uczniowie: Magdalena Latos i Krystian Putynkowski.
27 czerwca 2014 roku
Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2013/2014 w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie nagrody i wyróżnienia otrzymali uczniowie z tzw. świadectwem „z paskiem”: Krystian Putynkowski (średnia ocen 5,0) i Karol Andrzejewski (średnia ocen 5,05), który został wytypowany do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Oprócz Pani Małgorzata Kaźmierczak wręczyła stypendia Radnych Powiatu Bydgoskiego dla uczniów z wysokimi wynikami w nauce oraz wzorowym zachowaniem, byli to: Natalia Knitter, Katarzyna Maciak, Ewa Skrabulska, Ewelina Złotowska, Kamila Dudek, Małgorzata Głodek, Angelika Osiecka, Karol Andrzejewski, Rafał Dąbrowski oraz dwóch uczniów, którzy dodatkowo uzyskali tytuły laureatów tegorocznej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, czyli Dawid Koźlinka i Krystian Putynkowski.
Wychowawcy nagrodzili także uczniów za wysoką frekwencję, za zaangażowanie na rzecz szkoły, pracę w samorządzie uczniowskim oraz wolontariacie. Rozdano również nagrody książkowe za wzorowe czytelnictwo dla: Kingi Niedziółki, Kacpra Baczyńskiego, Eweliny Knitter oraz Klaudii Majerowicz.
Uroczystość zakończyła się roztrzygnięciem wyników Turnieju Klas, prowadzonym przez samorząd uczniowski od września 2013 roku. Pierwsze miejsce i najwięcej punktów za udział w licznych konkursach otrzymała klasa III technikum rolniczego i architektury krajobrazu. Miejsce drugie należało do klasy III technikum żywienia i architektury krajobrazu, a trzecie – klasy II technikum rolniczego
18 czerwca 2014 roku
Czerwcowa niespodzianka: wyjazd do kina!!!
Na zdjęciu redakcja “Karolci”, nasi tancerze -Karolaki, dziewczęta ze szkolnej kawiarenki, panowie od “szkolnego sprzętu” oraz nasz szkolny fotograf Karolina Flisak- robiąca zdjęcie
18 czerwca 2014 roku
“Dzień Architekta Krajobrazu”- terenowe zajęcia dla wszystkich uczniów uczących się w zawodzie technik architektury krajobrazu odbyły się w tym roku w Grucznie. Podsumowaniem zajęć był konkurs na najlepiej skomponowany bukiet polny.
10 czerwca 2014 roku
Żywa lekcja historii w Karolewie
“Nie ma złych narodów,są w nich tylko żyjący dobrzy i źli ludzie” – tymi słowami rozpoczęło się dnia 10 czerwca 2014 r. kolejne spotkanie Pana Jacka Zieleniewicza – byłego więźnia obozu Auschwitz – Birkenau z uczniami klas pierwszych i trzecich Zespołu Szkół Agro – Ekonomicznych w Karolewie.
Ta nietypowa lekcja przybliżyła zgromadzonej młodzieży bolesną i trudną historię z życia Pana Jacka związaną z II wojną światową. Dzięki relacji uczestnika obozowej gehenny, opartej na materiale ikononograficznym, zdjęciach i mapach, uczniowie mieli okazję przekonać się, czym były obozy koncentracyjne i obozy zagłady.
Nasz gość trafił do obozu w wieku siedemnastu lat, dobra znajomość języka niemieckiego, ogromna wola życia i nadzieja pomogły mu przeżyć obóz, w którym codziennie w komorach gazowych i krematoriach ginęły setki tysięcy ludzi: upodleni, poniżeni, pozbawieni godności.
Wspomnienia pana Zieleniewcza były niezapomnianą lekcją historii, która zapadła w serca naszej młodzieży i wstrząsnęła nimi uwrażliwiając ich na losy ludzi, którym przyszło się zmagać z okrucieństwem hitlerowskich oprawców w obozowej rzeczywistości.
Nasz gość kończąc swoją opowieść przekazał młodym słuchaczom ważne przesłanie, podkreślając szczególnie słowa, iż: “poznanie przeszłości, pozwala na przeciwdziałanie złu, jakie niesie ze sobą świat, że trzeba znać przeszłość, aby budować przyszłość,od człowieka zależy jak wykorzysta wolność i na ile zrozumie jak cenny jest pokój.”
9 czerwca 2014 roku
Wielki sukces naszych uczniów.
W dniach 6-7 czerwca 2014 roku odbyły się w Nawojowej, Eliminacje Centralne Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Krystian Putynkowski w bloku przedmiotowym produkcja roślinna i Dawid Koźlinka w bloku przedmiotowym mechanizacja rolnictwa. Obydwaj zdobyli tytuły laureatów olimpiady zajmując odpowiednio piąte i dziewiąte miejsce w kraju.
Gratulujemy!
30 maja 2014 roku
Uczniowie naszej szkoły na sportowo rozpoczęli ostatni miesiąc nauki w roku szkolnym 2013/2014. Podczas Dnia Sportu brali udział w kilku kategoriach: w konkursie na plakat wylosowanej drużyny piłkarskiej, w turnieju piłki siatkowej oraz turnieju piłki halowej.
Oto wyniki konkursów:
Konkurs na plakat: Imiejsce kl.III trak, II miejsce kl. III tżak, III miejsce kl.I tb.
