Spotkanie z absolwentem

W Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie odbyło się w ramach roku 50-lecia szkoły kolejne spotkanie z absolwentem szkoły. Poprzednio szkoła gościła wiceministra rolnictwa Ryszarda Zarudzkiego, tym razem z zaproszenia skorzystał pan Wojciech Mojzesowicz, rolnik z gminy Koronowo. Podczas spotkania z uczniami wspominał czas pobytu w Karolewie, gdzie będąc uczniem Technikum Rolniczego mieszkał, jak większość uczniów, w internacie. Internat był wówczas przepełniony, bo zamieszkiwany był przez ok. 150 uczniów. Były to zdaniem naszego gościa piękne czasy, w internacie wiele się działo: organizowano wiele imprez i uroczystości, działał zespół muzyczny, bardzo popularny był sport. Młodzież wykonywała wiele prac społecznie użytecznych, m.in. przy urządzaniu stadionu i utrzymaniu czystości wokół szkoły. Stosowany był dotkliwy system kar za przewinienia, łącznie ze skreśleniem z listy mieszkańców internatu lub przeniesieniem do innej szkoły. Pan Wojciech Mojzesowicz, który był m.in. posłem i ministrem rolnictwa, podkreślił, że szkoła w Karolewie wykształciła stosunkowo dużą liczbę polityków najwyższego szczebla (Andrzej Lepper, Wojciech Mojzesowicz – ministrowie rolnictwa, Ryszard Zarudzki – wiceminister rolnictwa, Józef Łyczak – senator RP). Gość zachęcał młodzież do większej aktywności społecznej i do zainteresowania się bieżącymi sprawami kraju. Poświęcił dużą część spotkania aktualnej sytuacji w rolnictwie.

fot. Krzysztof Zalewski (IIIT)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.