OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH – ETAP OKRĘGOWY

W piątek 20 kwietnia 2018 r. w  Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie odbędzie się

etap okręgowy 42. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W konkursie weźmie udział ponad 100 uczniów wraz z opiekunami z 30 szkół (głównie rolniczych) województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Partnerami i współorganizatorami przedsięwzięcia edukacyjnego są Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz Powiat Bydgoski.

Celem Olimpiady  jest:

  • wyłonienie i wyróżnienie najlepszych uczniów w 6 blokach tematycznych olimpiady
  • wyłonienie uczniów uzyskujących awans do etapu centralnego w 6 blokach tematycznych,
  • popularyzacja nowoczesnej wiedzy z zakresu rolnictwa i gastronomii,
  • promocja szkoły w środowisku lokalnym i w województwie,
  • promocja Sponsorów i ich produktów
  • promocja powiatu bydgoskiego, gmin Dobrcz i Pruszcz

Konkurs odbędzie się pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Starosty Bydgoskiego, Starosty Świeckiego i Wójta Gminy Dobrcz.  Na szczeblu krajowym Patronem medialnym tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań centralnych jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w Polsce, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.
Etap okręgowy olimpiady w Karolewie jest znakomitą okazją do promocji Firmy wśród uczniów i nauczycieli szkół o charakterze rolniczym.

Z przyjemnością informuję, że w ubiegłym roku uczeń naszej szkoły Paweł Kowalski zajął w etapie okręgowym I miejsce, a w finale centralnym VII miejsce zdobywając tytuł laureata Olimpiady. Szkoła ma wieloletnie tradycje w zakresie olimpiad i konkursów. Nasi uczniowie 41 razy byli finalistami lub laureatami Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

7.00-8.50 Przyjazd uczestników, rejestracja, śniadanie

9.00-9.30     – Uroczyste otwarcie Olimpiady

9.45-10.45   –  Eliminacje pisemne (6 bloków)

11.15-12.45 –  Obiad w grupach (6 bloków)

13.00-16.00 – Eliminacje praktyczne

16.00-17.30 – kolacja

18.00           – Uroczyste zakończenie Olimpiady, ogłoszenie wyników , wydanie dyplomów i nagród

Ok. 19.00    –  Wyjazd uczestników

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.