Turniej siatkówki: Imiejsce drużyna nauczycieli, II miejsce kl. Ita, III miejsce IzszB.
Turniej piłki halowej: Imiejsce kl. III trak, IImiejsce kl. IItż , IIImiejsce kl. II tr
W rezultacie Puchar Dyrektora Dnia Sportu 2014 zdobyła klasa III technikum rolniczego i architektury krajobrazu. Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkie klasy, które brały udział w konkursach i rozgrywkach otrzymają odpowiednie ilości punktów do tzw. Turnieju Klas, który trwa od września 2013 do końca roku szkolnego. Impreza została przygotowana przy współpracy samorządu uczniowskiego i nauczycieli wychowania fizycznego.
23 maja 2014 roku
Gminny Turniej Piłkarski w ZSAE Karolewo
23 maja 2014 roku odbył się w Karolewie Gminny Turniej Piłki Halowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych. Spotkanie zorganizowali i poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Sabina Deron oraz Panowie Waldemar Woźniak i Wiesław Jakubowski.
Wygrały dziewczęta z Gimnazjum w Kotomierzu oraz chłopcy z Gimnazjum w Wudzynie.
12 maja 2014
Po raz kolejny uczestniczyliśmy w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie
29 kwietnia 2014 roku
W dniu dzisiejszym gościliśmy uczniów klas trzecich gimnazjów. Przygotowane po raz kolejny przez nauczycieli i uczniów “Drzwi Otwarte” zaprezentowały naszym gościom ofertę i warunki kształcenia w naszym zespole szkół.
25 kwietnia 2014
Pożegnanie klas czwartych
Refleksja i zaduma towarzyszyły uczniom klas czwartych podczas ich ostatniej wielkiej uroczystości w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie, która miała miejsce 25 kwietnia br. Pożegnanie dla starszych kolegów przygotowali uczniowie klas pierwszych, a wszystkich przyszłych absolwentów, nauczycieli i gości rozbawiły uczennice z koła teatralnego, które w przebraniu czarownic przedstawiły krótki spektakl pt. „Szekspirowski zawrót głowy”. Po odebraniu licznych nagród, wyróżnień i oczywiście świadectw, przyszedł czas na pamiątkową sesję zdjęciową.
Nagrodę dla najlepszej absolwentki rocznika otrzymała Weronika Spera.
Teraz nasi absolwenci w spokoju mogą przygotowywać się do ostatniego ważnego zadania: utrzymania corocznych wysokich wyników z matury i egzaminów zawodowych â życzymy powodzenia !!!
11 kwietnia 2014 roku
Pasja to coś co nadaje sens naszemu życiu… Sentencję tę podkreślali młodzi uczestnicy okręgowego etapu XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbył się 11 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie. Przewodniczącą eliminacji okręgu bydgoskiego była pani profesor Ewa Jendrzejczak, a wzięły w nich udział trzydzieści trzy szkoły ponadgimnazjalne.
Zawody zostały przygotowane dzięki zaangażowaniu naszych nauczycieli, pracowników i uczniów. Wsparli nas niezawodni przyjaciele szkoły. Wszystkim tym osobom i podmiotom serdecznie dziękujemy.
Szczególnie gratulujemy Krystianowi Putynkowskiemu i Dawidowi Koźlince, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich blokach, odpowiednio w produkcji roślinnej i w mechanizacji rolnictwa.
Więcej informacji w załączniku XXXVIII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Polecamy także relację w serwisie Agropolska.pl
10 kwietnia 2014 roku
Szlachetna Paczka na Wielkanoc
10 kwietnia Samorząd Uczniowski, przy współpracy wszystkich uczniów i nauczycieli, zakończył akcję zbierania produktów żywnościowych w ramach akcji Szlachetna Paczka. Produkty jeszcze przed świętami trafiły do najbardziej potrzebujących rodzin z naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie!
2 kwietnia 2014 roku
W dniu dzisiejszym po raz drugi spotkaliśmy się na przeglądzie kabaretów szkolnych. W tym roku była to impreza pod nazwą: Radosne kabaretowanie, czyli II Przegląd Kabaretów w Karolewie. Więcej informacji w załączniku: Radosne kabaretowanie.
21 marca 2014 roku
Pierwszy dzień wiosny
Do Karolewa zawitała wiosna! 21 marca w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych pojawiły się różno-kolorowe i pomysłowe Marzanny . Uczniowie przez ponad dwie godziny pracowali nad swoimi „dziełami”, które następnie w symboliczny sposób spalili – żegnając w ten sposób zimę.
W konkursie na najpięknieszą i najorginalniejszą Marzannę wygrała klasa III technikum rolniczego i architektury krajobrazu! W tym samym czasie na Sali gimnastycznej odbył się pierwszy w tym roku: wiosenny turniej sportowy zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Turniej wygrała klasa III technikum żywienia i architektury krajobrazu.
Pomysłodawcą oraz organizatorem całej imprezy byli członkowie Samorządu Uczniowskiego.
20 marca 2014 roku
Z okazji XXXIII rocznicy wydarzeń marcowych w Bydgoszczy odbyło się w naszej szkole spotkanie uczestników tych wydarzeń. Spotkanie to zorganizowali jego inicjator Pan Mirosław Burczyński i Pani Małgorzata Kaźmierczak. Jego uczestnicy zapoznali się ze zbiorami Izby Pamięci , zwiedzili wystawę przygotowaną przez IPN, wysłuchali wykładu nt przebiegu tych wydarzeń.
