Informacje bieżące

11 października Regionalny Punkt Eurodesk Bydgoszcz przy Wyższej Szkole Gospodarki zorganizował w naszej szkole warsztaty dla uczniów klas, które w tym roku szkolnym zakończą… edukację - mowa tu o klasie IV technikum i III zasadniczej. "Papiery do kariery" opracowane zostały przez sieć Eurodesk Polska i Krajowe Centrum Europass. Zajęcia uczą młodzież, jak odnaleźć się na rynku pracy, poznać swoje słabe i mocne strony oraz skutecznie zaprezentować swoje kwalifikacje z pomocą portfolio Europass. Spotkanie poprowadziła pani Joanna Wójtowicz.

oprac. A. Ligman, fot. G. Tyburek

Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie trzynastego października, a poprowadzili ją Kinga Urbańska i Patryk Głowiński – uczniowie klasy czwartej technikumm. Tego dnia szkołę odwiedzili emerytowani pracownicy, którzy z nostalgią spacerowali po swoim dawnym miejscu pracy. Spotkanie rozpoczęło się od komediowego występu klasy czwartej technikum, będącej wraz z wychowawcą panią Anną Ligman organizatorem całej uroczystości.

Dyrektor Zespołu Szkół pan Stanisław Buś gorąco powitał przybyłych gości, z dumą opowiadając o sukcesach swoich uczniów. Kierownik kształcenia praktycznego pan Andrzej Dubielewski przekazał nagrody dla uczniów, którzy najlepiej zdali egazminy zawodowe. Wśród nich byli: Angelika Tecłaf, Paweł Kowalski, Ewelina Holtz i Adrian Marunowski. Nie zabrakło oczywiście podziękowań i wyróżnień dla nauczycieli, zarówno od uczniów, jak i od dyrektora. Nagrody dyrektora szkoły otrzymali następujący nauczyciele: Dubielewski Andrzej, Górecka Aleksandra, Gwizdała Agnieszka, Kalitowska Mirosława, Lewandowska Katarzyna, Ligman Anna, Wanka Magdalena, Woźniak Waldemar, Wójcicka Monika oraz pracownicy administracji i obsługi: Gibas Urszula, Noskau Stanisław, Różańska Halina, Lewińska Patrycja i Trojanowska Violetta. Pani Katarzyna Lewandowska podziękowała uczniom, którzy przez cały ubiegły rok szkolny działali w samorządzie uczniowskim, a wśród nich byli: Paweł Kowalski, Adrian Freter, Daria Jaszkowska i Natalia Żurek. Nagrody otrzymali także uczniowie, którzy wygrali konkursy z wiedzy o krajach anglojęzycznych: Stefania Padewska z kl. I T wygrała konkurs wiedzy o Londynie. Daria Jaszkowska z kl. II T uzyskała najlepszy wynik wiedzy o Irlandii. Marcin Proch z kl. III T zwyciężył w konkursie dotyczącym Wielkiej Brytanii. Dyplomy i upominki rozdała pani Agnieszka Gwizdała.

Ważnym momentem oficjalnej części uroczystości było ślubowanie klas pierwszych, którzy wraz z wychowawcami: panią Moniką Wójcicką i panem Waldemarem Woźniakiem zajęli honorowe miejsca na sali. Po ślubowaniu głos zabrał emerytowany dyrektor Zespołu Szkół w Karolewie pan Józef Bieńkowski, który w imieniu wszystkich emerytowanych pracowników podziękował za zaproszenie i ciepłe przyjęcie. Tę część spotkania urozmaicił występ szkolnego zespołu pieśni i tańca Karolaki.

