Warsztaty chemiczne

Dnia 7.03.2018 roku w naszej szkole odbyły się eksperymenty na kółku chemicznym, na które z miłą chęcią przybyli uczniowie ZSA-E Karolewo oraz uczniowie ze szkół podstawowych z Kotomierza i Wudzyna oraz przedszkolaki z Dobrcza. Młodzi chemicy przeprowadzili pod okiem pani profesor Jolanty Zamojdzin-Sobólskiej, doświadczenia. Między innymi sprawdziliśmy czy za pomocą balona można podnieść szklankę bez jej dotykania, badaliśmy zawartość skrobi oraz tłuszczu w produktach codziennego użytku takich jak ziemniaki, mąka pszenna, mąka ziemniaczana, nasiona dyni, nasiona słonecznika, siemię lniane itp.  Oraz wiele, wiele innych ciekawych doświadczeń.

Opracowali: Natalia Szczukowska i Radek Sabiniarz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.