11 marca 2014 roku
Nasze drużyny startowały w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce, które odbyły się w Solcu Kujawskim. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce a chłopcy trzecie. Gratulujemy
26 luty 2014 roku
W dniu 26 lutego gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów- uczestników konkursu kulinarnego Naleśnik- królem talerza. Zadaniem konkursowiczów było przygotowanie dania zasadniczego lub deseru z naleśnikiem w roli głównej.
Młodzi adepci sztuki kulinarnej wykazali się pomysłowością, kreatywnością , niezłym smakiem kulinarnym.
Konkurs przebiegł w miłej atmosferze a zwycięzcami okazała się drużyna z gimnazjum w Kotomierzu. Drugie miejsce zajęli gimnazjaliści ze Zbrachlina a trzecie uczniowie z gimnazjum w Wudzynie.Dla wszystkich uczestników przygotowano upominki.Konkurs przygotowali i przeprowadzili uczniowie klasy III TŻiGD wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych Mirosławą Kalitowską i Zbigniewem Dolnym.
25 lutego 2014
Wolontariusze z Karolewa w akcji !!!
Karnawałowa atmosfera udzieliła się członkom szkolnego wolontariatu w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie. Postanowili oni zorganizować spotkanie dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, które odbyło się 25 lutego pod okiem koordynatorów pracujących w placówkach oraz opiekuna samorządu uczniowskiego w Karolewie – pani Anny Ligman.
Była to już druga impreza zorganizowana dla dzieci przez wolontariat przy współpracy z wychowawcami placówek opiekuńczo-wychowawczych. Zadowolone miny dzieci – to dla wszystkich najważniejsza i najcenniejsza nagroda.
28 stycznia 2014 roku
Lekcję nt. “Unia Europejska – historia powstania. Instytucje Unii Europejskiej” poprowadził w dniu dzisiejszym dla uczniów klas drugich technikum Pan poseł Janusz Zemke.
18 stycznia 2014 roku
Studniówka klas czwartych odbyła się w tym roku w Tryszczynie.
17 stycznia 2014 roku
W finale konkursu pn. Żyjemy w zgodzie z naturą” nasza drużyna zajęła czwarte miejsce
10 stycznia 2014 roku
W dniu dzisiejszym uroczyście obchodziliśmy nasze szkolne święto “45 lecie naszej szkoły w Karolewie”.
Relacja z uroczystości wkrótce.
20 grudnia 2013 roku
Dzisiaj spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej na IX szkolnym Festiwalu Kolęd
5 grudnia 2013 roku
Startowaliśmy w Regionalny Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Ergonomii w Rolnictwie. Zawody odbyły się w Minikowie. Naszą szkołę reprezentowali Krystian Putynkowski i Maciej Ostrowicki.
5 grudnia 2013 roku
W eliminacjach szkolnych Olimpiady Przedsiębiorczości najlepszymi okazali się: Rafał Dąbrowski, Mateusz Brzeziński, Marta Smerlińska.
4 grudnia 2013 roku
W Konkursie Recytatorskim “Głos Steda”, który odbył się w teatrze “Baj Pomorski” w Toruniu naszą szkołę reprezentowała Joanna Papke.
30 listopada 2013 roku
Szkolny wolontariat- zorganizowaliśmy imprezę andrzejkową dla dzieci z karolewskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Były rogaliki, wróżby i Wróżka a na koniec sesja zdjęciowa.
25 listopada 2013 roku
W ostatnim tygodniu odbyły się prezentacje w ramach “Tygodnia tolerancji”. Projekt przygotował Samorząd Uczniowski przy wsparciu naszych nauczycieli.
22 listopada 2013 roku
Wzięliśmy udział w szkolnych eliminacjach konkursu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy i Nadleśnictwo Różanna pn. Żyjemy w zgodzie z naturą”. Życzymy sukcesów.
21 listopada 2013 roku
Rozpoczęliśmy cykl zajęć pn.:
„WOLNYŚ ORLE BIAŁY – DROGI DO WOLNOŚCI na podstawie wybranych eksponatów muzealnych
zajęcia adresowane są do naszych uczniów i przypominają historię odzyskania niepodległości.
14 listopada 2013 roku
Laureatem Stypendium Premiera na rok szkolny 2013/2014 został uczeń klasy trzeciej technikum Krystian Putynkowski
Podczas uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim odebrał dyplom stypendysty
12 listopada 2013 roku
Odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny dla zasadniczych szkół zawodowych, w którym wzięło udział dziesięciu uczniów. Pierwsze miejsce zajęła Anna Bross (klasa II ), drugie miejsce należało do Sandry Chilla i Krystiana Przybylskiego (klasa II), natomiast trzecie miejsce zdobył uczeń klasy pierwszej: Patryk Fertykowski. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
4 listopada 2013 roku
Po raz kolejny odbyły się “Zaduszki Poetyckie”.
31 października 2013 roku
Uczniowie klasy pierwszej zasadniczej szkoły zawodowej odwiedzili miejsca pamięci w Pyszczynie, na Dębowej Górze, w Wudzynie.