 Z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasa czwarta technikum przygotowała dla wszystkich pracowników szkoły kilka niespodzianek. Po części oficjalnej uczniowie zaprosili pana dyrektora Stanisława Busia do udziału w specjalnym odcinku „Milionerów”. Pan dyrektor musiał odpowiadać na pytania dotyczące szkoły – jej historii, obecnych pracowników lub ostatnich wydarzeń. Zaskoczony uczestnik programu poradził sobie ze wszystkimi pytaniami. Show zaangażowało całą publiczność, która zgadywała razem z panem dyrektorem. Program poprowadził Marcin Januszewski, natomiast oprawę graficzną przygotował Mateusz Stosik. Kolejną atrakcją zorganizowaną przez uczniów była Gala Rozdania Złotych Certyfikatów. Głosowanie odbyło się tydzień wcześniej i brali w nim udział wszyscy uczniowie. Nauczyciele startowali w trzynastu kategoriach. Oto wyniki głosowania: Złoty Dyrygent – pan Wiesław Jakubowski, Złota Męczydusza – pani Anita Kowalewska, Złoty Dobromir – pani Monika Wójcicka, Złota Kredka – pani Magdalena Wanka, Złoty Loczek – pan Waldemar Woźniak, Złoty Drapak – pan Romuald Filipowski, Złoty Pytajnik – pani Joanna Zielińska, Złota Niewiadoma – pani Agnieszka Gwizdała, Złota Struna – pani Aleksandra Górecka, Złota Porządnisia – pani Mirosława Kalitowska, Złoty Marzyciel – pan Andrzej Dubielewski, Złote Pióro – pani Renata Gralik, Złoty Uśmiech – pani Anna Ligman. Galę poprowadzili uczniowie: Marcin Redzimski i Paweł Kowalski. Nad sprzętem audio czuwali: Andrzej Glonek, Wojciech Frąckowiak i Stanisław Mojzesowicz. 

 Oprac. Anna Ligman

fot. Jarosław Runka i Grzegorz Winiarczyk

29 września w Białych Błotach odbyły się indywidualnie biegi przełajowe o Mistrzostwo Powiatu szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie ZSA-E w Karolewie zajęli pierwsze cztery miejsca w kategorii dziewcząt. Bieg miał dramatyczny przebieg. Na niespełna 100 m przed metą prowadząca bieg Dominika Stec upadła. Wygrała go Joanna Grubicka. Druga była Emilia Gaweł. Trzecia przybiegła Weronika Grucka. Tuż za podium uplasowała się na 4 miejscu Paulina Borchacz. Wszystkie z naszej szkoły. Wśród chłopaków najszybszy był Robert Mikulski, który zameldował się na szóstej pozycji. 7. Jakub Czajka, 9. Radosław Smoliński, 11. Oliwier Staśkowiak. Dobrze wróży to na przyszłość, ponieważ są to uczniowie klas pierwszych .

Oprac. Opiekun grupy Waldemar Woźniak
fot. Joanna Ryńska

Czas na lato w powiecie!

Przedłużony został termin nadsyłania zdjęć uchwyconych podczas letnich dni! Termin do 13 października!

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Powiatu Bydgoskiego, bez względu na wiek i umiejętności fotograficzne. Zachęcamy miłośników fotografii do pochwalenia się efektami swojej pasji. Pokażcie nam swoje miejsca, pomóżcie stworzyć bazę zdjęć, które wykorzystamy do promocji naszego regionu. Jest wiele miejsc, które warto uwiecznić na fotografii. Uchwyćcie urokliwy krajobraz, niezwykłą przyrodę, piękne zabytki lub po prostu niepowtarzalny klimat i nastrój naszego Powiatu.