25 października 2013 roku
Odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które wyłoniły reprezentantów szkoły na zawody okręgowe. Szkołę będą reprezentowali: Krystian Putynkowski, Rafał Dąbrowski, Roma Tomaszewska, Joanna Papke, Angelika Osiecka. Życzymy sukcesów.
11 października 2013 roku
Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Uroczystość przygotowali uczniowie klas czwartych technikum ze swoimi wychowawcami.
10 października 2013 roku
Sztafetowe biegi przełajowe o Mistrzostwo Powiatu zostały rozegrane 10.10.2013 w Białych Błotach. Udział wzięły szkoły ponadgimnazjalne z Koronowa, Solca Kujawskiego i z Karolewa. Dziewczęta zajęły I miejsce zdobywając puchar, dyplom i złote medale. Nasi chłopacy zajęli III miejsce.
27 września 2013 roku
Uczniowie klasy drugiej technikum rolniczego wzięli udział w pokazie pracy sprzętem rolniczym przygotowanym przez firmę “Korbanek”. Pokazy przygotował Pan Krzysztof Górski.
21 września 2013 roku
W Tucholi odbył się “Historyczny przemarsz Borowiaków”, który rozpoczął się barwnym korowodem spod Urzędu Starostwa. Mieszkańcy Tucholi mieli okazję oklaskiwać różne historyczne postacie, które były związane z tym miastem na przestrzeni dziejów. W imprezie wziął udział i wystąpił z pokazem tanecznym nasz szkolny zespół “Karolacy”.
2 września 2013 roku
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Witamy serdecznie wszystkich rozpoczynających naukę w naszej szkole. Życzymy wytrwałości i sukcesów wszystkim, którzy będą przystępować w tym roku do egzaminów.
28 czerwca 2013 roku
Zakończyliśmy zajęcia w roku szkolnym 2012/2013. Najlepszym uczniem został Krystian Putynkowski i uzyskał nominacje do Stypendium Premiera. Wyróżnienie uzyskał Karol Andrzejewski. Ponadto 11 uczniów uzyskało stypendia Radnych Powiatu Bydgoskiego. Były też nagrody i wyróżnienia dla uczniów osiągających dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, uczniów zaangażowanych w pracę na rzecz wspólnoty szkolnej, wyróżniających się obecnością.
21 czerwca 2013 roku
Nasza reprezentacja startowała w konkursie łąkarskim, który odbył się w Minikowie. Zajęliśmy drugie miejsce. Gratulujemy
11 czerwca 2013 roku
Obchodziliśmy Dzień Sportu, Dzień Dziecka- imprezy te uświetniła prezentacja przygotowana przez klasy drugie pn “Z Karolewa do Soplicowa”
8 czerwca 2013 roku
Nasi reprezentanci uczestniczyli w finale krajowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbył sie w Miętnem k/Warszawy. Tytuł laureata olimpiady zdobył Dawid Koźlinka (mechanizacja rolnictwa) a finalisty Krystian Putynkowski (produkcja roślinna)
8 czerwca 2013 roku
Startowaliśmy w konkursie Pt „Żyj tradycją – gotuj smacznie i ekologicznie”, który odbył się w Żninie
20 kwietnia 2013 roku
Nasza drużyna startowała w eliminacjach okręgowych XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które w tym roku odbyły się w Przemystce. Do finału krajowego zakwalifikowali się Dawid Koźlinka w bloku mechanizacja rolnictwa i Krystian Putynkowski w bloku produkcja roślinna. GRATULUJEMY
5 kwietnia 2013 roku
Dzisiaj odbył się “Wiosenny Kabareton w Karolewie”. W przeglądzie uczestniczyły szkolne kabarety: “Teatrzyk Zielona Gęś” z Koronowa, “Kabaret Chrzest Polski” z Koronowa, Kabaret z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Pruszczu, “Kabaret Siatkarki” z Koronowa, Kabaret nr 1 z Gimnazjum w Korytowie, “Kabaret Porodówka” z Koronowa, Kabaret nr 2 z Gimnazjum w Korytowie , Kabaret “Tofik” z Koronowa.
5 kwietnia 2013 roku
Po raz kolejny byliśmy “Krewniakami”. W akcji wzięło udział 45 uczniów.
24 marca 2013
Byliśmy na “Drzwiach otwartych” w I Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy
23 marca 2013
Rozpoczęliśmy kurs florystyczny- w zajęciach biorą uczniowie technikum architektury krajobrazu
oraz zajęcia integracyjne dla uczniów klas pierwszych- na początek w technikum żywienia i usług gastronomicznych
21 marca 2013
Rafał Piotrowski z klasy drugiej zsz uczestniczył w Międzyszkolnym Konkursie Kulinarnym
15 marca 2013 roku
W turnieju piłki dla uczniów gimnazjów uczestniczyły drużyny chłopców pobliskich gimnazjów
14 marca 2013 roku
Uczestniczyliśmy w Targach Edukacyjnych w Świeciu. Prezentowaliśmy ofertę szkoły potencjalnym kandydatom do naszej szkoły.
8 marca 2013 roku
Dzień Gastronoma prowadzony przez Pana Grzegorza Parczewskiego przybliżył uczniom technikum żywienia i zasadniczej szkoły zawodowej (kucharze) tajniki kuchni molekularnej
7 marca 2013 roku
Uczniowie klas trzeciej i czwartej technikum rolniczego wzięli udział w Sympozjum pn.”Użytki zielone”, które odbywało się w Przysieku
1 marca 2013 roku
Po raz kolejny miłośnicy teatru wybrali się na spektakl. Tym razem w Teatrze Polskim obejrzeli “Wszystkich świętych”
23 lutego 2013
Na zajęciach w Zakładzie Chemii Rolnej UTP Bydgoszcz poznawaliśmy metody badania zasobności gleb; następne zajęcia odbędą się 16 marca br.
23 lutego 2013
Byliśmy (technikum architektury krajobrazu) na targach Gardenia w Poznaniu
23 lutego 2013
Rozpoczynamy spotkania z mistrzami KUCHNI (technikum żywienia); kolejne zajęcia odbywać się będą co sobotę w Akademii Kulinarnej (23.02, 2.03.,9.03.,16.03., 23.03.)
19 i 20 luty 2013
Zajęcia członków zespołu tańca z choreografem- na początek hip-hop
12 lutego 2103
Poetycki Wieczorek Walentynkowy wprowadził nas w nastrój “Święta Zakochanych” Więcej za chwilę w zakładce
3 stycznia 2013
Dziękujemy wszystkim uczestnikom XIII zbiórki “Góry grosza”.
21 grudnia 2012
Po raz ósmy odbyły się Szkolny Festiwal Kolęd. W tym roku pierwsze miejsce zajęła klasa czwarta technikum żywienia i gospodarstwa domowego. Relacja w zakładce na stronie głównej.
19 grudnia 2012
Z inicjatywy nauczycieli technologii gastronomicznej odbył się szkolny konkurs potraw wigilijnych. Startowało dziesięć trzyosobowych drużyn. Zwyciężyła drużyna w składzie Paweł Skrzypiec, Kinga Zawojska, Małgorzata Kwiecińska.
6 grudnia 2012
W Konkursie Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie w Indywidualnym Gospodarstwie Rolnym w Minikowie startowali nasi uczniowie Mateusz Runka i Michał Słomski.
10 listopada 2012
Architekci krajobrazu uczestniczyli w zajęciach w poznańskiej Palmiarni.
30 października 2012
Kolejne Zaduszki Poetyckie zgromadziły miłośników poezji i dobrej muzyki
29 października 2012 roku
Gratulujemy Krystianowi Putynkowskiemu Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
27 października 2012
Byliśmy na wykładach w WSG w Bydgoszczy. Poznawaliśmy tajniki ekonomii.
20 października 2012
Po raz kolejny wystartowaliśmy w eliminacjach szkolnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.
20 października 2012 roku
Gościliśmy w naszej szkole Festiwal Folkloru i Twórczości Ludowej organizowany przez Powiat Bydgoski. Było świetnie. Karolaki uświetniły imprezę swoimi występami
12 października 2012
Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Rozstrzygnęliśmy też konkurs na najlepszą klasę roku szkolnego 2011/2012:
1 miejsce 3 tż, 2 miejsce- 1 trak, 3 miejsce – 1tżak. Gratulujemy
28 września 2012 roku
Startowaliśmy w II Regionalnym Konkursie Orki w Bielicach w których uczestniczyło 15 szkół rolniczych po dwóch uczniów z każadej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali Kamil Polachowski, Sebastian Szmudanowski (zajęli 5 i 7 miejsce).
23 września 2012 roku
Nasze “Karolaki’ uczestniczyły w Jarmarku Kujawsko-Pomorskim w Myślęcinku
22 września 2012 roku
Miłośnicy rolnictwa a szczególnie techniki rolniczej zwiedzali wystawę i pokazy Agro-Show
3 września 2012 roku
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/2013. Nasza szkoła wzbogaciła się o wymontowane pomieszczenia dla zawodów technik rolnik, technik architektury krajobrazu – jest nowocześnie i wygodnie choć w starym obiekcie.
29 czerwca 2012 roku
Koniec roku szkolnego. Podczas wspólnego spotkania nauczycieli, uczniów i rodziców zostały wręczone uczniom nagrody, wyróżnienia i stypendia Radnych Powiatu Bydgoskiego
21 czerwca 2012 roku
Startowaliśmy w Igrzyskach Olimpijskich Sportowców Wiejskich „Tuchola-Londyn 2012” jako reprezentanci Gminy Dobrcz
5 czerwca 2012 roku
Zwiedzaliśmy studia TVP3. Uczniowie klasy trzeciej technikum żywienia i gospodarstwa domowego uczestniczyli w kursie barmańskim i kelnerskim.
2 czerwca 2012
Tomasz Zieliński z technikum rolniczego zdobył po raz kolejny tytuł laureata Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku mechanizacja rolnictwa
30 kwietnia 2012 roku
Dzisiaj pożegnaliśmy absolwentów techników naszego zespołu szkół. Nagrody Starosty Bydgoskiego dla najlepszych uczniów otrzymali: Weronika Gajda i Tomasz Zieliński. Uczniowie z koła krasomówczego przygotowali na podstawie “Pana Tadeusza” inscenizację i przedstawili ja uczestnikom uroczystości.
28 kwietnia 2012 roku
Odbyły się Drzwi Otwarte, gościliśmy uczniów gimnazjów zainteresowanych naszą szkołą; zaprezentowaliśmy szkołe i ofertę edukacyjną naszego zespołu szkół.