Szczegóły na stronie:
http://powiat.bydgoski.pl/important/content/3694

 

W Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie ruszyły weekendowe zajęcia dla dorosłych. Swoją edukację kontynuują słuchacze V semestru liceum ogólnokształcącego dla dorosłych oraz kursu kwalifikacyjnego prowadzenie produkcji rolniczej. W tym roku szkolnym wystartowała druga edycja rocznej szkoły policealnej w zawodzie florysta, a także kolejny semestr liceum dla dorosłych. Zajęcia w pełni przygotowują pełnoletnich słuchaczy do egzaminów zewnętrznych, do których mogą przystąpić po otrzymaniu świadectwa ukończenia kursu/szkoły.
Oprac. Anna Ligman

Zdjęcia - Barbara Hipnarowicz

OTWARTE POWIATOWE ZAWODY W DWUBOJU OBRONNYM BYDGOSZCZ 2017,
16.09.2017.
MIEJSCE : STRZELNICA GARNIZONOWA W BYDGOSZCZY
ORGANIZATOR: LOK BYDGOSZCZ

Rozegrane zawody stały na wysokim i wyrównanym poziomie. Były to zawody w formule „open”, wiec udział w nich wzięły reprezentacje szkół z całego woj. kuj-pom. i były to wyłącznie klasy mundurowe, które z natury rzeczy są predestynowane do tego typu imprez. Reprezentacja ZSA-E Karolewo stanowiła swoisty ewenement na tle pozostałych uczestników, wywołując swoja obecnością niemałe zaskoczenie. W konkurencji MARSZOBIEG BOJOWY w dużej mierze nasi uczniowie nie odstawali od poziomu pozostałych uczestników plasując się na ogół w środku stawki. Zadania jakie mieli do zrealizowania wykonali w sposób dobry. W konkurencji POJEDYNEK STRZELECKI zadania zostały wykonane poniżej oczekiwań, aczkolwiek zgodnie z posiadanymi przez uczniów umiejętnościami. Konkurencja ta wymaga nie tylko, aby celnie strzelać, ale również, aby robić to szybko. Połączenia tych elementów nie udało się osiągnąć w zadowalającym stopniu. Uczniowie naszej szkoły brali udział w takich zawodach po raz pierwszy. Był to dla nich duży stres, szczególnie gdy okazało się, że przeciwnikami są wyłącznie uczniowie klas mundurowych. W zaistniałej sytuacji zadania wykonali rewelacyjnie, wykazując się ambicją i wolą walki – świadomość przeciwnika nie osłabiła w nich ducha walki. Zawody uznali za ciekawe i po ich zakończeniu wykazywali chęć rewanżu, będąc przekonani, że są w stanie osiągnąć lepsze wyniki. Element, który w decydującej mierze miał wpływ na osiągnięty przez uczniów wynik to umiejętności strzeleckie – ich wypracowanie wymaga praktycznych ćwiczeń. Widać w uczniach potencjał, który należałoby dalej rozwijać, dając im szansę na przeżywanie sukcesów w zupełnie nowej dla nich formie rywalizacji sportowo-obronnej. Zawody te należy traktować jako swoiste przecieranie szlaków , tzw. „rozpoznanie bojem” i w tym kontekście udział naszej reprezentacji, jak i osiągnięte przez nią wyniki należy uznać za sukces.

SKŁAD ZESPOŁU ZSA-E KAROLEWO:
1. DRUŻYNA ŻEŃSKA:
a) JASZKOWSKA DARIA - kl.II T
b) WEYNA KAROLINA - kl. II T
c) SABINIARZ WERONIKA - kl.III T

2. DRUŻYNA MĘSKA
a) KONTNY KACPER - kl.III T
b) MARUNOWSKI ADRIAN - kl.IV T
c) KOWALSKI PAWEŁ - kl.IV T
MARSZOBIEG BOJOWY - kat.kobiet: nasze uczennice zespołowo na 2 miejscu, Weronika Sabiniarz -kat.indyw. - 2 miejsce! kat.męska: nasi uczniowie poza podium. POJEDYNEK STRZELECKI - kat.kobiet i kat.męska: poza podium. KLASYFIKACJA GENERALNA –SUMA PKT Z DWÓCH KONKURENCJI - m-ce 4 !!!

opracował opiekun grupy: Wiesław Jakubowski