21 kwietnia 2012 roku
Nasza drużyna reprezentowała szkołę w eliminacjach okręgowych XXXVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się w Bielicach. Pierwsze miejsce w bloku mechanizacja rolnictwa zajął Tomasz Zieliński i będzie reprezentował szkołę w eliminacjach krajowych.
19 kwietnia 2012
Konkurs Przedsiębiorczości – odbył się 19 kwietnia 2012 roku w Bydgoszczy; w konkursie brało udział siedemnaście szkół. Nasza drużyna w składzie: Roma Tomaszewska, Justyna Zielińska, Wioletta Śpionkowska pod opieką Pani profesor Aleksandry Góreckiej zajęła czwarte miejsce.
26 marca 2012
W ramach “Dnia Ekonomisty” w czasie zajęć w Sądzie Gospodarczym zgłębialiśmy tajniki rejestracji firmy oraz odpowiedzialności za jej prowadzenie.
21 marca 2012 roku
W końcu przywitaliśmy wiosnę; posprzątaliśmy wokół siebie, była góra pizzerek i topienie Marzanny
14 marca 2012
Poznawaliśmy tajniki kuchni molekularnej- ale były cuda
13 marca 2012
Uczestniczyliśmy w targach edukacyjnych w Świeciu; prezentowaliśmy ofertę naszej szkoły potencjalnym kandydatom.
9 marca 2012 roku
Po raz kolejny miłośnicy języka niemieckiego doskonalili swoje umiejętności w ramach zajęć z “native speakerem”
8 marca 2012 roku
W dniu dzisiejszym w obecności uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, przedstawiciela organu prowadzącego, wizytatorzy Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy przekazali nam raport z ewaluacji całościowej przeprowadzonej w technikum żywienia i gospodarstwa domowego. Uzyskaliśmy bardzo wysokie i wysokie poziomy spełniania wymagań.
18 lutego 2012 roku
Zwiedzaliśmy targi POLAGRA PREMIERY w Poznaniu
10 luty 2012 roku
Pod okiem Pana Grzegorza Parczewskiego, Mistrza Świata BBQ, uczyliśmy się sporządzać potrawy z drobiu. Najciekawszym doświadczeniem było przygotowanie galantyny z drobiu.
17 stycznia 2012 roku
Zbieraliśmy grosze na “Górę grosza”
12 stycznia 2012 roku
Przed wywiadówką nasza grupa teatralna zaprezentowała rodzicom “Opowieść wigilijną”
10 stycznia 2012 roku
Obchodziliśmy 43 rocznicę szkoły. Z tej okazji klasa trzecia technikum żywienia i gospodarstwa domowego przygotowała prezentację dla wszystkich uczniów. Były też słodycze.
22 grudnia 2011 roku
Po raz siódmy odbył się “Szkolny Festiwal Kolęd”. W prezentacji uczestniczyły wszystkie klasy. Pierwszą nagrodę zdobyła klasa druga technikum architektury krajobrazu i ekonomicznego. Występy konkursowe poprzedził występ naszej grupy teatralnej prezentującej “Opowieść wigilijną”
22 listopada 2011 roku
Tomasz Zieliński został stypendystą programu “Zdolni na start”.
2 listopada 2011 roku
W Dzień Zaduszny odwiedziliśmy groby znajdujące się w miejscach pamięci położonych w pobliżu szkoły. Uporządkowaliśmy je i zapaliliśmy znicze.
24 października 2011 roku
Odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Zwycięzcami w poszczególnych blokach zostali: Tomasz Zieliński, Krystian Putynkowski, Emilia Jasionek, Weronika Gajda, Kamil Polachowski, Edyta Mazalon, Marta Piotrowska. Życzymy im sukcesów w eliminacjach okręgowych.
22 października 2011 roku
Zwyciężczynią eliminacji szkolnych Olimpiady Wiedzy o Finansach została Edyta Mazalon z klasy czwartej technikum ekonomicznego- gratulujemy.
22 października 2011 roku
Nasz zespół taneczny “Karolaki” uczestniczył w II Festiwalu Folkloru i Twórczości Ludowej Powiatu Bydgoskiego, który odbył się w Koronowie. Przygotowaliśmy także dla uczestników festiwalu grochówkę.
12 października 2011 roku
I już po ślubowaniu- dzisiaj uczniowie klas pierwszych złożyli w obecności nauczycieli i rodziców uroczyste ślubowanie. Uroczystość przygotowali wraz ze swoimi wychowawcami uczniowie klas czwartych.
3października 2011 roku
W Sztafetowych Mistrzostwach Powiatu w Biegach Przełajowych nasza drużyna chłopców zajęła 3 miejsce. Gratulujemy
1 października 2011 roku
Zorganizowaliśmy “Drzwi otwarte dla rodziców i społeczności lokalnej”; Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i wspaniale przygotowały prezentacje szkoły, występy oraz stoiska. Zbieraliśmy także środki na budowę studni w Afryce.
20 września 2011 roku
Startowaliśmy w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Biegach Przełajowych. Podium zdobyli Kamila Fryckowska, Roksana Wojciechowska, Michał Kobusiński. Gratulujemy
16 września 2011 roku
Startowaliśmy w Regionalnym Konkursie Orki który odbył w Bielicach; startowało 13 zespołów z różnych szkół rolniczych; w kategorii ciągników ciężkich i pługów obracalnych 4 miejsce zajął Mateusz Półgęsek.
1 września 2011 roku
Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Szczególnie serdecznie witamy tych wszystkich, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole.
22 czerwca 2011 roku
Tytuł “Najlepszej klasy 2010/2011” zdobyła klasa 2 tżigd; 2 miejsce- klasa I take, 3 miejsce- 3te; nagrody do wykorzystania w miesiącu wrześniu 2011 roku; Gratulujemy.
6 czerwca 2011 roku
Zespół “Karolaki” uświetnił uroczystość nadania sztandaru 22 Ośrodkowi Dowodzenia i Naprowadzania.
4 czerwca 2011 roku
Łukasz Najdowski- produkcja roślinna i Tomasz Zieliński- mechanizacja rolnictwa, zostali laureatami eliminacji centralnych XXXV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się w Pyrzycach
28 maja 2011 roku
“Karolaki” uczestniczyły w festynie zorganizowanym w Solcu Kujawskim.
30 kwietnia 2011 roku
Łukasz Najdowski- produkcja roślinna i Tomasz Zieliński- mechanizacja rolnictwa, zakwalifikowali się do eliminacji centralnych XXXV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W eliminacjach rejonowych, które odbyły się w tym roku w Bielicach uczestniczyli także: Kamil Polachowski, Edyta Mazalon, Paulina Porzuczek, Emilia Jasionek, Elwira Kulczyk.
W VIII Miejskim Konkursie Przedsiębiorczości nasza drużyna: Edyta Mazalon, Iwona Rambowicz i Marcin Burchardt zajęła 4 miejsce.
20 kwietnia 2011 roku
Dziękujemy wszystkim tym, którzy przygotowali świąteczne paczki dla swoich koleżanek i kolegów.
15 kwietnia 2011 roku
Odbyły się “Drzwi Otwarte” dla gimnazjalistów; dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ciekawe prezentacje szkół i zawodów naszego zespołu szkół
30 marca 2011 roku
Zebraliśmy na “Górę grosza” 541,90 złotych w postaci 26632 monet.
W ramach “Dnia Gastronoma” odbyły się warsztaty prowadzone przez mistrzów kucharskich i ARR dla uczniów technikum żywienia i zasadniczej szkoły zwodowej- kucharz małej gastronomii
23 marca 2011 roku
Magdalena Lewandowska z klasy 1 zsz-a zajęła 3 miejsce w konkursie “Kasze na co dzień i od święta”.
18 marca 2011 roku
Uczniowie klas !,III,IV technikum ekonomicznego uczestniczyli w “Szkolnym Dniu Ekonomisty”; spotkania z przedstawicielami banków wprowadziły uczniów w podstawy usług bankowych; zajęcia zakończyły zawody międzyklasowe pn. “Zostań Inwestorem”.
Uczniowie technikum rolniczego uczestniczyli w “Dniu Rolnika”; zgłębiali tematykę korzystania z różnych form dopłąt i wsparcia rolnictwa.
4 marca 2011 roku
Byliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego i Sejmie RP; szersza relacja w “Karolci”.
24 luty 2011 roku
Uczniowie z kółka dziennikarskiego byli w radiu PIK; szersza relacja w “Karolci”.
19 stycznia 2011 roku
Ela Różycka zakwalifikowała się do II etapu XV Konkursu Języka Niemieckiego – gratulujemy; życzymy sukcesów.
11 stycznia 2011 roku
W bibliotece szkolnej zorganizowaliśmy spotkanie poetyckie z twórczością Miłosza
Wzięliśmy udział w kolejnej “Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy”
20.12.2010 roku
Zebraliśmy na rzecz schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy 115,5 kg suchej karmy i 2 kg mięsnej w ramach akcji: “Pomożemy nakarmić zimą Burka i Kicię”;
8.12.2010 roku
W ramach zajęć “Szkoła po szkole 2” zwiedziliśmy Oddział Regionalny Telewizji Polskiej w Bydgoszczy – szersza relacja w “Karolci”
Tomasz Zieliński zajął III miejsce w konkursie wojewódzkim “Wiedzy o bezpieczeństwie i ergonomii w rolnictwie”.
30.12.2010 roku
W ramach Forum kobiet wsi, które odbyło się w Toruniu zapewniliśmy uczestniczkom obsługę cateringową; promowaliśmy też szkołę.
18.11.2010 roku
Uczestniczyliśmy w zbiórce krwi dla Karoliny Wozowicz. Wraz z mieszkańcami najbliższej okolicy w zbiórce uczestniczyło ponad 60 osób. DZIĘKUJEMY
9.11.2010 roku
Wybory do Samorządu Uczniowskiego- Przewodniczącym Rady SU został Paweł Skrzypiec kl. II tż i gd; opiekunem SU została wybrana Pani Małgorzata Gralka
7.11.2010
Zebraliśmy 900 złotych na pomoc dla powodzian. Pieniądze przekazaliśmy do gminy Wilków
29.10.2010 roku
Tomasz Zieliński- uczeń klasy trzeciej technikum rolniczego został stypendystą programu “Zdolni na start”. Gratulujemy
23.10.2010 roku
Nasz zespół taneczny “Karolaki” uczestniczył w I Powiatowym Festiwalu Folkloru Powiatu Bydgoskiego.
Byliśmy też na spotkaniu z poetą Adamem Ziemianinem – więcej na ten temat w “Karolci”
14.10.2010 roku
Stypendystami Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2010/2011 zostali: Paulina Porzuczek i Łukasz Najdowski. Gratulujemy!
2.10.2010 roku
Zorganizowaliśmy festyn pn. “Szkoła dla rodziców”; wystawy, występy zespołu ludowego, prezentacje szkół przygotowane przez naszych uczniów zostały uświetnione koncertem “kwartetu Toruńskiego”
23.09.2010 roku
Krzysztof Tomaszewsji z klasy 3 technikum rolniczego zdobył I miejsce w konkursie fotograficznym nt. “Odkrywamy uroki zjawisk przyrodniczych” ogłoszonym przez Starostwo Powiatu Bydgoskiego.
31.05.2010 roku
Tomasz Zieliński – uczeń drugiej klasy technikum rolniczego uzyskał tytuł laureata w bloku mechanizacja rolnictwa w eliminacjach centralnych XXXIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się w Bolesławowie w dniach 28-29 maja 2010 roku. Serdecznie gratulujemy.
28.05.2010
Włączamy się w pomoc poszkodowanym w powodzi.
25.05.2010
Po raz kolejny braliśmy udział w zbiórce krwi. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
14.05.2010 roku
Startowaliśmy w mistrzostwach powiatu w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się w Białych Błotach.
12.05.2010
W dniu 12 maja 2010 roku odbyły się “Drzwi Otwarte” dla uczniów klas trzecich gimnazjów. Prezentowaliśmy ofertę nauki w naszym zespole szkół, naszą szkołę.
26.04.2010 roku
Uczestniczyliśmy w Bydgoskich Targach Edukacyjnych. Prezentowaliśmy ofertę szkoły a nasz zespół taneczny “Karolaki” zaprezentował układy taneczne przygotowane przez pana Waldemara Woźniaka.
12.04.2010 roku
Tomasz Zieliński – uczeń drugiej klasy technikum rolniczego zajął pierwsze miejsce w bloku mechanizacja rolnictwa w eliminacjach okręgowych XXXIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Okręgu Bydgoskiego i zakwalifikował się do finału krajowego tej olimpiady. Serdecznie gratulujemy.
26.03.2010
Reprezentacja naszej szkoły: Beata Rambowicz, Marcin Burchardt i Łukasz Matysiak zajęła trzecie miejsce w VII Miejskim Konkursie Przedsiębiorczości. Gratulujemy!!!
24.03.2010
Szkolny konkurs ortograficzny z języka niemieckiego – twórczość Marleny Dietrich
W konkursie zwyciężyła uczennica klasy II te – Elżbieta Różycka a kolejne miejsca zajęły uczennice: drugie – Katarzyna Święcka kl. IV te, trzecie- Ewelina Kolano klasa III te; GRATULUJEMY zwycięzcom i uczestnikom konkursu
11.03.2010
Nasi uczniowie Katarzyna Skalska i Rafał Dudziński uczestniczyli w dniu 10 marca 2010 roku w IV Międzyszkolnym Konkursie Umiejętności Gastronomicznych – “Zostań mistrzem naleśników”. Gratulujemy Katarzynie zajęcia czwartego miejsca w tych zawodach.
4.03.2010
Nasi uczniowie mistrzami Powiatu w koszykówce.
Obie nasze drużyny wygrały mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego szkół ponadgimnazjalnych i będą uczestniczyły w zawodach ćwierćfinałowych XII Kujawsko-Pomorskiej Liceliady.
Gratulujemy !!!
4.12.2009
Marzena Janke – uczennica klasy drugiej zasadniczej szkoły zawodowej zdobyła wyróżnienie w konkursie „Mój region w Europie” – plakat promujący Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
12.11.2009
10.11.09 r. w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu. Uczniowie Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie zdobyli w sztafecie 40×50 m stylem dowolnym chłopców III miejsce. Skład: Radosław Mik, Łukasz Wojciechowski, Szymon Kurowski, Tymoteusz Kurowski.
Indywidualnie: dziewczęta- Ewelina Wojciechowska I miejsce 100 m stylem dowolnym, II miejsce Simona Mierzejewska 100 m stylem grzbietowym.
Chłopcy: Szymon Kurowski I miejsce na 100 m stylem dowolnym i I miejsce na 100 m stylem grzbietowym, Tymoteusz Kurowski II miejsce na 100 m stylem grzbietowym.
Łukasz Gil- uczeń klasy II technikum żywienia w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie został laureatem konkursu fotograficznego pt. „Strefa bezdymna-papieros tu nie pasuje”. Konkurs zorganizował Państwowy Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy. Uroczyste wręczenie nagródodbędzie się 19.11.09 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Bydgoszczy. W programie uroczystości zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia wykłady, m.in. „Jak rzucić palenie i nie przytyć”, „Mechanizmy uzależnień”.
Laureatami Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2009/2010 zostali uczniowie:
Paulina Porzuczek – uczennica klasy III technikum ekonomicznego
Łukasz Najdowski – uczeń klasy III technikum rolniczego
Stypendium Rady Pedagogicznej na rok szkolny 2009/2010 uzyskała uczennica klasy IV technikum ekonomicznego – Beata Rambowicz
W konkursie fotograficznym “Zieleń blisko nas” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w kategorii wiekowej powyżej 13 lat:
I miejsce – Katarzyna Święcka
II miejsce – Karolina Zywert
wyróżnienie – Katarzyna Sitkiewicz